A Topolya győzelmével megszerezte az ötödik helyet a bajnokságban

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2021.05.18. 15:47
A Topolya jobban játszott, és megszerezte az ötödik helyet a bajnokságban (fotó: FK TSC)
A szerb Szuperliga 38., záró fordulójában a Topolya a már kiesett Indjiját fogadta, és a vártnál kissé nehezebben, de nyert. Ezzel eldőlt, hogy az előkelő 5. helyen zárta az idényt.

SZERB SZUPERLIGA
38. FORDULÓ
Topolyai SC–Indjija 2–1
Zenta, Városi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: N. Radakovics.
TSC: Filipovics – Petrovics (Djakovac, 54.), Szkopljak, Antonics, Petkovics – Tomanovics – Zec, Milicsevics (Duronjics, 54.), Banjac (Szantracs, 66.), Sztanojev (Krszmanovics, 54.) – Lukics (Ratkov. 85.). Vezetőedző: Nenad Krsztajics
Indjija: Jovicsics – Hrubik (Nedjelkovics, 29.), Jovanovics, Bakics, N. Djurics (Radics, 71.) – V. Djurics – Neskovics (Perosevics, 86.), Alekszics (Mrdja, 86.), Pentlics – Dimitrov, Basztajics. Vezetőedző: Goran Milojevics
Gólszerző: Banjac (17.), Lukics (58. – 11-esből), ill. Dimitrov (35.)

Az 5. helyet szerezte meg a Topolyai Sport Club a szerb Szuperligában, miután a 38. fordulóban 2–1-re nyert az Indjija ellen. A zentai Városi Stadionban megrendezett mérkőzésen a TSC rengeteg helyzetet kihagyott, s habár vezetett, éppen az Indjijától érkezett Mihajlo Banjac góljával 1–0-ra, a vendégek a semmiből egyenlítettek még az első félidőben.

A három pont sorsa az 58. percben dőlt el, amikor Nenad Lukicsot csak szabálytalanul állították meg a vendégvédők a tizenhatoson belül, és a jogosan megítélt büntetőt a csatár higgadtan gólra váltotta. Lukicsnak ez volt az idénybeli 18. gólja, amivel a szerb góllövőlista harmadik helyén áll. A TSC a találkozó végéig rutinosan megőrizte az előnyét, s 58 pontot gyűjtve szerezte meg az 5. helyet a húszcsapatos bajnokságban. Ősztől a szerb Szuperliga 16 tagot számlál, ugyanis hat csapat búcsúzik a legjobbaktól, a kragujevaci Radnicski és a lazarevaci Kolubara pedig csatlakozik az élvonalhoz.

Topolyai csoportkép a bajnokság után

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, a Topolya nyert, és megszerezte az ötödik helyet. 2–1
90. perc: Három perc a hosszabbítás.

86. perc:Koszta Alekszics helyett Nikola Mrdja,Mihajlo Neskovics helyett Miliszav Perosevics játszik tovább.
85. perc: Nenad Lukics le, Petar Ratkov be a TSC-ben.
73. perc: Lukics
cselezgetett a tizenhatoson belül, megpróbált kapura fordulni, ami félig sikerült neki, és az érkező Djakovac a kapufára pöckölte a labdát.
71. perc: Nikola Djurics ment le, Sztefan Radicsjött be a vendégeknél.
66. perc: Mihajlo Banjac le, Sztefan Szantracs be a TSC-ben.
60. perc: Zec
kapott remek labdát Tomanovicstól, pontosan adott középre az üresen álló Lukicshoz, aki négy méterről egy védőt talált telibe.
Ez volt Lukics 18. bajnoki gólja az idényben.
58. perc:GÓÓÓL! MEGINT VEZET A TSC! A sértett, Lukics állt a labda mögé, és a bal sarokba gurított, Jovicsics jobbra vetődött. 2–1
57. perc: Lukics
ellen szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, tizenegyes a TSC-nek.
54. perc: Hármas csere a hazaiaknál: Dejan Milicsevics, Jug Sztanojev, Nemanja Petrovicslejött, helyükre Borko Duronjics, Nemanja Krszmanovics, Ifet Djakovac érkezett.
51. perc: Sztanojev
nem volt lesen, miután ellenféltől került elé a labda, betört a tizenhatoson belülre, s azonnal Lukicsot kereste, de a csatárt megelőzték a védők.
48. perc:
Egy kapu előtti kavarodás után Dimitrov kétszer is gólt szerezhetett volna, de három méterről először Filipovicsba, majd kapu fölé lőtt.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége az első félidőnek, az állás döntetlen. 1–1
43. perc:
Megint a védő Petkovics került százszázalékos helyzetbe, azonban ezúttal sem tudott túljárni Jovicsics eszén.

35. perc: GÓÓÓÓL!A semmiből egyenlítettek a vendégek, amikor nem figyelt a TSC védelme, Dimitrov lőtt a kapuba úgy, hogy a lövése megpattant az egyik védőn, és becsapta Filipovicsot. 1–1
33. perc: Jovicsics
folytatja, a TSC visszaadta a vendégeknek a labdát.
32. perc: Milicsevics
került helyzetbe, de Jovicsics ismét védett, közben megsérült, és ápolást kért.
29. perc: Csere a vendégeknél, David Hrubik ment le, Igor Nedeljkovics jött a helyére.
26. perc:
Az első veszélyes vendégakció végén Basztajics lőtt 17 méterről két méterrel a bal kapufa mellé.
24. perc: Petkovics
ugratta ki Sztanojevet, aki azonban telibe találta a vendégek kapusát, aki egyelőre toronymagasan a mérkőzés legjobbja.
19. perc: Lukics
ismét százszázalékos helyzetbe került, el is húzta a labdát a kapus mellett, de túlságosan kisodródott, így az oldalhálót találta el.
17. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A TSC! Milicsevics kapott egy remek labdát, 12 méterről elgurította a kapus mellett, a vendégvédők igyekeztek menteni, de Banjac is kísérte az akciót, aki fél méterről a kapuba gurította a labdát. 1–0
16. perc:
Egy TSC-akció végén Lukics lőtt 18 méterről, három méterrel fölé.
7. perc: Sztanojev
tette vissza a labdát az érkező Petkovicsnak, akinek a lövését a vendégek kapusa hárította.
Alaposan bekezdett a TSC, a vendégek mintha az öltözőben felejtették volna magukat.
4. perc: Sztanojev
került helyzetbe, ismét Jovicsics védett.
3. perc: Lukics
cselezte ki okosan a lescsapdát, ő is szemtől szembe került a kapussal, de Jovicsics bravúrral hárított.
2. perc: Petkovics lopakodott előre, nem figyeltek rá a védők, szembe találta magát a kapussal, de fél méterrel mellé lőtt.
1. perc: Elkezdődött a találkozó, a TSC tiszta sötétkékben, az Indjija tiszta zöldben játszik.

Ragyogó napsütés, de igencsak szeles idő várta a csapatokat.

ELŐZMÉNYEK

A már kiesett Indjiját fogadja kedden a Topolya a szerb Szuperliga utolsó fordulójában, és győzelme esetén biztosan az előkelő ötödik helyen végez. Mladen Krsztajics vezetőedző a legerősebb összeállításban küldheti pályára a TSC-t, mert Goran Antonics letöltötte eltiltását, a sérültek pedig felépültek.