Pontrekorddal telel az élen a Bayern München

2014.12.19. 20:25
A hosszú idő után ismét betaláló Bastian Schweinsteiger mesterien tekert a jobb felső sarokba (Fotó: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 17. fordulójában a pénteki játéknapon a címvédő Bayern München a Mainz vendégeként lépett pályára, és csak igen nehezen tudta megszerezni a győzelmet. A három pontot érő gólt Arjen Robben szerezte a 90. percben.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
17. FORDULÓ

Mainz–Bayern München 1–2 (Soto 21., ill. Schweinsteiger 24., Robben 90.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A remek formában lévő (ez lassan eposzi jelzője lesz a bajoroknak) Bayern München azért érkezett Mainzba, hogy szokása szerint újabb rekordokat döntsön hűvös halomba: Bundesliga-klub még sohasem gyűjtött 45 pontot a téli szünet előtt (a München eddigi legjobbja, a korábbi német rekord 44 volt), de „féléves" viszonylatban a legjobb védelem (négy kapott góllal, az előző hét) is immáron a bajoroké, akik beállították a legjobb gólkülönbség (+37) csúcsát.

De nem akármilyen előzmények után!

Alaposan megfogyatkozott mindkét csapat az év végére, a hazaiaktól nyolcan is kidőltek, a vendégektől David Alaba, Robert Lewandowski, Thiago Alcántara, Xabi Alonso, Philipp Lahm, Javi Martínez, Medhi Benatia és Sebastian Rode sem léphetett pályára, Xherdan Shaqirit nem nevezték – ehhez képest értékelendő, hogy Guardiola még így is pályára tudott vezényelni egy Manuel Neuer – Rafinha, Dante, Jérome Boateng, Juan Bernat – Bastian Schweinsteiger, Pierre-Emile Höjbjerg – Arjen Robben, Mario Götze, Franck Ribéry – Thomas Müller tizenegyet...

Amelyre alaposan ráijesztett a Mainz, de Pablo de Blasis fejese lesről esett (sőt meg sem adták), majd szép lassan átvette az irányítást a Bayern, hozva a maga szokásos 70 százalék körüli labdabirtoklását és a Robben, Ribéry-féle betöréses középtávoli lövéseket. A 21. percben azonban villámgyors mainzi akció végén Elkin Soto „felbőrözte" Neuert (1–0), de nem sokáig örülhettek a hazaiak, mert Bastian Schweinsteiger hamarosan egyenlített egy káprázatos szabadrúgással (1–1). Nem dobta fel a gól a Münchent, a szünetig már csak a Mainznak volt helyzete, csakhogy Yunus Malli elrontotta ziccerét. A fordulás után ismét a török-német szerezhetett volna gólt, ám Neuer eszén ezúttal sem tudott túljárni, a bajor gépezet meg továbbra is teljesen kiszámíthatóan zakatolt.

Guardiola beküldte a hajrára Claudio Pizarrót, de mégsem ő volt a nyerőember, hanem ismét Arjen Robben, aki a 90. percben a kapuba emelte Juan Bernat az egymással birkózó Müller, Júnior Díaz kettősön átjutó passzát. 1–2, ha nem is díszlépésben, de csak diadalmaskodott ismét a Guardiola-alakulat. (Nem mellesleg: a holland szélső tizedik gólját szerezve megerősítette második helyét a liga mesterlövészeinek versenyében.)

Nem sikerült ugyanakkor új csúcsot dönteni egy újabb idegenbeli „védelmi nullázással", és marad így a két évvel ezelőtti rekord is (akkor a gárda karácsonyig csak egyetlen gólt kapott idegenben) – maradt egy kis izgalom a következő idényekre is, hiszen nem úgy néz ki, hogy lesz a közeljövőben igazi riválisa a Bundesligában a Bayernnek.

1. Bayern München 17 14 3 41–4 +37 45
2. Wolfsburg 16 9 4 3 31–16 +15 31
3. Mönchengladbach 16 7 6 3 24–14 +10 27
4. Bayer Leverkusen 16 7 6 3 27–19 +8 27
5. Schalke 16 8 2 6 28–21 +7 26
6. Augsburg 16 8 8 20–20 0 24
7. Hoffenheim 16 6 5 5 24–25 –1 23
8. Hannover 16 7 2 7 19–24 –5 23