Duducz Tibor (összefoglaló), Pór Károly (percről percre) 2022.08.31 20:25 Frissítve: 2022.08.31 23:08

Vezetett, de végül döntetlent játszott Pozsonyban a DAC

A legutóbbi két bajnoki mérkőzését elveszítő DAC már a 3. percben előnybe került Nikola Krsztovics révén Pozsonyban, a listavezető Slovan elleni meccsen a Fortuna Liga 8. fordulójában, de a második félidőben a hazaiak 11-esből egyenlítettek, és pontot mentettek.

Krsztovics (45) már a 3. percben vezetéshez juttatta a DAC-ot (Fotó: Lelkes Ernő)

SZLOVÁK FORTUNA LIGA
8. FORDULÓ
Slovan Bratislava–DAC 1904 1–1 (0–1)
Pozsony,
Thelené pole, 5201 néző. Vezette: Ziemba
Slovan:
Chovan – Medvedev (Hrnvcár, 82.), Kasia, Abena, Pauschek (Medved, a szünetben) – Kankava, Csakvetadze (Szaponjics, 88.), Mustafic (Kucka, a szünetben) – Zmrhal, E. Ramírez, Barszegjan (Csavrics, 82.). Vezetőedző: Vladimír Weiss
DAC: Petrás – Alex Pinto, Brunetti, Muhamedbegovic – Blackman, Fazlagic, Veselovsky (Kalmár Zs., 77.), Kacer, Ramadan (Szánthó, 69.) – Krsztovics (Dimun, 90.), Andzouana. Vezetőedző: Adrián Gula
Gólszerző: E. Ramírez (72. – 11-esből), ill. Krsztovics (3.)

Nagyon régen fordult elő, hogy a Dunaszerdahely kezdőcsapatában ne legyen magyar játékos. A kapuból kikerült Veszelinov Dániel, Kalmár Zsolt és Szánthó Regő is csak kispadosok voltak. Balog Norbertnek vádlifájdalom miatt nem tudta vállalni a játékot. Szendrei Ákos már a Mol Fehérvár játékosa, és lapunk információja alapján már Hahn János is elhagyta a DAC-ot. A csatár visszatér Paksra.

Adrián Gula edző felforgatta a Dunaszerdahely kezdőcsapatát. Három új játékos került az alaptizenegybe, sokan, mint például Cesar Blackman, nem a megszokott helyen játszott. A panamai jobbhátvéd az előretolt csatár Nikola Krsztovics mögött játszott. Gula mester említett húzása már a harmadik percben bejött. Blackmann beadása után Nikola Krsztovics első lövését Adrián Chovan kapus kiütötte. Ezután a labda Ammar Ramadantól ismét a montenegrói támadóhoz került, aki kilőtte a bal alsó sarkot.

A hazai tábor – amelynek megszokott szektorait az előző találkozókon történt rendbontások és ellenfélgyalázása miatt bezárt a Szlovák Labdarúgó-szövetség – válasza jó adag magyargyalázkodás volt. A találkozó alatt nagyon sokszor felhangzott ,,A magyar ku.vák“, vagy az ,,üsd a magyar fejét“ rigmust.

Jól játszott a vendégcsapat, óriást változott a szombati, Trencsén ellen mutatott teljesítményhez képest. Jól megszervezte a játékát, nem engedte kibontakozni a Slovant. A sárga-kékek kihasználtak minden lehetőséget az ellentámadásra. A hazaiak előtt is voltak lehetőségek, de vagy pontatlanul céloztak az égszínkékek, vagy Samuel Petrás kapus biztosan fogta meg a lövéseket. Közvetlenül a szünet előtt Myenty Abena, aki az európai kupákban mutatott teljesítménye után felkeltette a Ferencváros érdeklődését, mentett az utolsó pillanatban Krsztovics előtt.

A szünetben kettőt is cserélt a pozsonyiak mestere, Vladimír Weiss, aki a második félidő elején nagyon sokszor futott ki idegesen az oldalvonalhoz. Feldúltságában még a partjelző karját is elkapta. Ez annak a jele volt, hogy nem ment a hazai csapatnak. Csak Tigran Barszegjan lövései voltak veszélyesek, melyeket Petrás biztosan fogott.

