Németország: Löw és segítői is 300 ezer eurót kapnak az Eb-győzelem esetén

MTI MTIMTI MTI
2011.11.07. 08:33
A német labdarúgó-válogatott játékosai mellett Joachim Löw szövetségi kapitánynak és két segítőjének, Hansi Flicknek és Andreas Köpkének is jár 300 ezer euró, ha a csapat megnyeri a jövő évi ukrán-lengyel közös rendezésű Európa-bajnokságot.

Erről maga a szakvezető számolt be két nappal azután, hogy a játékosok megszerezhető prémiumait nyilvánosságra hozták.

Ennyire magas összegű prémiummal csak a 2006-os hazai rendezésű világbajnokságon ösztönözték a német futballistákat.

Ugyanakkor a Nationalelf tagjai egyetlen cent jutalmat sem kapnak, ha már a csoportkörben búcsúznak a kontinensviadaltól. Prémium a negyeddöntőbe jutástól jár, ami 50 ezer eurót jelent Philipp Lahméknak.

A szövetségi kapitány arról is beszélt, hogy az együttes két novemberi barátságos mérkőzése közül az egyiken esetleg együtt játszatja a két szervezőt, Mesut Özilt és Mario Götzét, illetve a támadó alakzatban Mario Gomezt és Miroslav Klosét. A németek pénteken Ukrajnában lépnek pályára, négy nappal később pedig Hamburgban a hollandok ellen.

Legfrissebb hírek

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira

Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Manuel Neuer: A cserék is jó energiákat hoztak a játékba

Foci vb 2026
2026.06.14. 22:55

Amikor Sócrates doktor térdre kényszerítette a nagy Szovjetuniót – vb-videók

Minden más foci
2026.06.14. 13:30

Német kiütés, Miroslav Klose elindul a vb-gólrekordig vezető úton

Minden más foci
2026.06.01. 12:22

Erdély Csanád: Ha az elején nekünk beakadna egy gól, az lélektanilag nagyon jó tenne velünk

Jégkorong
2026.05.21. 12:45

Németország és Spanyolország is csoportelsőként jutott középdöntőbe a női kézilabda-vb-n

Kézilabda
2025.11.30. 19:54

Gerd Müller, az öt és feles német királya

Népsport
2025.11.03. 09:15

A németek félelmetes hajrája után jött Jokicsék kiesése a férfi kosárlabda Eb-n

Kosárlabda
2025.09.06. 22:57
Ezek is érdekelhetik