A tizenegyespárbajban dőlt el, a Topolya kiesett a Szerb Kupából

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2021.03.11. 12:45
A tizenegyespárbajban dőlt el, a Topolya kiesett a Szerb Kupából (Fotó: FK TSC)
A labdarúgó Szerb Kupa negyeddöntőjében a Topolya az 1–1-es rendes játékidő után a tizenegyespárbajban 4–3-ra kikapott a Radniktól, amely fennállása során először jutott be a sorozat legjobb négy csapata közé.

SZERB KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Topolya–Radnik 1–1 (Lukics 18. – 11-esből, ill. Makarics 37.) – 11-esekkel: 3–4

Nem sikerült bejutnia a Topolyai SC-nek az elődöntőbe a Szerb Kupában, miután a tizenegyespárbajban 4–3-ra veszített a szurdulicai Radnik ellen. A zentai Városi Stadionban megrendezett mérkőzésen a rendes játékidő 1–1-gyel ért véget.

Az első játékrész két gólt hozott: a 18. percben Nenad Lukics tizenegyesből juttatta vezetéshez a hazaiakat, akik a Djuro Zec ellen elkövetett szabálytalanság miatt jutottak büntetőhöz (1–0). A TSC az előnyét a 37. percig őrizte, akkor Djordjevics beadása után a Jorgicsról kipattanó labda pont Milan Makaricsot találta el, s a csatár szerencséjére a labda a TSC kapusának lába között becsorgott a kapuba. 1–1

A TSC a második félidőben veszélyesebb volt, de nem sikerült újabb gólt szereznie, így a továbbjutást a tizenegyespárbaj döntötte el. A hazaiak közül Szasa Tomanovics és Goran Antonics is hibázott, a vendégcsapatból csak Ranko Jokics nem értékesítette a tizenegyest (3–4), így a Radnik fennállása során először bejutott a legjobb négy közé.

Milos Szpaszics (Radnik) hatalmas szerencsével lőtte be. 2–3

Goran Antonics (TSC) csúnyán fölé lőtt, marad a 2–2.

Ranko Jokics (Radnik) a bal kapufát találta el. 2–2

Dejan Milicsevics (TSC) belőtte, Kosztics érezte a sarkot, de nagyon pontos volt a lövés. 2–2

Nemanja Szubotics (Radnik) nagyon magabiztos, a jobb felsőbe lőtt. 1–2

Borko Duronjics (TSC) magabiztos, bal sarokba lőtt, a kapus jobbra vetődött. 1–1

Predrag Djordjevics, a Radnik csapatkapitánya belövi. Jorgics belekapotta labdába, de nem tudta hárítani. 0–1

A TSC kezdi a párbajt, elsőként Szasa Tomanovics jön. A TSC csapatkapitánya kihagyja, Kosztics védi a jobb sarokba tartó lövést. 0–0

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Véget ért a rendes játékidő, jöhet a tizenegyespárbaj.

90. perc: Három perc a ráadás.

88. perc: Majdnem! Tumbaszevics beadása után az egyik védőn megpattant a labda, és nem sokkal ment a bal kapufa mellé. Öngól lett volna…

85. perc: Védőt hoz be a Radnik edzője, Ivan Kricsak be, Nikola Bogdanovszki le.

83. perc: Goran Antonics és Borko Duronjics be, Jug Sztanojev és Nemanja Tomasevics le.

81. perc: A tizenhatos sarkánál buktatták Zecet, szabadrúgás a TSC-nek. Lukics adta be, Tumbaszevics fejese mellé ment.

79. perc: Fokozza az iramot a TSC, Petrovics beadását azonban Kosztics húzta le.

78. perc: Időhúzásért Predrag Djordjevics kapott sárga lapot. Ebből is látszik, hogy a vendégek már a tizenegyeseket várják.

Ha döntetlennel ér véget a rendes játékidő, nem lesz hosszabbítás, azonnal tizenegyespárbaj következik.

75. perc: Bogdanovszki használta ki a hazai védők elbambulását, de beadása nem jutott el a labda Makaricshoz.

71. perc: Hatodik TSC-szöglet jön. A sarokrúgás után Lukics kézzel ért a labdához, a vendégek kaptak szabadrúgást.

70. perc: Helyzet! Lukics lőtt 15 méterről, hatalmas bravúrral védett a kapus.

69. perc: Sztanojev adott középre, de két hazai játékosnak is magas volt a labda.

68. perc: Janko Tumbaszevics sárgult be.

60. perc: Tumbaszevics és Milicsevics be, Djakovac és Banjac le a TSC-nél.

58. perc: Zoran Danoszki helyére Milos Szpaszics a vendégeknél.

57. perc: Sztanojev kapott egy jó indítást, azonban a vendégek kapusa résen volt, és megelőzte a játékost.

53. perc: Ezúttal is ő adta be a labdát, Bogdanovszki lőtt 15 méterről, de blokkolták a próbálkozását.

53. perc: Szöglethez jutott a Radnik. Minden szabadrúgás, szögletet Djordjevics végez el a vendégeknél.

50. perc: Továbbra is a jobb oldalról veszélyesebb a Radnik, onnan érkeznek a beadások.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Véget ért az első félidő.

45. perc: Két perc a ráadás.

