Győzelemmel vágott vissza a Sepsi a magyargyalázásért!

2022.08.22. 15:55
A pályán győzött a Sepsi (Fotó: Manases Sándor)
Megőrizte bajnoki veretlenségét a román SuperLiga 6. fordulójában Kolozsváron a Sepsiszentgyörgy, amely 1–0-ra legyőzte az Universitatea együttesét.

ROMÁN SUPERLIGA
6. FORDULÓ
Universitatea–Sepsi OSK 0–1 (0–0)
Kolozsvár,
Cluj Aréna, 5500 néző. Vezette: Coltescu
Universitatea: Gorcea – Romeo, F. Ilie, D. Ispas, Pirvulescu (Briceag, 63.) – Romário Pires, Filip (Haita, 78.), Bic (Remacle, 63.) – Ely Fernandes (Boiciuc, a szünetben), Balan, Chipciu (Hlistei, 78.). Vezetőedző: Erik Lincar
Sepsi OSK: Niczuly – R. Dimitrov, Ninaj, Mitrea, R. Ispas (A. Dumitrescu, 76.) – Jonathan Rodríguez, N. Paun – Barbut (Askovszki, 69.), Aganovic (Achahbar, 76.), Gheorghe (Damascan, 88.) – Rondón (Tudorie, 69.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi
Gólszerző: Rondón (52.)
Kiállítva: N. Paun (90+1.)

Alig szólt a futballról a román élvonal hétfő délutáni mérkőzése Kolozsváron, az Universitatea szurkolói ugyanis magyarellenes tüntetésként fogták fel a Sepsi OSK elleni találkozót.

A Cluj Arénában ugyan a vártnál jóval kevesebb néző látogatott ki az újonc valóban első hazai mérkőzésére (előtte kétszer Medgyesen játszott otthon az U), a kemény mag azonban szinte kizárólag a magyarságnak és Magyarországnak szánt rigmusokkal és írásos üzenetekkel – mint Budapest román 1919-es elfoglalásának és Trianonnak a dátuma, vagy a szokásos „Székelyföld nem létezik” felirat foglalkozott.

Fotó: Manases Sándor

Sebastian Coltescu játékvezető 25 perc után unta meg az egyre durvább hangnemű szurkolást, és előbb a hangosbemondó útján figyelmeztette a közönséget, majd 10 percre félbe is szakította a mérkőzést, az öltözőbe rendelve a csapatokat. Az U-tábor erre is „Ki a magyarokkal az országból!” felkiáltással reagált, ám ekkor már a hazai közönség többi része is kifütyülte saját ultráit – ők ugyanis futballt akartak nézni.

A trianoni szerződés egy szent dokumentum, amely tanúsítja földjeink határait... (Fotó: as.ro)

Fociból viszont kevés volt az alig két hete az Untold fesztivál által tönkretett gyepen, amely a mérkőzés előtti öntözés után leginkább egy gyatrább délkelet-ázsiai rizsföldre emlékeztett. A hazaiak hosszú indításokra és centerezésekre alapuló játéka ugyan több helyzetet hozott, de Adrian Balan és Alexandru Chipciu fejesei sem találtak kaput az első félidőben, míg a Sepsi egyetlen lehetőségénél Adnan Aganovic lőtte a labdát Andrei Gorcea kolozsvári kapusba.

A szünet után Niczuly Rolandnak is kellett védenie, Ovidiu Bic fejesénél, a Sepsi viszont első lehetőségét kihasználta: Aganovic indításából Mario Rondón lőtt a kapuba.

A gól után nyíltabb lett a meccs, de a kapusok mindent védtek, a legnagyobbat az egyedül kapura törő Alexandru Boiciucot megállító Niczuly.

A végén egyre sűrűsödtek az események, előbb a szentgyörgyi Radoszlav Dimitrov lőtt kapufát, majd a ráadáspercekben Nicolae Paun kapta meg második sárga lapját, az emberelőnyben kitámadó U meccslabdáját viszont Balan a kapu fölé vágta.

