Egy gólra öt válasz, a kupadöntő kapujában a Sepsi OSK

BOROS MIKLÓS (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)BOROS MIKLÓS (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)
2020.06.24. 18:50
Egy gólra öt válasz, a kupadöntő kapujában a Sepsi OSK (Fotó: Fekete Lehel/Sepsi OSK)
Közel a fináléhoz: a Sepsi OSK kiütéses, 5–1-es győzelmet aratott a Poli Iasi felett a Román Kupa elődöntőjének első mérkőzésén.

ROMÁN KUPA
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Sepsi OSK–Poli Iasi 5–1
(Achahbar 25., 75., Fülöp L. 52., Carnat 79., Karanovic 86., ill. Cristea 5. – 11-esből)

Idei legjobb mérkőzésén szerzett négy gólos előnyt a Román Kupa elődöntőjében a Sepsi OSK, hátrányból fordítva ütve ki hazai pályán a Poli Iasi csapatát. Bár a mérkőzés hivatalosan zártkapus volt, a stadion kerítése mögött pár tucatnyi szentgyörgyi drukker végigszurkolta a találkozót, amely nagyon rosszul indult kedvenceik számára.

Talán még a vendégeket is meglepte, hogy 3. percben máris büntetőhöz jutottak, amikor Daniel Celea megrángatta Linas Klimavacius mezét. Andrei Cristea gólja előtt Ovidiu Hategan játékvezető még a reklamáló Sepsi-edzőt, Leo Grozavut is elküldte a kispadról, a Poli viszont a vezetés megszerzése után csak előnye befagyasztására törekedett. A Sepsi pedig köszönte az átadott területet, és Fülöp Lóránd vezérletével tűz alá vette Denis Rusu kapuját. A hazaiak tízese előbb kapufára fejelte a labdát, majd négy lövést is eleresztett: kettőt Rusu védett, kettő kevéssel ment mellé. A gólpassz viszont összejött Fülöpnek: visszatett labdáját Anass Achahbar egy csel után, 16 méterről laposan lőtte rá, és Rusu csak beljebb segíteni tudta.

A szünetben beállt Fülöp István még jobban felpörgette a szentgyörgyi támadásokat, a második félidőben a Sepsi tetszése szerint került a széleken a jászvásári védelem mögé. A vezetést a Fülöp testvérek hozták össze, az István szögletére berobbanó Lóránd fejelte a hálóba a labdát, a Poli támadásai pedig hátrányban is ugyanolyan vérszegények maradtak.

A székelyföldiek viszont az utolsó negyedórában nemcsak a meccset, hanem gyakorlatilag a továbbjutást is eldöntötték: Florin Stefan beadásából Achahbar közelről duplázott, majd Nicolae Carnat alapvonalról belőtt labdáját védte be Rusu. A végén pedig a csereként beállt Goran Karanovics is fejelt egyet Marius Stefanescu beadásából, így a Sepsi kényelmes helyzetből várja a július 8-i visszavágót.

92. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

90. perc:
két percet hosszabbít a játékvezető.

89. perc:
Stefanescu kap görcsöt, le is ül a földre, de úgy tűnik, tudja folytatni.

86. perc: OTT AZ ÖTÖDIK! Goran Karanovic fejel a Poli Iasi kapujába Stefanescu balról érkező beadása után! 5–1!

85. perc:
lejön a kétgólos Achahbar. Kovács Lóránt érkezik a helyére.

83. perc:
Vasvari szánja el magát lövésre balról, kb. 26 méterről, de túl sok erőt tesz bele, nem találja el a kaput.

79. perc: ÉS A NEGYEDIK SEPSI-GÓL IS MEGÉRKEZIK! Carnat megy el a jobb szélen, kapja is a labdát, a tizenhatoson belülre érve azonban középre adás helyett éles szögből lő. A meglepett Rusu kapus csak beleütni tud, róla a kapuba pattan a labda. 4–1!

75. perc: OTT A HARMADIK IS! Stefan hagyja le Cabralt a bal szélen, bejön a tizenhatoson belülre, lapos centerezését Achahbar vágja középen a kapuba! 3–1!

71. perc: HATALMAS VÉDÉS RUSUTÓL!
Popescu beadására Karanovic érkezik két védő között bevetődve, ám középre fejel, így Rusu reflexből ki tudja ütni!

67. perc:
kettős Sepsi-csere: Safranko helyén Karanovic, Fülöp Lóránd helyén Popescu folytatja.

67. perc:
Michalache a szenvedő fél Vasvari belépője után, jöhet a Poli Iasi.

66. perc:
Serban váltja De Iriondót a vendégeknél.

62. perc: KEVÉSEN MÚLIK!
Fülöp István vállalja el a szabadrúgást, át is emeli a labdát a sorfal felett, de a jobb kapufa mellett is elszáll a lövése!