43. perc: Letáborozott a TSC az ellenfél tizenhatosának környékén.

42. perc: Lukics lőtt 15 méterről, újabb szöglet. És még egy jobb oldali szögelt jöhet.

42. perc: Ugyanezt az akciót másolták a hazaiak, szöglet lett a vége ezúttal.

41. perc: Zec és Lukics kényszerítőzött, az előbb lövése pár méterrel mellé ment.

37. perc: GÓL! EGYENLÍTETT A RADNIK! Djordjevics adott be jobbról, a Jorgicsról kipattanó labda pont Milan Makaricsot találta el, s a kapus lába között becsorgott a kapuba. 1–1

35. perc: Djakovac két csel után Lukicshoz passzolt, aki 22 méterről fölé lőtt.

34. perc: Filip Bainovics sárga lapot kapott, a felezővonalnál visszahúzta Zecet.

33. perc: Jorgicsnak kellett elhagynia a kapuját, és mentenie, hogy ne alakuljon ki veszélyes vendéghelyzet.

32. perc: Duan Sztevanovics le, Uros Sztojanovics be a vendégeknél.

32. perc: Djakovac adott be a jobb oldalról, Zecet kereste, de a védők szögeltre mentettek.

26. perc: Tomanovics próbálkozott egy távoli lövéssel, ami méterekkel elkerülte a kaput.

23. perc: Mihajlo Banjac rúgta fel Makaricsot, sárga lapot kapott érte.

22. perc: Ebből csere lesz, a bal csípőjét fogja Varga, aki le is sétál. Helyére Nemanja Petrovics érkezett.

21. perc: Varga visszajött a pályára, de Krsztajics már el is küldött két játékost melegíteni.

20. perc: Szubotics tört be a hazaiak tizenhatosán belülre, erős lövése után azonban a labda elakadt a védőkben.

19 perc: Borisz Varga kapott a csípőjéhez, egyelőre a pálya szélén ápolják.

18 perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT A TOPOLYA! Nenad Lukics jobbra lőtt, a kapus balra ment. 1–0

17. perc: Tizenegyes a TSC-nek! Orescsanin szabálytalankodott Zec ellen a tizenhatoson belül.

15. perc:Bogdanovszki tört be a TSC tizenhatosán belülre, a rövid sarokba tartó lövését Jorgics szögeltre ütötte.

14. perc: A TSC szögletét Zec végezte el, a labda azonban mindenki felett elszállt, és kiment az alapvonalon túlra.

14. perc: Zec cselezgetett a tizenhatoson belül, Lukics elé passzolt, akinek 11 méterről leadott lövését blokkolták a védők.

7. perc: Lukics szépen gurított vissza a tizenhatos sarkán álló Djakovac elé, aki azonban csúnyán fölé lőtt.

A TSC-ből hiányzik Marko Petkovics, aki nemrég meghívót kapott a szerb válogatottba, azonban a nisi Radnicski ellen megsérült.

2. perc: Djordjevics bal oldali szöglete veszélytelen volt, a laposan középre lőtt labdát a hazai védők messzire rúgták a kaputól.

2. perc: Varga fejelte ki a középreadást, szöglet a Radniknak. Veszélyes volt, mögötte érkezett Makarics.

Egyik csapat se jutott be még soha a legjobb négy közé a Szerb Kupában.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

Sötétkékben a TSC, bordóban a Radnik.

A Topolya kezdőcsapata: Jorgics – Tomasevics, Damjanovics, Babics, Varga – Tomanovics – Zec, Banjac, Djakovac, Sztanojev – Lukics.

A Radnik kezdőcsapata: Kosztics – Jokics, Sztevanovics, Radmanovac, Djordjevics – Bainovics, Orescsanin – Szubotics, Danoszki, Bogdanovszki – Makarics.

A mérkőzés játékvezetője Szrdjan Jovanovics lesz.

A mérkőzést zárt kapuk mögött rendezik meg a zentai Városi Stadionban.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Topolya–Radnik mérkőzés a Szerb Kupa negyeddöntőjében.Tartsanak velünk!

A Topolya a Radnikot fogadja a Szerb Kupa negyeddöntőjében (Fotó: FK TSC, archív)

ELŐZMÉNYEK

Az esélyesebb csapatra nehezedő teherrel lép pályára csütörtökön a Topolyai SC a Szerb Kupa negyeddöntőjében, ellenfele a szurdulicai Radnik lesz. A TSC a hazai pálya (ami a zentai Városi Stadion) miatt számít a találkozó favoritjának, jóllehet nem szabad elfelejteni, hogy a Radnik a húszcsapatos élvonalbeli bajnokságban a topolyai együttes előtt foglal helyet, a vendégek a hatodik helyen állnak, míg a hazaiak a nyolcadikon. A két csapat legutóbbi mérkőzését is Zentán rendezték, s a hazai pálya előnyét akkor nem sikerült kihasználnia a TSC-nek, amely a Szuperliga 18. fordulójában hiába vezetett a félidőben 1-0-ra, végül 3-1-re kikapott.

Mladen Krsztajics vezetőedző Topolyája a Crvena zvezda és a Radnicski ellen elszenvedett vereség után a Radnikkal szemben a kupában javítani akar, hiszen az együttes célja, hogy fennállása során először bejusson a Szerb Kupa elődöntőjébe.