Vb 2022: Neymar három góllal döntött, megelőzte Ronaldót

K. Zs.K. Zs.
2020.10.14. 07:09
Neymar két tizenegyest belőtt, majd a végén szerzett még egy gólt Limában (Fotó: AFP)
Neymar három góljára építve Brazília labdarúgó-válogatottja 4–2-re győzött Peru vendégeként a 2022-es világbajnokság dél-amerikai selejtezőjének szerda hajnali mérkőzésén. Ecuador meglepetésre, szebbnél szebb gólokkal simán legyőzte Uruguayt, nehezen kiharcolt három ponttal gyarapodott Paraguay és Argentína, míg Kolumbia Radamel Falcao 91. percben szerzett góljával mentett pontot Chilében.

Triplájával Neymar 64-re növelte válogatottbeli góljai számát, megelőzte a világbajnok Ronaldót (62), és már csak Pelé (77) áll előtte a brazil örökranglistán. Neymar 103 meccsen jutott el 64 gólig, Ronaldo mérlege 98/62, a rangelső Peléé 92/77.

A limai meccs egyébként többet ígért a peruiaknak, hiszen kétszer is vezettek, de előbb Neymar (büntetőből), majd egy szögletet követően Richarlison – a gólvonalról besodort labdával – egyenlített, aztán a hajrában Neymar gólra váltott még egy tizenegyest, a lefújás előtt pedig közelről bebrusztolt egy kipattanót. A negyedik gólnál a peruiak már eggyel kevesebben voltak, ugyanis az ellene befújt, jogtalannak vélt tizenegyesen bepöccenő Carlos Zambrano a 89. percben lekönyökölte Richarlisont, és piros lapot kapott.

PERU–BRAZÍLIA 2–4 – A GÓLOK

Ecuador a 15. percben vezetést szerzett Moises Caicedo fejesével Uruguay ellen, majd egy-egy „elvarozott” gól után Michael Estrada kihasználta Diego Godin hibáját, és még a szünet előtt belőtte a másodikat. A fordulás után Estrada bevágta a harmadikat, majd Gonzalo Plata egy megalázó csel után a negyediket is – a vendégek már a padlón voltak, amikor Luis Suárez két tizenegyes értékesítésével kozmetikázott az eredményen (Suárez 62 gólnál jár a nemzeti csapatban).

ECUADOR–URUGUAY 4–2 – A GÓLOK

A kolumbiai Jefferson Lerma korai góljára Arturo Vidal és Alexis Sánchez még a szünet előtt válaszolt, és nagyon úgy nézett ki, hogy ez elég lesz a chileieknek a győzelemhez, azonban a hajrára becserélt Radamel Falcao a sérülések miatti ráadásban úgy piszkált bele egy lövésbe, hogy a hazai kapus nem védhetett.

CHILE–KOLUMBIA 2–2 – A GÓLOK

Paraguay Gaston Giménez hajrábeli lövésével gyűrte le Venezuelát, de a sikerhez az is kellett, hogy a 95. percben Anthony Silva kivédje Yangel Herrera nem túl jól helyezett büntetőjét.

VENEZUELA–PARAGUAY 0–1 – A GYŐZTES GÓL

A mérkőzéssorozat november 12-én folytatódik, és 17-én is rendeznek egy teljes fordulót.

VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ
DÉL-AMERIKA
2. FORDULÓ

Peru–Brazília 2–4 (Carrillo 6., Tapia 59., ill. Neymar 28., 83., 90+4. – az első kettőt 11-esből, Richarlison 64.)
Ecuador–Uruguay 4–2 (Caicedo 15., Estrada 45+4., 52., Plata 75., ill. L. Suárez 84., 90+5. – mindkettőt 11-esből)
Venezuela–Paraguay 0–1 (G. Giménez 85.)
Chile–Kolumbia 2–2 (Arturo Vidal 38. – 11-esből, A. Sánchez 41., ill. Lerma 7., Falcao 90+1.)