Ligue 1: klasszikus! 131 másodperc alatt fordított a PSG a Marseille ellen

2015.04.05. 22:59
Jól indult az este Marseille-ben (Fotó: Twitter)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 31. fordulójának rangadóján a Marseille egy végig izgalmas, fordulatos találkozón 3–2-es vereséget szenvedett a Stade Vélodrome-ban a Paris Saint-Germaintől, amely így újra a tabella élére állt.

Francia klasszikus, csavarral. A helyiek által csak „le Classique”-ként emlegetett találkozó mindig fontos meccsnek számít, most azonban különösen nagy volt a tét, a PSG hátránya ugyanis két pont, a Marseille-é pedig négy volt az éllovas Lyon mögött, így egy vereséggel egyikük esélye elszállhatott volna a bajnoki címre.

A statisztika nem javított az OM esélyein, a címvédő ellen ugyanis 11 mérkőzéséből csupán hármat tudott megnyerni a csapat, ráadásul brazil védelemmel – Marquinhos, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell – a PSG még veretlen.

Ahogy az várható volt, elképesztő hangulat és egy nem mindennapi élőkép fogadta a csapatokat, ez pedig a hazaiakat segítette, Marcelo Bielsa együttese bátrabban kezdett, és az első percekben beszorította a párizsiakat.

Először mégis a PSG támadásánál izgulhattak a drukkerek, Zlatan Ibrahimovic lépett ki középen, majd esett nagyot a tizenhatoson belül Morel mellett. A játékvezető közel állt, gondolkodás nélkül továbbengedte a játékot.

Gignac megállíthatatlannak volt, de a duplája sem ért most pontot (Fotó: Reuters)

A folytatásban is a Marseille próbált irányítani, a PSG kontrái azonban jóval veszélyesebbek voltak, Javier Pastore kis híján meg is szerezte együttesének a vezetést, de a párizsiak argentin támadójának a tizenhatos vonaláról elengedett lapos bombája csak súrolta a kapufát.

Aztán az első félóra után végén az OM került előnybe. Egy gyors keresztlabda után Dimitri Payet tekert a jobb szélről, bent pedig André-Pierre Gignac érkezett a tőle megszokott, remek ütemben, és bólintott a kapuba (1–0).

A combjához kapó David Luizt Van der Wiel váltotta, a PSG pedig szinte azonnal kiegyenlített. A 35. percben Blaise Matuidi cselezett, majd a tizenhatos vonaláról a bal felső sarok felé csavart, a labdába még bele tudott kapni Mandanda, de a labdát már ő sem tudta kiszedni (1–1).

David Luiz combja nem bírta a klasszikust (Fotó: Reuters)

A Marseille egy pillanatra sem állt meg, és még az első félidőben újra átvette a vezetést! A góllövőlistán Ibrahimovicot megelőző Gignac lopta a távolságot, majd laza mozdulattal elcsavarta a labdát a leülő Sirigu mellett (2–1).

A fordulás után ott folytatták a felek, ahol abbahagyták. Egy Ibra-szabadrúgást követően Marquinhos elé pattant a labda, a brazil védő pedig higgadtan, ballal a felső sarokba emelt az ötösről, így újra egyenlőre módosítva az állás (2–2).

Ibra döntött, de nem a saját lábával  (Fotó: Reuters)
Ibra döntött, de nem a saját lábával (Fotó: Reuters)

Százharmincegy másodperc, ennyi kellett a fordításhoz. Zlatan Ibrahimovic az asszisztja után egy gólt is kiharcolt, Jérémy Morel ért bele a svéd klasszis mellett rossz ütemben a labdába, és pöckölt a saját kapujába Pastore beadását követően (2–3).

Az OM mindent megtett a folytatásban, akadt is helyzete, de a hazaiaknak harmadszor már nem sikerült túljárniuk Sirigu eszén, maradt a 2–3, ezzel pedig a PSG újra megelőzte a Lyont, és az élre állt.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
31. FORDULÓ

Marseille–Paris Saint-Germain 2–3 (Gignac 30., 43., ill. Matuidi 35., Marquinhos 49., Morel 51. – öngól)