Vb 2022: Panama közelebb került a kvalifikációs helyhez

2022.01.31. 09:10
Panama fontos három pontot szerzett Jamaika ellen (Fotó: AFP)
Panama 3–2-re legyőzte Jamaicát az észak- és közép-amerikai (CONCACAF) labdarúgó-világbajnoki selejtezősorozat 10. fordulójában, és még közelebb került a direkt kvalifikációt jelentő harmadik helyhez, mivel Mexikó 0–0-s döntetlent játszott Costa Ricával. Salvador a sereghajtó Honduras otthonában nyert 2–0-ra magyar idő szerint hétfő éjszaka.

Meglehetősen izgalmasan alakult Panama Jamaica elleni összecsapása. A Panamavárosban rendezett mérkőzésen a vendégek szerezték az első találatot, Michail Antonio büntetőből volt eredményes (0–1). Hamarosan jöhetett volna a válasz, Panama is tizenegyeshez jutott – a 18. percben –, de Andre Blake kapus hárította,Eric Davis(DAC) lövését. Az első félidő végéhez közeledve Blake nem érte el az épp beadott labdát, csapattársa, Javain Brown próbálta levenni azt, de ez nem sikerült túl jól, öngól lett a vége (1–1). Eric Davis juttatta előnyhöz Panamát, a kapusról kipattanó lövésre érkezett remekül, belsővel gurított a kapuba (2–1). AzmaharArianorévén 3–1-re módosult az eredmény, és Andre Gray már csak szépíteni tudott, 3–2 lett a vége.

Hiába játszottak Costa Ricánál sokkal jobban a mexikóiak, a helyzetkihasználásuk borzalmas volt, így be kellett érniük a 0–0-s döntetlennel és az ezzel járó egy ponttal. Mexikó továbbra is a harmadik helyen áll a tabellán – Kanada és az Egyesült Államok mögött –, Panama viszont egy pontra zárkózott mögé.

Honduras hazai pályán nem tudta megszerezni az első győzelmét a sorozatban – Salvadort fogadta, s 2–0-s vereséget szenvedett.