61. perc:
De Iriondo rúg oda Achahbarnak a tizenhatos közvetlen előterében, jöhet a szabadrúgás.

59. perc:
lemegy a vendégek gólszerzője, Cristeát Luckassen váltja.

57. perc:
csere a vendégeknél, Chacana helyett Omoh jön a folytatásra.

56. perc:
Fülöp István újabb szöglete már kevésbé pontos, ez a labda átszáll mindenki feje fölött.

52. perc: FÜLÖP LÓRÁND FEJEL, OTT A GÓL! Testvére, Fülöp István íveli be a szögletet jobbról, a hazaiak tízese mindenkit megelőzve érkezik, és a rövid oldalra fejel! 2–1!

52. perc:
Vasvari szabadrúgása irányt változtat az egyszemélyes sorfalon, szöglet.

51. perc:
De Iriondo rúgja el a labdát sípszó után, sárga lap.

49. perc:
Platinit állítják meg lesen.

46. perc:
A szünetben Velev helyett Fülöp István érkezett a Sepsinél. Horsia helyett Gradinaru a Poli Iasinál, ahogy Popadiu helyére Platini is érkezik.

46. perc: FOLYTATJUK!

45+3. perc: még egy Sepsi-lövés Fülöptől, majd a játékvezető le is fújja az első félidőt!

45+3. perc:
Popadiuc vesz át egy felívelt szabadrúgást a bal oldalon, előnybe kerül védőjével szemben, centerez, ám a középen érkező Cristea nem találja el a kaput.

45+1. perc:
három perc lesz a ráadás.

45. perc:
Stefan indul meg befelé balról, de nem tud beadni, védője szorításában kivezeti a labdát az alapvonalon túlra.

42. perc:
újabb sárga, Cristea teszi odébb Vasvarit.

40. perc:
Onea kap sárga lapot, miután beleüt a bedobáshoz készülő játékosnak szánt labdába.

39. perc:
ezúttal balról próbálkozik egy lövéssel Fülöp, de Rusu ezt is hárítani tudja.

36. perc:
Cabral birkózza le hátulról a Sepsi gólszerzőjét, de Achahbar gyorsan feltápászkodik.

31. perc:
Popadiuc indul meg a Sepsi kapuja felé egy indítás után, de egyrészt lesről indul, másrészt Niczuly odaér, és tisztáz.

29. perc: EGY FEJES A VENDÉGEKTŐL IS!
A gólszerző Cristea próbálkozik, de nem tud eléggé rábólintani, így nem is találja el a kaput.

28. perc:
Fülöp ezúttal szabálytalan, egy beadás után Oneát birkózza le középen. Szabadrúgás kifelé.

27. perc: ÚJABB SEPSI-HELYZET!
Fülöp veszi át kifelé a labdát egy felpassz után, a tizenhatoson belül jobbal lő, de nem találja el a kaput.

25. perc: OTT AZ EGYENLÍTŐ GÓL! Fülöp jobbról passzol középre, Achahbar megcsinál egy lövőcselt, majd jobbal a tizenhatos előteréből a jobb alsóba lő. Ebbe már csak beleérni tud Rusu, 1–1!

24. perc:
Velev húz meg egy szép lövőcselt, majd ballal, kb. 20 méterről lő, de ez is Rusué.

23. perc:
Stefan kap egy túlságosan hosszú magas labdát a bal oldalon, így a vendégeké a labda.

19. perc:
Stefanescu jön át jobbra, kap is egy túlságosan hosszú indítást. Jöhet a Poli Iasi.

18. perc: MEGINT FÜLÖP!
Stefan beadását lövi ballal kapura, nem találja el tökéletesen, így Rusu ezt is kiüti.

16. perc:
nem sokkal később egy kiugratást is kap Fülöp, de ez a labda nem elég pontos, így Rusunál köt ki a labda.

15. perc: HATALMAS KAPUFA!
Fülöp érkezik a balról beküldött beadásra, fejese a kapufán csattan!

12. perc:
Stefanescu ad középre, Celea előtt azonban elszáll keresztbe a labda. Nem sokkal később Fülöp éles szögből érkező lövése a kapus kezében köt ki.

10. perc:
a gól után visszaveszi az irányítást a Sepsi, Fülöp jobbról bead, a hazaiak kezezést reklamálnak, de nincs ítélet.

5. perc: Andrei Cristea a kapu jobb oldalát választja, Niczuly balra megy, vezet a Poli Iasi! 0–1!

4. perc: ráadásul Leontin Grozavu vezetőedző – vélhetően reklamáció miatt – piros lapot kap, így a lelátóról kell néznie a folytatást.

