A visszavágón is kiütéssel nyert, első kupadöntőjére készülhet a Sepsi

BOROS MIKLÓSBOROS MIKLÓS
2020.07.09. 19:00
A Román Kupa elődöntőjének visszavágóján a Sepsi OSK a Poli Iasi otthonába látogatott, és nagyon simán, 3–0-ra győzött, összesítésben pedig 8–1-es kiütéssel jutott be a fináléba – története során először.

A Sepsi története első Román Kupa-döntőjére készülhet (Fotó: Fekete Lehel/Sepsi OSK)

ROMÁN KUPA, ELŐDÖNTŐ
VISSZAVÁGÓ
Poli Iasi–Sepsi OSK 0–3 (Fülöp I. 20., Achahbar 50., Karanovics 86.)
Továbbjutott a Sepsi OSK, 8–1-es összesítéssel.

Kettős győzelemmel írt történelmet és jutott első székelyföldi csapatként a Román Kupa döntőjébe a Sepsi OSK, miután csütörtök este az elődöntő visszavágóján idegenben is legyőzte a Poli Iasi csapatát.

A jászvásári csapat edzője, Mircea Rednic csupán nyilatkozataiban bízott a Sepsiszentgyörgyön összeszedett négygólos hátrány ledolgozásában, mert a pályára nagyon tartalékos csapatot küldött, amelyből csak hárman kezdtek a két együttes négy nappal korábbi bajnoki összecsapásán is. A Sepsinél mindössze öt helyen változtatott Leo Grozavu, a héten játékosa, Fülöp Lóránd bántalmazásával megvádolt szakvezető amúgy meglehetősen passzívan ült a kispadon, helyette többnyire segítője, Ilyés Róbert instruálta a vendégjátékosokat.

Hasonlóan beletörődő foci zajlott az Emil Alexandrescu Stadion gyepén is, a Sepsi kényelmesen passzolgatta ki a Poli erőtlen letámadását, majd teljesen váratlanul szerzett egy szerencsés gólt. A 20. percben Nicolae Carnat jobbról érkező beadását a menteni próbáló hazai védő, Bourama Fomba a kapu elé berobbanó Fülöp Istvánba lőtte, a labda pedig a hálóba pattant. A gólszerző örömét csak a kilenc perc múlva megkapott sárga lapja rontotta el, amely miatt nem léphet majd pályára a döntőben.

Mivel a Poli részéről kizárólag Michael Omoh egyéni akciói jelentettek némi veszélyt Fejér Béla kapujára, a Sepsi továbbjutása egy pillanatig sem forgott veszélyben. Szünet után azért a szentgyörgyi cserejátékosok közül Anass Achahbar, majd a végén Goran Karanovics is szemfülesen csapott le egy-egy kapusról, illetve lécről kipattanó labdára, így a bajnokságban szenvedő székelyföldi együttes idegenben is nagyon simán nyert.

A július 22-i döntőben a Dinamón kettős győzelemmel (3–0 és 1–0) túljutó FCSB lesz a Sepsi OSK ellenfele, a finálét a ploiesti-i Ilie Oana Stadionban rendezik.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+2. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!
A Sepsi OSK kettős győzelemmel jut történelme első kupadöntőjébe.
Két perc lesz a ráadás.

87. perc:
Deaconu baloldali szöglete után Celea 8 méterről a felső lécre fejel, a kipattanót labdát pedig Goran Karanovics három lépésről küldi a hálóba (0–3).
83. perc:
Carnat teszi vissza a labdát az alapvonalról Deaconu elé, aki 15 méterről erős lövést küldd a jobb felső sarokra, Axinte nagy bravúrral ki tudja ütni a labdát.
81. perc:
Stefanescu a bal kapufa közeléből, nehéz szögből próbálkozik, Axinte blokkolja.
79. perc:
Horsia lövi balról a kapu elé a labdát, amelyet Celea vág ki Zaharia elül. A szöglet után Platini elé kerül a labda, 16 méteres lövése után azonban a védőkről mellé pattan.
77. perc:
Karanovics cselez ki két hazai védőt a tizenhatosban, de az ötös jobboldali sarkáról az oldalhálóba lövi a labdát.
75. perc:
Stefan is rálövi jó 30 méterről, balról, de most nagyon fölé megy a labda.
74. perc:
Deaconu 25 méteres kemény lövése tenyérnyivel megy a felső léc fölé.

