Nem bírt egymással a Schalke és a Werder Bremen, nyert a Stuttgart

2007.10.27. 17:40
A Bundesliga, a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában a szombati nap rangadóján nem bírt egymással a Schalke és a Werder Bremen. Miként a Rostock-Karlsruhe és a Bielefeld-Cottbus párharcokban érintett négy gárda is egy-egy ponttal lett gazdagabb. Pályaválasztóként nyert a Hertha, a Stuttgart és a Wolfsburg is, előbbi két együttes még gólt sem kapott, utóbbi viszont hármat szerzett.
A hazaiak gólját szerző Grosmüllernek (Schalke, jobbra) és Jensen (Werder) fejpárbaja
Reuters
Reuters

Szavazás

Melyik csapat nyeri a német labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
A Schalke Grosmüller bombájával már a 14. percben vezetést szerzett a Werder ellen, de Naldo révén még az első félidő hajrájában összejött az egyenlítés a brémaiaknak. A második felvonásban hullámzó játék alakult ki, a kapuk felváltva forogtak komoly gólveszélyben - Kuranyit a hajrában két alkalommal is nagyon határozottan szerelték a vendégvédők saját büntetőterületükön belül, de a játékvezető nem látott okot a tizenegyesre -, bármelyik csapat megszerezhette volna a találkozót minden bizonnyal egyben el is döntő második találatot, ám az eredmény már nem változott.

Hatodszor játszott döntetlent a szezonban a Schalke, másodszor pályaválasztóként. A Werder harmadszor szerzett egy pontot, mindannyiszor vendégségben ikszeltek a brémaiak.

A Hertha Berlinben 2-0-ra verte a Bochumot. Az első félidő közepén szerzett előnyt a hazai csapat, amelyet kilenc perccel később megduplázott, eldöntve ezzel a három pont sorsát. A berlinieknél Dárdai Pál nem lépett pályára.

A Hertha ötödször nyert, negyedszer hazai pályán, ahol eddig hat mérkőzésen csupán öt pont jutott a vendégeknek. Nem jó Berlinben idegennek lenni. A Bochumnak meg nem jó vendégségbe menni: hatodik idegenbeli találkozójukon ötödször kaptak ki - a szezonban már hatnál járnak -, meg is ragadtak a kiesők között.

A 77. percig nem láthattak gólt a nézők a Bielefeld-Cottbus mérkőzésen, akkor a hazaiak kerültek előnybe, de a vendégeknek a hosszabbításban összejött az egyenlítő találat.

A hazaiak harmadik, a vendégek ötödik döntetlenjüket könyvelhették el. Bár a Cottbus továbbra is nyeretlen maradt, ezt az egy pontot minden bizonnyal megbecsülik.

A Rostock-Karlsruhe összecsapáson nem született gól. A vendégek magyar légiósa,

Hajnal Tamás kezdőként lépett pályára és a 84. percig segítette együttesét, akkor lecserélték. Az idegenben különösen meggyőző Karlsruhe először játszott döntetlent idegenben a szezonban.

A Wolfsburg-Nürnberg találkozón négy gólt is láthattak a nézők. Az első félidő 30. percében egy öngólnak köszönhetően szereztek vezetést a hazaiak, akik öt perccel később meg is duplázták előnyüket. A második félidő elején büntetőből szépítettek ugyan a vendégek, de negyedórával később a Wolfsburg újabb gólt szerzett, visszaállítva ezzel a két együttes közötti kétgólos, szemszögükből nézve lényegesen megnyugtatóbb különbségüket.

A Wolfsburg negyedszer nyert az idényben, de csak másodszor pályaválasztóként, a Nürnberg hatodszor kapott ki a bajnokságban, amelynek felét így idegenben gyűjtötték be.

Stuttgartban Beck 72. percben szerzett gólja döntötte el a három pont sorsát. A VfB negyedszer nyert – mind a négyszer hazai pályán nyertek -, a Leverkusen negyedszer kapott ki, harmadszor idegenben.

BUNDESLIGA, NÉMET ÉLVONALBELI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG:

11. FORDULÓ:
Arminia Bielefeld - Energie Cottbus 1-1 (Kamper 77., ill. Sřrensen 91.)
Hansa Rostock - Karlsruhe 0-0
Hertha BSC Berlin - VfL Bochum 2-0 (Maltritz 26. - öngól, Pantelic 35.)
Schalke 04 - Werder Bremen 1-1 (Grosmüller 14., ill. Naldo 34.)
VfB Stuttgart - Bayer Leverkusen 1-0 (Beck 72.)
Wolfsburg - Nürnberg 3-1 (Hariszteasz 30. – öngól, Grafite 35., Dejagah 69., ill. Misimovics 54. – 11-esből)