A másik oldalon Alex Pinto beadása után óriási helyzetben sem Blackman, sem Yhoan Anzouana és Krisztovics sem találták el a labdát. A 68. percben Ahmet Muhamedbegovics óriási hibája után Eric Ramírez maga vezette a labdát a dunaszerdahelyi kapura, de Petrás nagyot védett.

Nemsokára Anzouana rutintalanul faultotta a tizenhatosban Jurij Medvedevet, és a megítélt büntetőt Ramírez, aki a múltban két idény alatt 23 gólt ért el a DAC mezében, biztosan értékesítette.

A hazai nézők (5201-en látogattak ki a Nemzeti Stadionba, ebből 149 DAC-drukker volt) várták a hazai rohamokat, de gól a másik oldalon eshetett volna. Előbb Blackman, majd Krsztovics lőtt kecsegtető helyzetben mellé.

A végén próbált a Slovan mezőnyfölényt kiharcolni, de maradt az 1–1.

A magyar légiósok közül a hazaiaknál Holman Dávid sérült. A vendégeknél Szánthó Regő a 69. percben, Kalmár Zsolt a 76. percben lépett pályára. Veszelinov Dániel a kispadon foglalt helyet, Balogh Norbert sérült. Hahn János Pakson folytatja pályafutását.

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK. Maradt az 1–1-es döntetlen.

Abena kapott sárga lapot a hosszabbításban.

Krsztovics helyett Dimun állt be a vendégeknél.

90. -91. perc, HAZAI HELYZETEK, DE NINCS EGYENLÍTÉS: Előbb Kucka csúsztatása maradt ki, majd Abena fejelt a kapu mellé szögletből.

88. perc: Csakvetadze helyett Szaponjics a pályán.

82. perc: Medvedev helyett Hrncár és Barsegjan helyett Csavrics állt be a hazaiaknál.

80-81. perc: HELYZETEK A VENDÉGEK ELŐTT. Előbb Blackman, majd Krsztovics próbálkozhatott lövéssel, de mindkét helyzet kimaradt.

78. perc: Kácer szabálytalan, sárga lap.

78. perc: Csakvetadze lövését öklözte szögletre Petras.

5201 néző van jelen a meccsen, ebből 149-en a vendégszektorban.

77. perc. Veselovsky helyére Kalmár állt be.

72. perc. GÓL! Ramírez belőtte a 11-est! 1–1

71. perc BÜNTETŐ! Andzouna felrúgta a tizenhatoson belül Medvedevet, 11–es! Andzouna sárga lapőot is kapott.

69. perc: Ramadan
helyett Szánthó állt be a vendégeknél.

68. perc. NAGY HIBA, NAGY HELYZET! Muhamedbegovic rontása után Ramírez vehette célba a kaput, de Petras nagyot védett.

66. perc. NYOM A SLOVAN. Beszorítják ezekben a percekben a pozsonyiak a vendégeket, Barsegjan átlövését Petrasnak kellett védenie.

51. perc: SLOVAN-HELYZET! A csereként beállt Medved fejelt a kapu mellé.

Kettőt is cserélt a Slovan a szünteben: Mustafic helkyett Kucka, Pauschek helyett Medved állt be.

ELKEZDŐDÖTT A 2. FÉLIDŐ.

45+3. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! Kevés helyzetet hozott az első félidő, de a DAC rögtön az első lehetőségét gólra váltotta, ezzel vezet 45 perc után.

40. perc. KONTRÁZIK A DAC! Andzouana és Ramadan összjátéka után utóbbi adott középre balról, de Abena (akit a napokban a szlovák sajtó a Ferencvárosal hozott hírbe) megelőzte a középen érkező Krsztovicsot.

35. perc. Kankava Blackman akasztásáért kapott sárga lapot.

31. perc: Ramírez a Muhamedbegoviccsal szemben elkövetett szabálytalanságért kapott sárga lapot.

A bajnokságban az első fordulóban a ZP Sport Podbrezovától ugyan kikapott a Slovan, azóta viszont sorozatban hat meccset nyert meg. Pozsonyban bajnoki meccsen legutóbb tavaly májusban, éppen a DAC-tól kapott ki 1–0-ra a Slovan, viszont tétmeccsen legutóbb a Ferencváros nyert a Slovan vendégeként a BL-selejtezőben 4–1-re.

26. perc: Pauschek beadására rosszul mozdult ki a kapujából Petras, de Brunetti kivágta a labdát.

