Dortmund, Bayern: három gól, három pont

2011.01.29. 17:41
Nuri Sahin (jobbra) szerezte a Dortmund második gólját Wolfsburgban (Fotó: Action Images)
Az éllovas Dortmund fölényes győzelmet aratott Wolfsburgban a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 20. fordulójának szombati játéknapján, amivel megerősítette pozícióját a tabellán. Nyert a Bayern München is, méghozzá hátrányból.

WOLFSBURG–DORTMUND 0–3

Az egy hete Mainzban győző, a bajnokságban november eleje óta veretlen Wolfsburg látta vendégül az éllovas Dortmundot, amely a múlt heti hazai pontvesztés után mindenképpen javítani akart. Játékosai gyorsan a tettek mezejére is léptek: a 2. percben egy szépen kivitelezett ellencsapás végén a leshatárról kiugró Götze adott középre, Barrios pedig kitűnő ütemben érkezve a hálóba lőtt.

A BVB innen kezdve berendezkedhetett kedvenc játékára, és további két alkalommal góllal használta ki az ellenfél hibáit. Előbb Nuri Sahin lecsapott a kapu előtt a lepattanó labdára, és a hálóba lőtt, majd – már a második félidőben, túlélve néhány veszélyes wolfsburgi támadást – egy jobb oldali beadást követően Hummels is betalált.

Hajnal Tamást (BVB) nem nevezték a mérkőzésre.

WERDER BREMEN–BAYERN MÜNCHEN 1–3

Továbbra is átok ül a brémaiakon, ha a Bayern a vendégük: ezúttal úgy kaptak ki, hogy az első gólt ők szerezték. Az első félidőben előbb a Bayernnek voltak kisebb-nagyobb lehetőségei, utána feljött a Werder, de gól sem itt, sem ott nem született. A második játékrész rögtön változást hozott: Frings szabadrúgása után Prödl továbbfejelte a labdát, és az őrizetlen Mertesacker közelről a hálóba helyezett.

Nem sokáig vezetett azonban a hazai csapat: alig negyedóra elteltével Robben közelről kiegyenlített, majd nem sokkal később Gomez beadása Mertesackerről a saját kapujába pattant. Nem sokkal később Thomas Müller is rúgatott egy gólt a csereként beálló Klosével – az már csak a következő hetekben érinti rosszul a brémaiakat, hogy a lefújás előtt nem sokkal kiállították kapusokat, Wiesét a 16-oson kívüli szabálytalansága miatt.

A Bremen legutóbb 2006 őszén tudta otthon tartani mindhárom pontot a Bayern ellen, azóta a bajorok most nyertek ötödször a városban (háromszor négy, kétszer három gólt szerezve!), az egyetlen hazai pontszerzés egy 0–0 révén született.

SCHALKE–HOFFENHEIM 0–1

A Raúl, Huntelaar Schalke-csatársor ezúttal helyzetekig sem nagyon jutott el, a gelsenkircheniek veresége a látottak alapján nem meglepetés. A Hoffenheim győztes gólját a ghánai válogatott Isaac Vorsah fejelte a mérkőzés legelején. A januárban vezetőedzővé kinevezett Marco Pezzaiuoli első győzelmét könyvelte el a Bundesligában, míg a Schalke egymás után a második hazai bajnokiját veszítette el.

NÜRNBERG–HAMBURG 2–0

Régi adósságot törlesztett a Nürnberg, amely szinte napra pontosan öt éve nem győzte le a Hamburgot – egészen ma délutánig. A belga válogatott Timmy Simons egy büntető értékesítésével és egy gólpasszal járult hozzá a Ruud van Nistelrooyjal felálló, az előző három fordulót győzelemmel teljesítő HSV legyőzéséhez.

ST. PAULI–1. FC KÖLN 3–0

Még több sérelemért fizetett meg a St. Pauli, amely ezt megelőzően 1998 szeptemberében győzte le legutóbb a kölni csapatot. A nyeretlenség tíz mérkőzésen át tartott (ez idő alatt nyolcszor nyert a Köln). A széria elsősorban két ghánai születésű német játékosnak köszönhetően szakadt meg: Gerald Asamoah két gólt rúgatott az élvonalban eddig eredménytelen Charles Takyival – a harmadik hazai találat büntetőből született.

1. Borussia Dortmund 20 16 2 2 46–12 34 50
2. Bayer Leverkusen 20 11 6 3 41–29 12 39
3. Bayern München 20 10 6 4 40–23 17 36
4. Hannover 20 11 1 8 28–30 –2 34
5. Mainz 19 11 8 30–21 9 33
6. Freiburg 19 9 3 7 28–28 0 30
7. Hamburg 20 9 3 8 29–30 –1 30
8. Hoffenheim 20 7 8 5 36–26 10 29