A lefújással együtt a magyarellenes rigmusok is újra előjöttek, ám a stadion lemezlovasa gyorsan maximumra tekerte a hangerőt, így sem az, sem a Sepsi játékosainak szóló Székely Himnusz nem hallatszott át az ellentétes oldalra.

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc FÖLÉ, MEGÚSZTA A SEPSI, Balan három ember közül harcol ki magának lövőhelyzetet, de az ötös jobb sarka elől jobbal a léc fölé talál!

90+1. perc KIÁLL!

90+1. perc Niculae Paun kap egy újabb sárga lapot. Odarúgott Boiciucnak.

Négy perc a ráadás!

90. perc Damascan jobbal a léc fölé emel az ötös bal sarka elől, tíz méterről!

88. perc Vitalie Damascan be, Gheorge le.

88. perc Balan 21 méteres szögletét blokkolja Rodríguez, előtte Tudorie került helyzetbe egy bedobás után, de az ötös előteréből nem tudott túljárni a kapus eszén, jobbal Gorceába lőtt.

A Sepsi 30 fős tábora is Romániát élteti, erősen ironikus felhanggal – jelentik a helyszínről.

82. perc NINCS BENT, Tudorie nem lő az ötös jobb sarka elé, visszafelé passzol, Gheorge meg ballal 13-ról a jobb felső mellé lő, jócskán.

76. perc Andres Dumitrescu be, Ispas le, Annas Achahbar meg Aganovicot váltja a Sepsiben.

75. perc Romeo nagyot rúg Aganovicba, nincs sárga lap.

74. perc És Boiciuc tízméteres, középről érkező, jobblábas lövését is kiszedi a jobb felső elől!

73. perc Niczuly remekül vetődik ki egy jobb oldali beadásra az érkező Filip elé.

69. perc Barbut le, Sztefan Askovszki be, Alexandru Tudorie meg Rondónt váltja.

65. perc
Chipciu jobb oldali szögletét az ötösről kapura fejeli Filip, de Niczuly balra elmozdulva magához szorítja a labdát!

60. perc Rondón 25-ról a léc fölé lő, egy védő is beleért, a balról jövő jobblábas Rodríguez-szögletet Mitrea az ötös jobb sarkáról kapura fejeli, jobb lábbal véd azonban Gorcea!

A 2 gólból a másikat épp a CFR-nek fejelte a Szuperkupában.

Rondón: 10 meccs a Sepsiben, 2 góllal, 0 gólpasszal. Rondon 2 évig az U ősellenségének, a szintén kolozsvári CFR-nek a játékosa volt.

52. PERC VEZET A SEPSI! Aganovic remek csellel indul meg a tizenhatos előtt, kissé balról középre passzol, MARIO RONDÓN meg jobbal, kissé jobbról, kilenc méterről laposan a kapu közepébe lő. 0–1!

51. perc Roberto Romeo ellöki Gheorghét, sárga lap.

47. perc Filip bal oldali beadását a jobb felsőbe fejelné kissé balról, 11 méterről Bic, de nagyot véd Niczuly!

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Ely Fernandes helyett Alexabdru Boiciuc a pályán.

Niczuly 2016-ban az U-tól került az OSK-hoz.

45+6. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+5. perc Mellé, Chipciu jobbról jobbal remekül ad az ötösre, Balan nagyon magasra emelkedik, de a jobb alsó mellé fejeli a labdát. Megúszta a Sepsi.

Öt perc a ráadás!

44. perc Bogdan Mitrea ellöki Fernandest, sárga lap neki is.

42. perc Paul Parvuelscu nyújtott lábbal odarúg Barbutnak, minimum sárga lap.

40. perc Romeo beadását Chipciu a kapu mellé fejeli az ötös előteréből.

40. perc Ziccer, Aganovic egy remek csel után kissé jobbról, 14-ről jobbal a bal alsóba lőne, de vétődve véd a hazai kapus, és fogja is a labdát.

Ez a Sepsi 200. mérkőzése a román élvonalban.

