U21-es Eb: hat gólt szerezve ütötték ki a németek a szerbeket

2019.06.20. 22:58
Joakim Maehle (15), a Genk légiósa döntő érdemeket szerzett a sikerben (Fotó: uefa.com)
Joakim Maehle két góljára építve Dánia 3–1-re legyőzte Ausztriát az U21-es labdarúgó Európa-bajnokságon, elkönyvelvén első pontjait az olaszországi tornán. A csütörtök esti mérkőzésen a németek 6–1-re győzték le a szerbeket.

NÉMETORSZÁG–SZERBIA 6–1

A 37. percben már hárommal vezettek a németek, a szerbek pedig csak büntetőből, a 85. percben tudtak betalálni. A német csapat ezzel szinte biztosan továbbjutó. A találkozón Gian-Luca Waldschmidt triplázni tudott, így két meccsen már négy gólja van.

DÁNIA–AUSZTRIA 3–1

A hajrá kezdetén, 1–1-es állásnál az osztrákok tizenegyest hibáztak: Christoph Baumgartner lövését Daniel Iversen kivédte.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

U21-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, OLASZORSZÁG
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
B-CSOPORT

Dánia–Ausztria 3–1
(Maehle 33., 77., A. Olsen 93., ill. Lienhart 47.)
Németország–Szerbia 6–1 (Richter 16., Waldschmidt 30., 37., 80., Dahoud 69., Maier 92., ill. Zivkovics 85. – 11-esből)