Ligue 1: sorozatban hetedszer is győzött a Paris Saint-Germain

B. L.B. L.
2020.10.31. 22:53
A Paris Saint-Germain háromgólos győzelmet aratott (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 9. fordulójában a Rennes hazai pályán 2–1-re legyőzte a Brestet. Az esti mérkőzésen a PSG 3–0-ra megverte idegenben a Nantes-ot.

A házigazda Rennes három nyeretlen mérkőzést követően sokáig ezúttal sem állt jó, a Brest a második félidő elején Franck Honarat bal alsóban kikötő lövésével megszerezte a vezetést. A Rennes viszont ezúttal két, pontrúgás utáni fejessel fordítva megszerezte a három pontot, Damien Da Silva szabadrúgás, Najef Agerd szöglet után volt eredményes (2–1).

A PSG számára nem indult ideálisan az idény, hiszen a koronavírus-járvány miatt számos klasszisa nélkül az első két fordulóban egyaránt 1–0-ra alulmaradt. A jég a Metz ellen tört meg, azóta pedig hat győzelem és 20–1-es gólkülönbség volt a mérlege. A védekezéssel a Nantes elleni első félidőben sem volt gond, de a támadójáték a szünetig nem akart beindulni. A második játékrész elején aztán összejött a vezetés, Mbappé centerezése után Herrera lőtt 11 méterről a bal alsóba (0–1).

A 65. percben Mbappé értékesítette a saját maga által kiharcolt büntetőt, majd Keylor Navas is előlépett, védte Kader Bamba tizenegyesét. A meccs végén ügyetlen labdavesztés után Pablo Sarabia került ziccerbe, és finom a kapuba emelt, kialakítva a 0–3-as végeredményt.