Robben az első gólját, Gomez a negyedik mesterhármasát jegyezte

2011.01.22. 17:40
Robben (Bayern, balra) az idénybeli első gólját, Schweinsteiger két gólpasszt ünnepelt (Fotó: Action Images)
A Bayern München 5–1-re legyőzte a Kaiserslauternt az első osztályú német labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának szombati játéknapján. A listavezető Dortmund nem bírt hazai pályán a Stuttgarttal, a Mainz Szalai Ádámmal a soraiban kikapott odahaza a Wolfsburgtól, míg a Schalke Raúl góljával nyert Hannoverben.

BAYERN MÜNCHEN–KAISERSLAUTERN 5–1

A Kaiserslautern rendkívül szervezett játékkal rukkolt ki, sokáig tartotta is a gól nélküli állást, ám az első félidő utolsó pillanataiban villant a Bayern addigi legjobbja, Arjen Robben. Az őszt sérülés miatt kihagyó holland támadó Thomas Müller passzából lőtte be a bajorok vezető találatát, egyben idénybeli első gólját.

Robben benne volt a szünet utáni első akcióban is, labdájából Bastian Schweinsteiger játszott középre, és Mario Gomez kettőre növelte a bajorok góljai számát. Gomez nem kényszerült pihenőre ősszel, így neki ez már a 13. találata volt a bajnokságban… S mivel a hajrában rövid idő leforgása alatt megszerezte a következő kettőt is, jelentéktelenné tette Jan Morávek szépítését, s egy füst alatt a Bundesliga góllövőlistájának tetején találta magát, holtversenyben az ezúttal eredménytelen freiburgi gólvágóval, Papiss Demba Cissével.

A Bajnokok Ligáját is beleszámítva Gomeznek ez volt a negyedik mesterhármasa a 2010–2011-es idényben.

DORTMUND–STUTTGART 1–1

A listavezető dortmundiak kitartóan préselték, gyömöszölték a stuttgartiakat, és az első félidő hajrájában fölényük góllá érett. Hummels indítása után Nuri Sahin, majd Kevin Grosskreutz is egyetlen érintéssel játszotta meg a labdát, és a védők számára követhetetlenné gyorsuló, pazar akciót Mario Götze pontos lövéssel fejezte be.

A második félidőben mindkét oldalon sok helyzet kimaradt, és emiatt végül a hazaiak dühönghettek, hiszen a Stuttgart egyet csak-csak értékesített. A szépségben a hazai gólt eredményező akcióval vetekedő támadás végén Pavel Pogrebnjak lőtt 14 méterről a bal felső sarokba.

Hajnal Tamás a kispadon ült a Borussiában, amely a pontvesztés ellenére tetemes előnnyel vezeti a tabellát. Bár az „örök életű” Bayern kettőt most lefaragott hátrányából…

MAINZ–WOLFSBURG 0–1

Szalai Ádám kezdett a hazaiaknál, de sem előtte, sem csapattársai, sem a wolfsburgi játékosok előtt nem adódott igazi gólszerzési lehetőség az első félidőben. Hogy mennyire figyeltek a csapatok a védekezésre, jól példázza, hogy a játékrész derekán Diego lövése Szalaiban akadt el.

A második félidő elején Szalai és Allagui játszott össze ígéretesen, de Schäfer időben közbelépett. A 68. percben ismét Szalai került helyzetbe, de Polanski beadása után nem találta el jól a labdát, Benaglio védett. A hajrában aztán eljött a Wolfsburg nagy pillanata: Diego szabadrúgása után Simon Kjaer befejelte a győztes gólt, amellyel a „farkasok” véget vetettek hét döntetlenből(!) álló bajnoki sorozatuknak.

Szalai végigjátszotta a mérkőzést, Lőw Zsolt nem volt a Mainz keretében.

HANNOVER–SCHALKE 0–1

A várakozásnak megfelelően a fordulót a tabella második helyén kezdő Hannover támadásaival kezdődött a mérkőzés, a Schalke ellencsapásokra rendezkedett be – és a 33. percben lecsapott. Lukas Schmitz indítását követően Raúl közelről belőtte a később győztesnek bizonyuló gólt – a spanyol támadónak ez volt a tizedik gólja a bajnokságban.

FREIBURG–NÜRNBERG 1–1

A sokáig gól nélküli szombati játéknap első találata a freiburgi Johannes Flum nevéhez fűződött, de aztán a nürnbergiek egyenlítettek, ami a két csapat párbajában új korszakot nyitott – a megelőző három mérkőzésüket ugyanis a Freiburg nyerte meg.

BUNDESLIGA
19. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
Bayern München–Kaiserslautern 5–1 (Robben 45+1., Gomez 46., 80., 85., Th. Müller 91., ill. Morávek 62.)
Borussia Dortmund–VfB Stuttgart 1–1 (Götze 43., ill. Pogrebnjak 84.)
Mainz–Wolfsburg 0–1 (S. Kjaer 82.)
Freiburg–Nürnberg 1–1 (Flum 32., ill. Schieber 56.)
Hannover–Schalke 0–1 (Raúl 33.)
1. FC Köln–Werder Bremen 18.30 (tv: Eurosport 2)