Luca Toni gólja erősítette meg a Bayern München vezető helyét

2007.09.29. 17:46
Luca Toni góljával 1-0-ra nyert a Bayern München Leverkusenben, és megerősítette helyét a tabella élén. A Werder Bremen kiváló játékkal ütötte ki az Arminia Bielefeldet. Hajnal Tamás végigjátszotta a Karlsruhe Dortmund elleni meccsét, és a második találatnál szögletből ő adta a gólpasszt Eggimann-nak.
Luca Toni (balra) döntött Leverkusenben
Reuters
Reuters

A hétközben a Cottbus ellen magabiztos győzelmet arató Bayernnek ezúttal nehezebb ellenfél jutott, Ottmar Hitzfeld együttese Leverkusenbe látogatott.

A könyöksérülés miatt hiányzó Oliver Kahnt ezúttal Rensing helyettesítette a bajorok kapujában, a támadósorban a Klose, Toni kettős kapott helyet.

A német támadó a szerdai három gólja után Adler kapujába is beköszönt, lövése a felső lécről a gólvonal mögé pattant, majd újra a kapufát érintette. Kircher játékvezető azonban tévesen úgy ítélt, a labda nem volt bent.

A 40. percben már megszerezte a vezetést a vendégcsapat, Klose ezúttal előkészített, labdáját Toni négy méterről továbbította a kapuba.

Karslruhéban helyet kapott a hétközben verekedő Miller kapus és Carnell, valamint természetesen Hajnal is. A magyar játékmester pontrúgásai rendre bonyodalmat jelentettek a dortmundi kapu előtt, de a vezetést akcióból szerezte meg a Karlsruhe, Carnell labdáját Porcello lőtte a kapuba hét méterről.

A félidő vége előtt egyenlített Thomas Doll csapata, Wörns bólintott öt méterről Miller kapujába. A második félidőben Hajnal ismét veszélyesen tekert középre egy szabadrúgást, ezt pedig Eggimann révén végre gólra is váltotta az újonc. A 75. percben Freis találata végleg eldöntötte a mérkőzést.

A Werder az első félidőben iskolajátékot mutatott be a Bielefeld ellen, Niemeyer a 17. percben indította be a gólgyártást, majd még az első 45 percben Hugo Almeida egyszer, Sanogo kétszer vette be Hain kapuját.

A szünet után Mertesacker is feliratkozott a góllövők közé, a védő Diego szöglete után volt eredményes. A csereként beállt Rosenberg sem akart elmaradni, ő szerezte a hatodikat. Az utolsó percekben végleg padlóra küldték a Bielefeldet, Diego volt eredményes szabadrúgásból, majd Hugo Almeida állította be a végeredményt.

A jelek szerint feltámadt a Rostock. A szezon elején csúnyán beragadó újonc ezúttal a Stuttgart ellen remekelt, a 16. percben Rathgeb szabadrúgásból lőtt Schäfer hálójába, két perc múlva pedig Orestes megduplázta az előnyt. A Stuttgart csak szépíteni tudott Gomez révén.

A Hamburg az északi rangadón a Wolfsburgot fogadta, és a 17. percben megszerezte a vezetést: Van der Vaart szögletét a rövid sarok felé mozgó Reinhardt fejelte a kapuba. Az 57. percben egyenlítettek az alsó-szászországiak Grafite értékesítette a Marcelinho buktatásáért megítélt büntetőt.

A 70. percben ugyan Van der Vaart újra a hazaiaknak szerzett vezetést, de Dejagah góljával a Wolfsburg elrabolt egy pontot.

BUNDESLIGA

8. FORDULÓ
Werder Bremen-Bielefeld 8-1 (Niemeyer 17., Hugo Almeida 35., 88., Sanogo 41., 44., Mertesacker 59., Rosenberg 67., Diego 86. ill. Wichniarek 37.)
Leverkusen-Bayern München 0-1 (Toni 40.)
Hamburg-Wolfsburg 2-2 (Reinhardt 17., Van der Vaart 70. ill. Grafite 57.-11-es, Dejagah 88.)
Bochum-Nürnberg 3-3 (Sestak 43., 66., Mieciel 62. ill. Kluge 40., 60., Misimovic 81.)
Karslruhe-Dortmund 3-1 (Porcello 25., Eggimann 64., Freis 75. ill. Wörns 41.)
Rostock-Stuttgart 2-1 (Rathgeb 16., Orestes 18. ill. Gomez 73.)