Hajnal és Huszti csapata is nagy különbségű vereséget szenvedett

2007.09.23. 19:16
Háromgólos vereséget szenvedett a Hajnal Tamás csapata, a Karlsruhe a német labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában. A Huszti Szabolcsot foglalkoztató Hannover 3-0-s vereséget szenvedett a Leverkusen ellen. Mindkét magyar játékos végig a pályán volt.
Luca Toni okos mozdulata a Bayern első gólja előtt
Reuters
Reuters

Szavazás

Melyik csapat nyeri a német labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Hamar vezetést szerzett a Bayern a Karlsruhe otthonában, hiszen az ötödik percben Van Bommel indítását nagyszerűen vette át Luca Toni, majd okosan emelt a hálóba a kapujából kimozduló Miller felett.

A hazaiak első igazi próbálkozása Hajnal Tamás nevéhez fűződött, aki három perccel később lőtt laposan a tizenhatos jobb sarkától, de Oliver Kahn fogta a lapos lövést.

A huszadik perc egyik főszereplője ismét Toni volt. Az olasz a tizenhatos előteréből lőtt, ezt Miller azonban még kiütötte, de pechjére Klose elé, aki megduplázta a vendégek előnyét.

A továbbiakban is a hazaiak legaktívabb játékosa Hajnal volt, ugyanis szinte csapata minden támadásában főszereplő volt, sőt a szünet előtt egy okos csel után gólpasszt érő átadást varázsolt Freis elé, aki azonban kihagyta az ordító helyzetet.

A második félidő elején a hazaiak minden megtettek a szépítésért, ennek ellenére mégis a bajorok növelték előnyüket a fordulás után Altintop bombája után.

Nem sokkal később egy bedobás után Porcello elé került a labda, aki szintén egy távoli lövés után Karlsruhe szépítőgólját.

A hazaiak becsületére legyen mondva, hogy a továbbiakban is mindent megtettek, a hatvanötödik percben Hajnal nagyszerű passza után Kapllani hibázott el nagy helyzetet, míg az ezt követő szögletből – amit a magyar válogatott középpályás végzett el – egy fejes után Zé Robertónak kellett mentenie a gólvonalról.

A brazil klasszis tíz perccel később Klose passzát vágta a tizenhatos bal oldaláról a hazai kapuba és ezzel kialakította a végeredményt.

Huszti Szabolcs is végigjátszotta csapata mérkőzését, amelyet a Hannover hazai pályán 3-0-ra elvesztett.

Az első félidőben jól tartotta magát a magyar válogatott középpályás együttese azonban a fordulós után előbb Kiessling, majd Vidal is betalált, sőt a hajrához közeledve Gekasz is bevette a hazaiak kapuját, tizenegyesből, és ezzel kialakította a végeredményt.

BUNDESLIGA, 6. FORDULÓ

Hannover – Leverkusen 0-3 (Kiessling 50., Vidal 68., Gekasz 74.-11esből)
Karlsruhe – Bayern München 1-4 (Porcello 52. ill. Toni 5., Klose 20., Altintop 49., Zé Roberto 75.)