H. D. 2020.10.14 22:47 Frissítve: 2020.10.14 23:21

NL: az FTC támadója betalált, de a szlovákok kikaptak

A labdarúgó Nemzetek Ligájában a B-liga 2. csoportjának 4. fordulójában Szlovákia hiába vezetett két góllal több mint egy óra játék után, pont nélkül maradt Izrael ellen.

Izrael ellen Róbert Mak (balra) és Marek Hamsík (jobbra) is betalált, a végén azonban nem volt okuk az örömre (Fotó: Török Attila, archív)

B-LIGA

A 2. csoportban Szlovákia Marek Hamsík találatával szerzett vezetést, majd a Ferencváros nemrég szerződtetett támadója, Róbert Mak is betalált. Izrael azonban nem adta fel, Eran Zahavi 20 perc leforgása alatt triplázott, így a szlovákok pont nélkül maradtak a nagyszombati stadionban.

A csoport másik mérkőzésén Ryan Fraser 6. percben szerzett góljával Skócia 1–0-ra legyőzte Csehországot, így továbbra is veretlenül vezeti a négyest.

Róbert Mak gólja Izrael ellen

Az 1. csoportban Norvégia egy öngóllal nyert Észak-Írország ellen, míg Ausztria Alessandro Schöpf találatának köszönhetően vitte el a három pontot Romániából.

A 4. csoportban Wales egy kései Jonny Williams-góllal aratott 1–0-s győzelmet Bulgária vendégeként. A késő délután rendezett Finnország–Írország mérkőzésen a hazaiak 1–0-ra nyertek.

C-LIGA

A 2. csoportban a 67. percben emberelőnybe kerülő Grúzia szerzett vezetést, nyerni azonban nem tudott, mert Észak-Macedónia a ráadásban tizenegyesből egyenlített. A hazaiaknál Kire Risztevszki (Újpest) és Boban Nikolov (Mol Fehérvár) is kezdő volt, előbbit a 80., utóbbit a 86. percben cserélték le. A vendégeknél Lasa Dvali (FTC) kezdőként 91 percet játszott. A négyes másik meccsén, az Észtország–Örményország találkozón szintén 1–1-es döntetlen született.

A 3. csoportban a Florent Hasanit (DVTK) a 64. percben bevető Koszovó gól nélküli döntetlent játszott Görögország vendégeként. A négyes másik meccsén a triplázó Haris Vuckic vezérletével Szlovénia 4–0-ra nyert Moldovában. A szlovén válogatottban Miha Blazic (FTC) kezdett, a 74. percben lecserélték.

A 4. csoportban Litvánia gól nélküli döntetlent játszott a Hysen Memollát (DVTK) végig a kispadon tudó Albániával, míg Fehéroroszország 2–0-ra legyőzte Kazahsztánt, így a kvartett élére állt.

(Fraser 6.)
Szlovákia–Izrael 2–3 (Hamsík 16., Mak 38., ill. E. Zahavi 69., 76., 89.)

A 2. CSOPORT ÁLLÁSA
1. Skócia 4 3 1 5–2 +3  10
2. Csehország 4 2 2 6–5 +1  6
3. Izrael 4 1 2 1 6–6 0  5
4. Szlovákia 4 1 3 4–8 –4  1

3. CSOPORT
Törökország–Szerbia 2–2 (Calhanoglu 56., Tufan 76., ill. Milinkovics-Szavics 22., A. Mitrovics 49. – 11-esből)
Kiállítva: Yilmaz (90+1., Törökország)

Oroszország–MAGYARORSZÁG 0–0