NL: a bosnyákok győztek hazai pályán, feljutottak az A-ligába

K. Zs.K. Zs.
2022.09.23. 22:58
Bosznia-Hercegovina válogatottja hazai pályán 1–0-ra felülmúlta Montenegrót a labdarúgó Nemzetek Ligája pénteki játéknapján, és ezzel biztossá tette, hogy csoportelsőként felkerül az A-ligába. Grúzia hazai győzelemmel a B-divízióba, Észtország ugyancsak otthoni sikerrel a C-ligába jutott fel.

Budu Zivzivadze (itt fehérvári mezben) kulcsszerepet játszott a második grúz gólban (Fotó: Szabó Miklós)

B-LIGA: BOSZNIA-HERCEGOVINA–MONTENEGRÓ 1–0

Az első félidő hajrájában egy jobb oldali beadást Edin Dzeko megcsúsztatott, és a mögötte érkező Ermedin Demirovic egyből a bal alsóba lőtt (A GÓL ITT!) – a bosnyák válogatott ezzel a góllal 1–0-ra nyert, és feljutott az A-ligába.

B-LIGA: FINNORSZÁG–ROMÁNIA 1–1

Teemu Pukki szerezte meg a vezetést a finneknek (A GÓL ITT!),majd egy bal oldali akció végén Florin Tanase közelről lőtte az egyenlítő gólt a második félidő elején (A GÓL ITT!).

Újabb gólt nem tudtak szerezni a románok, így az utolsó fordulót ők várják a kieséssel fenyegető utolsó helyen.

C-LIGA: GRÚZIA–ÉSZAK-MACEDÓNIA 2–0

A házigazdák a 35. percben szerezték meg a vezetést: Hvicsa Kvarachelia jobbról középre bombázott labdája Bojan Miovszki testéről vágódott a kapuba. AZ ÖNGÓL ITT!

A második félidő közepén jött a második hazai gól: Darko Velkovszki könnyelműsködött a felezővonal tájékán, rossz átadásába Budu Zivzivadze belelépett, a fehérvári légiós nagy sprint után jobbra passzolt, és a mellette futó Kvarachelia ezúttal már vendégsegítség nélkül is megoldotta – estében az üres kapuba lőtt. A GÓL ITT!

Győzelmével Grúzia megnyerte a csoportját, és feljutott a B-ligába.

C-LIGA: BULGÁRIA–GIBRALTÁR 5–1

Gólzáporos győzelmükkel a bolgárok biztossá tették bennmaradásukat.

D-LIGA: ÉSZTORSZÁG–MÁLTA 2–1

Az első félidő ráadásában gól- és emberelőnybe is kerültek az észtek: az alaposan megvideózott eset után az ellenfele lábára rátartó Jean Borgot kiállította a játékvezető, Rauno Sappinen pedig magabiztosan értékesítette a büntetőt. A GÓL ITT!

Hiába az emberhátrány, a második félidő elején Málta egyenlített – szintén tizenegyesből: a kezezés miatt megítélt büntetőt Teddy Teuma a bal alsó sarokba lőtte. A GÓL ITT!

A vendégek nem tudták tartani az eredményt, nem sokkal a lefújás előtt a bal oldalon kiugró Henri Anier a jobb alsóba lőtt, amivel eldőlt, hogy Észtország megnyerte a „csoportdöntőt”, és feljutott a C-ligába. A GÓL ITT!

NEMZETEK LIGÁJA
5. FORDULÓ
B-LIGA

3. CSOPORT

Helsinki: Finnország–Románia 1–1 (Pukki 12., ill. Tanase 52.)
Zenica: Bosznia-Hercegovina–Montenegró 1–0 (Demirovic 45+1.)

4. CSOPORT

Tbiliszi: Grúzia–Észak-Macedónia 2–0 (Miovszki 35. – öngól, Kvarachelia 64.)
Razgrad: Bulgária–Gibraltár 5–1 (Antov 23., Deszpodov 36., Kirilov 52., Sztefanov 55., Petkov 81., ill. R. Chipolina 26.)

1. Grúzia54114–21213
2. Észak-Macedónia52127–617
3. Bulgária51319–816
4. Gibraltár5142–16–141

D-LIGA
2. CSOPORT

Tallinn: Észtország–Málta 2–1 (Sappinen 45+5. – 11-esből, Henri Anier 86., ill. Teuma 51. – 11-esből)

1. Észtország336–249