Huszti három gólpasszt adott

2007.01.31. 22:04
A vasárnapi 3-0-s vereség után talpraállt a Hannover, és 5-0-ra ütötte ki a Herthát. Huszti Szabolcs három gólpasszal vette ki a részét az alsó-szászországiak győzelméből, Dárdai Pál a vesztes félnél végigjátszotta a találkozót. Szintén 90 percig volt a pályán Szélesi Zoltán a Hamburgban pontot szerző Cottbus együttesében, míg Szabics Imrét 59 perc után lecserélte Jürgen Klopp, a Mainz edzője.
Huszti Szabolcs remekelt a Hertha ellen

Huszti Szabolcs és Dárdai Pál csapata egymás ellen játszott Hannoverben, mindkét középpályás a kezdőben kapott szerepet. Negyedóra elteltével a berlini védelem képtelen volt felszabadítani egy szöglet után, az elöl tanyázó Vinicius viszont szemfüles volt, és közelről a hálóba továbbította a labdát.

A 37. percben újra a védő volt a főszereplő, aki ezúttal Huszti sarokrúgását bólintotta hét méterről a kapuba. Sőt, a magyar futballista a 45. percben újra gólpasszt adott – ezúttal Fahrenhorstnak. A második félidőben is folytatódott a Huszti-show, a magyar középpályás ezúttal Yankov beadását tette Rosenthal elé, és a csapattárs nem hibázott.

Szabicsot gyötri Metzelder
Reuters
A 76. percben Lala az ötödiket is bevágta. Husztit a 79. percben cserélte le edzője, a magyar játékos nem sokkal korábban kapott sárga lapot. Dárdai végigjátszotta a találkozót.

Az első tavaszi fordulóban gólpasszt adó Szabics Imre is kezdő volt a Mainzban, de lecserélték az 59. percben. Két perc múlva megszerezte a vezetést a hazai csapat: Metzelder szabálytalankodott a csereként beállt Rumannal szemben, a tizenegyest pedig Andreasen értékesítette.

Szélesi Zoltán is megkapta a bizalmat Petrik Sandertől, a Cottbus a Hamburg otthonába látogatott. A negyedik percben büntetőből Sorin megszerezte a vezetést a HSV-nek, de újabb négy perc elteltével az előző fordulóban duplázó Radu egyenlített: Benjamin Munteanut találta el, akiről a labda a másik román elé pattant, ő pedig nem hibázott. A két gyors gólt nem követte több találat, az Energie értékes pontot hozott el Hamburgból.

A Werder Bremen Leverkusenben lépett pályára, és Thomas Schaaf legénysége gyorsan megszerezte a vezetést: Borowski beadását Klose fejelte a hálóba. A hazaiak próbálkoztak, de az esélyeik a 73. percben végleg elszálltak, amikor a Borowskit felrúgó Castro piros lapot kapott. A 78. percben ráadásul Naldo szép szólója után Hugo Almeida megszerezte a második gólt is.

A Schalkéhoz az Aachen látogatott, és az újonc Ibisevics révén a 17. percben vezetést szerzett. A 23. percben egyenlített a Schalke: Rafinha váltotta gólra a Sichone kezezése miatt megítélt büntetőt. A zambiai válogatott védő végül tragikus figurája lett a meccsnek, miután a hajrában rajta pattant meg Kuranyi lövése, és ezzel a gelsenkircheniek megnyerték a meccset.

NÉMET LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (BUNDESLIGA)

19. FORDULÓ
Leverkusen-Werder Bremen 0-2 (Klose 15., Hugo Almeida 78.)
Hannover-Hertha 5-0 (Vinicius 16., 37., Fahrenhorst 45., Rosenthal 64., Lala 76.)
Mainz-Dortmund 1-0 (Andreasen 61.-11-es)
Schalke-Aachen 2-1 (Rafinha 23.-11-es, Sichone 74.-öngól ill. Ibisevics 17.)
Hamburg-Cottbus 1-1 (Sorin 4.-11-es ill. Radu 8.)