16. perc: Veselovsky fejjel ugratta volna ki Krsztovicsot, de a kimozduló Chovan kapus megelőzte a csatárt.

10. perc: Brunetti tisztázott egy indítást a 2021-ben még a DAC-ban futballozó, majd a Dinamo Kijevben és a Sporting Gijónban is megforduló venezuelai csatár, Eric Ramírez elől.

3. perc: AZ ELSŐ HELYZETBŐL VEZETÉST SZERZETT A DAC! A védők között kiugró Krsztovics ziccerben előbb még a kapusba lőtt, de visszakerült a labda a DAC-hoz. Előbb a jobb oldalon helyezkedő Ramadanhoz, majd újra Krsztovicshoz, aki ismét célba vette a kaput és éles szögből, úgy tíz méterről a hosszúba gurított. 0–1

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Sárgában a DAC, kékben a Slovan (Fotó: Duducz Tibor)

Néhány ezer szurkoló van a meccsen, és a szokottnál kevesebb, mintegy száz szerdahelyi drukker, de ez nem meglepő a DAC gyenge bajnoki kezdése után.

A DAC kezdőcsapatában nincs magyar légiós, a padon ott ül a kapus Veszelinov Dániel, a középpályás Kalmár Zsolt és a szélső támadó Szánthó Regő.  A sérült Balogh Norbert, illetve Hahn János nincs a keretben, ahogy a Slovan sérült magyarja, Holman Dávid sincs.

ELŐZMÉNYEK

Az új idényben már Adrián Gula által irányított DAC a legutóbbi két mérkőzését elveszítette a szlovák Fortuna Ligában, és hét meccs után csak az 5. helyen áll a tabellán. A Slovan viszont úgy is négypontos előnnyel vezeti a táblázatot, hogy egy meccsel kevesebbet játszott, mint a 2. helyen álló ZP Sport Podbrezová.

A Slovan és a DAC nyáron, felkészülési meccsen gól nélküli döntetlenre végzett, a bajnokságban, hazai pályán, áprilisban a DAC győzött 2–0-ra, előtte viszont Pozsonyban a Slovan 3–1-re.

„Nincs sok időnk, már szerdán jön a Slovan elleni meccs. Össze kell kapni magunkat, egyénileg és csapatként is” – nyilatkozta még a szombati, Trencsén elleni találkozót követően lapunknak csalódottan a magyar válogatott középpályás, Kalmár Zsolt, aki a vesztes összecsapás után sokáig magába roskadva ült a kispadon.

„A nagyszombati vereség után kíváncsiak voltunk, hogy reagál a csapat, de a Trencsén ellen nem az történt, amit elképzeltünk. A Slovan otthonában nagy kihívás vár ránk, csak a részletekre odafigyelve, minőségi teljesítményt nyújtva tudunk jó eredményt elérni. Ugyan nagyon sűrű a pozsonyi csapat programja, de ellenünk biztos nem fogja vissza magát”– jelentette ki Adrián Gula, a DAC vezetőedzője.

Vladimír Weiss, a Slovan szakvezetője már a múlt csütörtöki, Mostar elleni, sikerrel vett Konferencialiga-rájátszás után kijelentette, hogy több tapasztalt játékosát pihenteti a hétvégén Rózsahegyen, hogy aztán a legerősebb tizenegyet küldhesse pályára a DAC ellen. Ennek megfelelően Myenty Abena, Giorgi Csakvetadze, Juraj Kucka és Jaromír Zmrhal el sem utazott arra a mérkőzésre

„Személyesen néztem meg a DAC Trencsén elleni találkozóját, amelyen a hazaiaknak nem ment a játék. Biztos vagyok benne, hogy ellenünk kétszáz százalékkal jobban futballozik majd”     – mondta a pozsonyiak vezetőedzője.

2022.12.02 13:26:02

Minden más foci nemzetisport.hu

1930. július 13-án egyszerre két összecsapásra került sor az első nagy futballseregszemlén.

2022.11.29 13:13:35

A korábban kilenc tornán szereplő játékosaink többször rukkoltak ki páratlan teljesítménnyel. Íme!

2022.11.29 08:52:22

A lapok kíméletlen őszinteséggel számoltak be a második világháború előtti az esetekről.

2022.11.28 13:31:06

A tagsági igazolvány világbajnoki címmel, BEK-/BL-győzelemmel és Aranylabdával váltható ki.