3. perc: MÁRIS TIZENEGYES! Celea rántja le ellenfelét a tizenhatoson belül, tizenegyest rúghat a Poli Iasi!

2. perc:
a sepsiszentgyörgyiek veszik kezükbe az irányítást.

1. perc: KEZDÜNK!

SEPSI OSK:
Niczuly – Carnat, Buhenna, Celea, Stefan – Vasvari, Velev – Fülöp L., Achahbar, Stefanescu –Safranko. Edző: Leo Grozavu. A kispadon: Fejér (kapus), Fülöp I., Dimitrov, Deaconu, Kovács, Popescu, Karanovics, Dragomir, Csiszér.
POLI IASI:
Rusu – Cabral, Fomba, Klimavicius, Onea – Popadiuc, Mihalache, De Iriondo, Horsia – Chacana, A. Cristea. Edző: Mircea Rednic
A kispadon:
Axinte (kapus), Omoh, Luckassen, Serban, Longher, Zaharia, F. Cristea, Platini, Grădinaru.

ELŐZMÉNYEK

Az idény egyik legfontosabb mérkőzésére készül a Sepsi OSK, amely szerda este története első Román Kupa-elődöntőjét vívja a sepsiszentgyörgyi stadionban. A Poli Iasi elleni mérkőzés ugyan nem sorsdöntő, mivel lesz visszavágója is, ám a székelyföldi klubnál érzik a történelmi esélyt a fináléba kerülésre.

A Dinamo Bucuresti elleni bajnoki győzelem (3–1) a háromszéki csapat hangulatán is nagyot dobott. A szentgyörgyi csapatkapitány, Gabriel Vasvari tökéletes jósnak bizonyult, amikor a bajnokság újraindulása előtt azt nyilatkozta, hogy nagyjából három találkozó kell ahhoz, hogy formába lendüljön és valós tudását mutassa a Sepsi OSK. A bukaresti sikert a Profi Labdarúgóliga is értékelte: a kapus Niczuly Roland, valamint a balhátvéd Florin Stefan egyaránt bekerült a forduló válogatottjába, amelynek edzője Leo Grozavu lett.

Hadnagy Attila, a Sepsi OSK sportigazgatója szerint a Dinamo legyőzése után jóval magabiztosabban várják a kupamérkőzést.

„Pozitív az utolsó élményünk, miután előtte két hazai meccsen is csak egy pontot szereztünk – mondta a Nemzeti Sportnak Hadnagy Attila. – Szeretnénk minél jobb eredményt elérni a visszavágóra, a legfontosabb az lesz, hogy itthon ne kapjunk gólt. Már az egy nullás győzelmet is jó eredménynek tekinteném, onnan »felfelé« pedig bármi jöhet.”

Szintén újabb önbizalomfröccsnek látja a kupát Leo Grozavu vezetőedző, aki szerint egy trófea a klubot is magasabb szintre emeli. Az edzőnek azonban egyelőre a szerda esti összeállítás okoz gondot, mivel a Dinamo elleni piros lapja miatt eltiltott Razvan Tincu mellett a sérült Peter Gál-Andrezlyre, Radoszlav Dimitrovra, Tomas Diazra és Ioan-Andrei Dumiterre sem számíthat, de a támadások motorjának számító Fülöp István szereplése is kérdéses még.

A Poli Iasi a bajnokság újraindulása óta mindhárom mérkőzését elvesztette a Liga 1-ben, és visszaesett az alsóház utolsó helyére. A kispadra télen érkező Mircea Rednic átigazolásai egyelőre nem váltak be, ám a klubvezetőség egyelőre kitart a Rapiddal és a Dinamóval is bajnokságot nyerő edző mellett – kedden külön közleményben is megerősítette, hogy bízik a bennmaradásban és a kupa megnyerésében. A Sepsihez hasonlóan még a Poli sem jutott be soha a fináléba, bár a legjobb négy között korábban öt alkalommal is szerepelt.

A jászvásári klubnak hagyományosan nem megy a Sepsi ellen: az eddigi hét bajnoki meccsen négy szentgyörgyi győzelem mellett három döntetlen született. Ebben az idényben már háromszor találkoztak a bajnokságban, kétszer 1–1 lett az eredmény, február 9-én pedig a Sepsi nyert 1–0-ra. Igaz, akkor még voltak nézők a stadionban, most viszont a kormány járványügyi intézkedései miatt az idény hátralevő találkozóihoz hasonlóan ez a mérkőzés is zárt kapus lesz.

A másik elődöntőben az élvonal két bukaresti csapata, a Dinamo és a FCSB csap össze, az első mérkőzés csütörtök este lesz. A visszavágókat július 8-án, a Román Kupa döntőjét pedig július 22-én rendezik.