NL: az FTC támadója betalált, de a szlovákok kikaptak

H. D.H. D.
2020.10.14. 22:47
Izrael ellen Róbert Mak (balra) és Marek Hamsík (jobbra) is betalált, a végén azonban nem volt okuk az örömre (Fotó: Török Attila, archív)
A labdarúgó Nemzetek Ligájában a B-liga 2. csoportjának 4. fordulójában Szlovákia hiába vezetett két góllal több mint egy óra játék után, pont nélkül maradt Izrael ellen.

B-LIGA

A 2. csoportban Szlovákia Marek Hamsík találatával szerzett vezetést, majd a Ferencváros nemrég szerződtetett támadója, Róbert Mak is betalált. Izrael azonban nem adta fel, Eran Zahavi 20 perc leforgása alatt triplázott, így a szlovákok pont nélkül maradtak a nagyszombati stadionban.

A csoport másik mérkőzésén Ryan Fraser 6. percben szerzett góljával Skócia 1–0-ra legyőzte Csehországot, így továbbra is veretlenül vezeti a négyest.

Róbert Mak gólja Izrael ellen

Az 1. csoportban Norvégia egy öngóllal nyert Észak-Írország ellen, míg Ausztria Alessandro Schöpf találatának köszönhetően vitte el a három pontot Romániából.

A 4. csoportban Wales egy kései Jonny Williams-góllal aratott 1–0-s győzelmet Bulgária vendégeként. A késő délután rendezett Finnország–Írország mérkőzésen a hazaiak 1–0-ra nyertek.

C-LIGA

A 2. csoportban a 67. percben emberelőnybe kerülő Grúzia szerzett vezetést, nyerni azonban nem tudott, mert Észak-Macedónia a ráadásban tizenegyesből egyenlített. A hazaiaknál Kire Risztevszki (Újpest) és Boban Nikolov (Mol Fehérvár) is kezdő volt, előbbit a 80., utóbbit a 86. percben cserélték le. A vendégeknél Lasa Dvali (FTC) kezdőként 91 percet játszott. A négyes másik meccsén, az Észtország–Örményország találkozón szintén 1–1-es döntetlen született.

A 3. csoportban a Florent Hasanit (DVTK) a 64. percben bevető Koszovó gól nélküli döntetlent játszott Görögország vendégeként. A négyes másik meccsén a triplázó Haris Vuckic vezérletével Szlovénia 4–0-ra nyert Moldovában. A szlovén válogatottban Miha Blazic (FTC) kezdett, a 74. percben lecserélték.

A 4. csoportban Litvánia gól nélküli döntetlent játszott a Hysen Memollát (DVTK) végig a kispadon tudó Albániával, míg Fehéroroszország 2–0-ra legyőzte Kazahsztánt, így a kvartett élére állt.

(Fraser 6.)
Szlovákia–Izrael 2–3 (Hamsík 16., Mak 38., ill. E. Zahavi 69., 76., 89.)

A 2. CSOPORT ÁLLÁSA
1. Skócia 4 3 1 5–2 +3 10
2. Csehország 4 2 2 6–5 +1 6
3. Izrael 4 1 2 1 6–6 0 5
4. Szlovákia 4 1 3 4–8 –4 1

3. CSOPORT
Törökország–Szerbia 2–2 (Calhanoglu 56., Tufan 76., ill. Milinkovics-Szavics 22., A. Mitrovics 49. – 11-esből)
Kiállítva: Yilmaz (90+1., Törökország)

Oroszország–MAGYARORSZÁG 0–0