69. perc: Még egyet cserél a Sepsi, Csiszér helyett Stefan a pályán.
68. perc:
A Polinál Popadiuc helyett bejön Horsia, a Sepsinél Fülöp Lürándot váltja Stefanescu.
67. perc:
Karanovics 20 méterről lapos lövést küldd a jobb alsó sarokra, Axinte vetődve hárít.
64. perc:
Omoh centerez jobbrül, Passaglia 10 méterről, középről a jobb kapufa mellé fejeli a labdát.
63. perc:
Karanovics fordul kapura két védő között, de 12 méterről a bal alsó sarok mellé küldi a labdát.
61. perc:
Mihalache fejelt éles szögből kapura egy baloldali szöglet után – a labda átszáll fejér felett, de Kovács a gólvonal elől kifejeli.
60. perc:
Hármas csere a hazaiaknál: Klimavicius, Chacana és Longher helyett bejön Mihalache, Passaglia és Agape.
57. perc:
Dimitrov beadása átszáll a Poli védelme fölött, de Deaconu balról eleresztett lövését sikerül blokkolniuk a hazaiaknak.
55. perc:
Omoh lőhet szabadrúgást 30 méterről, a bal felső sarok fölé küldi a labdát.
52. perc:
Zaharia a tizenhatos vonaláról, kissé balról méterekkel a hosszú sarok fölé tekeri a labdát.
50. perc:
Fülöp Lóránd indítja Carnatot, akinek 11 méterről leadott lövését bravúrral kiüti Axinte, de Anass Achahbar 10 méterről a hálóba fejeli a labdát (0–2).
46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

A szünetben mind a két csapat cserélt, a Sepsinél Fülöp István és Vasvari helyett Achahbar és Deaconu folytatja, a Polinál pedig Assulin helyére beáll Platini.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!
45+1. perc:
Carnat indul meg félpályáról, hogy 22 méterről nagyon fölé lőjje a labdát.
A játékvezető egy percet hosszabbít.

38. perc Omoh az alapvonalon tör be a bal oldalon a Sepsi kapuja elé, Tincu állítja meg.
32. perc:
Cserél a Sepsi, Diaz helyett beáll Karanovics.
30. perc: Omoh cselezget a bal oldalon.
29. perc
: Fülöp István kap sárga lapot Cristea lerúgása után, nem játszhat a döntőben.
23. perc:
Carnat megy el a jobb oldalon, éles szögből erős lövést küldd a rövid sarokra, Axinte kiüti a labdát.
20. perc:
Carnat ad be jobbról, az ötös sarkán Fomba a berobbanó Fülöp Istvánba lövi a labdát, amely a hálóba pattan (0–1).
3. perc:
Fülöp Lóránd gyenge lapos lövést ereszt el a tizenhatos vonaláról, fogja Axinte
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A KEZDŐCSAPATOK
Poli Iasi: Axinte – Popadiuc, Fomba, Klimavicius, Onea – Chacana, F. Cristea, Assulin, Longher – Zaharia, Omoh. Edző: Mircea Rednic
Kispadon: Tarnovanu, Agape, Horsia, Cabral, Platini, Mihalache, Luckassen, Passaglia, Serban.
Sepsi OSK: Fejér – Dimitrov, Celea, Tincu, Csiszér – Kovács, Vasvari, Fülöp I. – Carnat, Fülöp L., Diaz. Edző: Leo Grozavu.
Kispadon: Niczuly, Buhenna, Stefan, Achahbar, Deaconu, Popescu, Stefanescu, Safranko, Karanovics

Játékvezető: Florin Andrei

ELŐZMÉNYEK

Az első, hazai pályán megvívott kupamérkőzésen aratott 5–1-es győzelem óta a Sepsi három találkozón csupán egy pontot szerzett a Liga 1-ben.

A Gazeta Sporturilor bukaresti sportlap szerint a vasárnapi bajnoki mérkőzés (1–3) után is Jászvásáron maradó együttes egyik ebédjén Leo Grozavu vezetőedző bántalmazta Fülöp Lórándot, a Puskás Akadémiától kölcsönkapott támadót. A sajtóhír szerint az eset a teljes játékoskeretet az edző ellen fordította.

„Hallottunk a történtekről, de csak pénteken döntünk, miután megtudjuk, mi történt pontosan” – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak Hadnagy Attila, a Sepsi OSK sportigazgatója, aki a lehetséges következményekről – így a tréner esetleges menesztéséről – egyelőre nem akart nyilatkozni, de úgy tudjuk, az eredménytől és a mutatott játéktól függetlenül meneszthetik a szakembert.

„Rengeteg feszültség gyűlt fel a csapatban, főleg a vasárnapi vereség után. A fáradtság is hozzáteszi a magáét. Meglátják, Lóránd a keretben lesz majd a kupameccsen” – idézi a Gazeta Sporturilor Sfaitert, aki megerősítette, a klubvezetőség bízik Grozavuban.