Ligue 1: Ibra négyet vágott, a PSG 9–0-s győzelemmel bajnok!

2016.03.13. 15:48
A PSG története hatodik bajnoki címét ünnepelheti (Fotó: Reuters)
Sorozatban negyedszer, fennállása során hatodszor nyerte meg a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot a Paris Saint-Germain, amely a 30. forduló vasárnapi játéknapján idegenben 9–0-ra megverte a sereghajtó Troyes-t, ezzel behozhatatlan, 25 pontos előnyre tett szert a tabella élén. A gólzáporos győzelemből Zlatan Ibrahimovic négy, Edinson Cavani két góllal vette ki a részét.

A hét közepén a Chelsea kiejtésével a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe bejutó PSG a legerősebb összeállításában lépett pályára a Troyes vendégeként, Laurent Blanc vezetőedző a Trapp – Van der Wiel (Marquinhos, a szünetben), Thiago Silva, David Luiz, Kurzawa – Pastore, Stambouli, Rabiot (Maxwell, 61.) – Di María (Lucas Moura, 61.), Ibrahimovic, Cavani tizenegynek szavazott bizalmat.

A párizsi együttes esélyt sem adott a hazai pályán továbbra is nyeretlen sereghajtónak, és az első húsz percben hat perc leforgása alatt háromgólos előnyre tett szert. A 13. percben Edinson Cavani kezdte meg a gólgyártást Matthieu Saunier óriási hibája után, aztán Zlatan Ibrahimovic sarokkal adott passzát követően Javier Pastore emelt a kapuba, majd Adrien Rabiot talált be (0–3).

A második félidőben folytatódott a gólparádé, amely azonban minden képzeletet felülmúlt, a PSG meg sem állt kilenc találatig! A játékrész elején Ibrahimovic tíz perc alatt triplázott, ezt követően Saunier vétett öngólt (0–7).

A 74. percben a PSG emberelőnybe került és tizenegyeshez jutott, amit Cavani kihagyott, ám a kipattanót már nem hibázta el. A végeredményt a 88. percben Ibrahimovic állította be gyors ellentámadás végén (0–9). A svéd csatárklasszis 115. francia bajnoki meccsén átlépte a 100 gólos határt.

A fővárosiak az utolsó pillanatokban a tizediket is megszerezhették volna, de két ziccert is kihagytak, így maradt a 0–9.

A Paris Saint-Germain a Ligue 1 történetének legnagyobb különbségű idegenbeli győzelmét aratta, míg az öt európai topligát tekintve korábban csak a Duisburg nyert hasonlóan simán vendégként – 1966-ban a Tasmania ellen.

A PSG sorozatban negyedszer, fennállása során hatodszor nyerte meg a francia bajnokságot. A lefújás után Ibráék nem ünnepelték látványosan a bajnoki címet. Egyrészt valószínűleg azért, mert még ők is megsajnálták a nagyon halovány játékerőt képviselő hazaiakat, másrészt a Ligue 1 mostani kiírásában a szezon eleje óta lehetett sejteni, hogy a PSG lesz a bajnok, mindez csupán idő kérdése volt.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
30. FORDULÓ

Troyes–PSG 0–9 (Cavani 13., 75., Pastore 17., Rabiot 19., Ibrahimovic 46., 52., 56., 88., Saunier 58. – öngól)
Nantes–Angers 2–0 (Sala 49., 69.)
Rennes–Lyon 2–2 (F. Diagne 70., Boga 82., ill. Ghezzal 33., Lacazette 55.)