34. perc Mellé, Parvulescu bal oldali szögletét Aganovic mellől hétről a jobb alsó mellé fejeli Ilie! Rodríguez sem állt éppen a helyzet magaslatán.

52 százalékban a Sepsié a labda.

32. perc Mezőnyharc a pályán.

27. perc Nicolae Paunnak sárga lap Filip lekönyökléséért.

27. PERC FOLYTATJUK!

VIDEÓ ITT!

Jönnek vissza a csapatok 10 perc után. Bemondják, hogy másodjára már végleg leállítják a meccset!

Ki a magyarokkal az országból! Ezt zúgta a kórus. Az öltözőben a csapatok, emiatt most a román szövetséget szidják, aztán megint román himnuszt énekelnek. Ők jól szórakoznak, mi nem – jelentik a helyszínről.

27. perc Félbeszakadt a mérkőzés, Pires kimegy megkérni a hazai B-középet a kulturált szórakozásra. Majd beszalad az öltözőbe.

Most a magyar kormány sportbefektetései mögött sejtenek ármányt, majd simán csak szidják a magyarokat. Hanggránát, majd megáll egy percre a játék. A hangosbemondóra sem hallgatnak.

22. perc Rondón a bal alsó mellé szúrja hétről Ninaj jobbról visszafejelt labdáját, de les.

"Székelyföld nem létezik!" Ez a felirat a hazai táborban, a "Magyarország k. be!" rigmussal kiegészítve. Európa, 2022.

20. perc Helyzet, Filip passzol balról ballal Balan elé, aki az ötös bal sarka elől ballal jócskén a jobb, azaz a rövid sarok mellé lő.

18. perc Barbut megindul a jobb szélen... bedobás.

Az U. Craiova minap egy 100 ezer eurós ajánlatot tett Bogdan Mitreáért, a védő állítólag szeretne távozni. A kivásárlási ára 250 ezer euró, Aganovicért meg a Voluntari érdeklődik, írja a Székelyhon.

Az U előző két hazai meccsén 1 gólt lőtt, és 1 pontot szerzett.

16. perc Távoli lövése most a kapusé.

Chipciu 33 éves, 46-szoros román válogatott, háromszor játszott a magyarok ellen.

13. perc Parvulescu beadása a kapusé.

12. perc Pires beadását Fernandes az ötös jobb sarka elől a léc fölé fejeli. Ispast ellökve, picit meg is fejelve... korner.

11. perc Niczuly az előbb biztosított, most meg a 16-os előtt bedob egy higgadt cselt Chipciu orra előtt.

10. perc Filip kap labdát középen, megtolja, és jó 30 méteről kevéssel a bal felső fölé lövi. Jobbal.

A hazaiak nagy hiányzója a balbekk Florinel Mitrea.

6. perc Rondón tör be jobbról a hazai tizenhatosra, de a hosszú oldalon várakozó Aganovic elől Romeo szögletre teszi a labdát.

4. perc
Pirvulescut kell ápolni a pályán.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Remek az idő, süt a Nap.

A hazaiak fehér mezben és fekete nadrágban, a Sepsi piros-fehér mezben és piros nadrágban.

Hangol a közönség, magyarszidással.

A pálya egy rossz minőségű szántóföld, 2 hete még fesztivál volt rajta – jelentik a helyszínről.

És zsinórban második mérkőzésén nem tudta bevenni egy kizárólag védekezéssel törődő ellenfele kapuját.

Az előző fordulóban ikszelt a Sepsi.

A hétfő délutáni összecsapás lesz az első az eddig csupán két pontot szerző U és a még veretlen Sepsi között.

Az ok Románia legnagyobb zenei fesztiválja, a napi 90 ezres látogatottságú Untold volt, amely 2015 óta a nyári hónapokban rendszeresen száműzi a sportot Erdély legnagyobb stadionjából.

A SEPSI OSK lesz a Kolozsvár Aréna első vendége a román Superliga 2022–2023-as idényében, az élvonalba hét év után viszszatérő Universitatea ugyanis Medgyesen játszotta első két hazai mérkőzését.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ U–SEPSI MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!