Serie A: Arnautovic csúcsformában, győztes gólt szerzett

2022.09.11. 17:03
Arnautovic kiváló formában van (Fotó: Twitter/Bologna)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójában a Bologna 2–1-re győzött Marko Arnautovic góljával a Fiorentina ellen. A Lecce 1–1-es döntetlent játszott a Monzával, az Udinese 3–1-re nyert a Sassuolo ellen.

A Fiorentina az 54. percben Lucas Martínez Quarta révén előnybe került Bolognában, ám a hazai csapatot egyáltalán nem törte meg a kapott gól – öt perccel később Musa Barrow egyenlített, majd a 62. percben a góllövőlista éllovasa, Marko Arnautovic a győztes találatot is megszerezte. Az osztrák fenegyerek hat forduló után hat góllal büszkélkedhet.

A Lecce és a Monza összecsapásán nem született győztes – Stefano Sensi góljára Joan González válaszolt, a vége 1–1.

Sokáig azt hihettük, hogy az Udinese is csak egy pontnak örülhet, hiszen a 90. percig 1–1-et mutatott az eredményjelző Sassuolóban. A hosszabbításban viszont Lazar Samardzic és Beto is betalált, így mindhárom pontot megszerezte a vendégcsapat.

OLASZ SERIE A
6. FORDULÓ

Bologna–Fiorentina 2–1 (Barrow 59., Arnautovic 62., ill. Quarta 54.)
Lecce–Monza 1–1 (J. González 48., ill. Sensi 35.)
Sassuolo–Udinese 1–3 (Frattesi 33., ill. Beto 75., 90+3., Samardzic 90+1.)
Korábban
Atalanta–Cremonese 1–1 (Demiral 74., ill. Valeri 79.)
Később
18.00: Lazio–Verona (Tv: Sport2)
20.45: Juventus–Salernitana (Tv: Sport2)

Hétfő
20.45:
Empoli–Roma

Szombaton játszották
Sampdoria–Milan 1–2 (Djuricsics 57., ill. Junior Messias 6., Giroud 67. – 11-esből)
Napoli–Spezia 1–0