Ligue 1: a Lyon feledtette rossz sorozatát, újra az élre állt

2015.04.04. 19:09
Lábra kapott a Lyon: Hubert Fournier csapata 3–1-re győzött a Guingamp vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 31. fordulójának szombati játéknapján, és átvette a vezetést a tabellán.

Nabil Fekir távoli lövéssel szerezte meg a vezetést a legutóbbi két fordulóban csupán egy pontot szerző Lyonnak, Alexandre Lacazette a saját maga által kiharcolt büntetőből – idénybeli 24. góljával – növelte az előnyt.

Nem sokkal később, az első félidő hajrájában a Guingamp emberhátrányba került, és a fordulás után a kameruni Clinton N’Jie ezt kihasználva meg is adta a kegyelemdöfést. A hazaiak erejéből szépítésre azért futotta.

Az eddigi éllovas PSG vasárnap este fogadja a harmadik helyezett Marseille-t a „francia klasszikuson”. Győzelmük esetén a párizsiak visszaveszik az első helyet.

FRANCIA LIGUE 1
31. FORDULÓ
Guingamp–Lyon 1–3
(Beauvue 80., ill. Fekir 26., Lacazette 39. – 11-esből, N’Jie 61.)
Metz–Toulouse 3–2 (Maiga 25., 42., 54., ill. Ben Yedder 22., T. Doumbia 90.)
Nice–Evian-TG 2–2 (Bosetti 45+1., Eysseric 68., ill. Nounkeu 17., Thomasson 78.)
Lille–Reims 3–1 (Corchia 18., Origi 47., Roux 72., ill. De Préville 52.)
Montpellier–Bastia 3–1 (Barrios 69. – 11-esből, Mounier 72. – 11-esből, Sanson 91., ill. Sio 35.)
Lorient–Rennes 0–3 (Mexer 17., Armand 43., Doucouré 50.)

1. Lyon 31 18 7 6 60–25 +35 61
2. Paris SG 30 16 11 3 55–28 +27 59
3. Marseille 30 17 6 7 60–31 +29 57
4. Monaco 30 15 9 6 36–22 +14 54
5. Saint-Étienne 31 14 11 6 38–25 +13 53
6. Montpellier 30 14 6 10 42–33 +9 48
7. Bordeaux 30 13 9 8 38–37 +1 48