Ligue 1: a Monaco néggyel nyert a Bordeaux ellen

B. D. K., CS. M.B. D. K., CS. M.
2020.11.01. 19:09
Nico Kovac győzelemre vezette a Monacót (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 9. fordulójának vasárnapi játéknapján a Monaco kiütötte a Bordeaux-t, a késő esti rangadón a Lille 1–1-re végzett vendégével, a Lyonnal.

A játéknap első meccsén a pocsék formában lévő Saint-Étienne a pontjait szorgalmasan gyűjtő Montpellier-t fogadta. A hazaiak legutóbbi négy mérkőzésüket elvesztették, így nem sok jót ígért nekik a találkozó. A meccs egyetlen gólja a 14. percben született: Mavididi tekert 17 méterről a kapu bal oldalába (0–1). A folytatásban több gól már nem született, így tovább tart a Saint-Étienne mélyrepülése, nyert a Montpellier.

A vasárnap 15 órakor kezdődő mérkőzéseken az Angers hazai pályán 3–0-ra kikapott a Nice-től, amely legutóbbi öt bajnokiján háromszor nyert, és két döntetlent játszott, mostani sikerével pedig már 4. a tabellán.

A Dijon és a Lorient gól nélküli döntetlent játszott egymással (0–0), a Metz egygólos győzelmet aratott a Nimes otthonában Lamina Gueye találatával (0–1), míg a Reims hazai pályán 2–1-re legyőzte a Strasbourgot.

A játéknap utolsó előtti mérkőzésén a Monaco 4–0-ra nyert hazai pályán a Bordeaux ellen. A hercegségbeliek négy percen belül három gólt szereztek a 28. perctől kezdve: Wissam Ben Yedder, Gelson Martins és Kevin Volland is betalált, majd utóbbi még a második félidőben is szerzett egy gólt (4–0).

A hetek óta veretlen csapatok késő esti lille-i rangadóján a vendég lyoniak az 50. perctől, Marcelo kiállítása következtében emberhátrányban játszottak, de egy pontot így is sikerült hazacsempészniük.

A LILLE–LYON MECCS GÓLJAI

FRANCIA LIGUE1
9. FORDULÓ
Monaco–Bordeaux 4–0 (Ben Yedder 28. – 11-esből, G. Martins 30., Volland 31., 58.)
Saint-Étienne–Montpellier 0–1 (Mavididi 14.)
Angers–Nice 0–3 (R. Lopes 12., Lees-Melou 23. – 11-esből, Budaui 77.)
Dijon–Lorient 0–0
Nimes–Metz 0–1
(L. Gueye 15.)
Reims–Strasbourg 2–1 (B. Kamara 22. – öngól, Faes 26., ill. Ajorque 30. – 11-esből)
Lille–Lyon 1–1 (Bamba 23., ill. Celik 41. – öngól)