Ligue 1: kétgólos hátrányból fordított, és nyert a Monaco a PSG ellen

2020.11.20. 22:57
A Monaco kétgólos hátrányból nyert a PSG ellen (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 11. fordulójának pénteki játéknapján a Monaco hazai pályán 3–2-re legyőzte a listavezető Paris Saint-Germaint, míg a Bordeaux idegenben nyert 1–0-ra a Rennes ellen.

Monaco–PSG 2–2

A listavezető párizsiak rögtön a mérkőzés elején nyomást helyeztek a hercegségbeliekre, aminek a 25. percben meg is lett az eredménye: Ángel Di María ugratta ki Kylian Mbappét, aki ziccerben nem hibázott és megszerezte a vezetést a vendégek számára (0–1).

A 37. percben már kétgólos volt a párizsiak előnye: Moise Keant buktatták a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, Mbappé pedig értékesítette azt (0–2). A szünetig további két gólt szerzett még a PSG, de mindkettőt érvénytelenítették les miatt.

A második félidőre felszívta magát a Monaco, és az 52. percben Kevin Volland révén szépíteni tudott (1–2). Sőt, szűk negyedórával később az egyenlítés is összejött: ezúttal is Volland volt a főszereplő, aki Cesc Fabregas passza után talált közelről a kapuba (2–2).

Itt azonban még nem volt vége, a Monaco gyakorlatilag beszorította saját kapujuk elé a párizsiakat, majd a 84. percben Abdou Diallo piros lapot érő szabálytalansága után tizenegyeshez jutott, amit Cesc Fabregas értékesített (3–2) – így a hazaiak kétgólos hátrányból fordítva győzték le a címvédőt.

Rennes–Bordeaux 0–1

A Bajnokok Ligája-szereplő Rennes a forduló kezdete előtt még a tabella harmadik helyén állt, az utóbbi öt bajnoki mérkőzéséből azonban csak egyet tudott megnyerni.

Ezen az összecsapáson a hazaiak kezdtek jobban, de a Bordeaux a 37. percben megszerezte a vezetést, amikorHatem Ben Arfa cselezte ki az ellenfél védőit, majd a tizenhatos vonaláról kilőtte a kapu bal alsó sarkát (0–1).

A folytatásban többször próbálkozott a Rennes, mint ellenfele, de nem tudott egyenlíteni, így a Bordeaux szerezte meg a három pontot.