A Sepsi OSK két góllal legyőzte a sereghajtó Chindiát

BOROS MIKLÓSBOROS MIKLÓS
2020.07.13. 16:50
A Sepsi OSK két góllal legyőzte a sereghajtó Chindiát (Fotó: Sepsi OSK/Facebook)
A román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Liga 1) alsóházi rájátszásának 9. fordulójában a Sepsi OSK hazai pályán közel egy órát emberelőnyben játszva 2–0-ra legyőzte a sereghajtó Chindia Targovistét.

ROMÁN LIGA 1
ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 9. FORDULÓ

Sepsi OSK–Chindia Targoviste 2–0(Karanovics 43., Safranko 85.)
Kiállítva:Ivancic (34., Chindia)

Az alsóház állása: 7. Viitorul 38 pont, 8. Voluntari 28, 9. Sepsi 27

Február kilencedike óta először tudott hazai pályán bajnoki mérkőzést nyerni a Sepsi OSK a román élvonalban, miután közel egy órán át emberelőnyben játszva legyőzte a sereghajtó Chindia Targovistét.

Az első félidőben egy tipikus kiesési rangadó ideges, csapkodó focija zajlott a pályán, amely során a Sepsi képtelen volt helyzetekre váltani labdabirtoklási fölényét. A Chindia ugyanakkor csak szabálytalanságok sorával tudta tördelni a játékot, ennek pedig Josip Ivancic elvesztésével fizette meg az árát: a horvát támadó a 31. és a 34. percben is sárga lapot érően szabálytalankodott. Az emberelőnyt pedig már szünet előtt kihasználta a Sepsi, Ronaldo Deaconu 17 méteres lövésénél Mihai Aioani kapus éppen a leshatáron álló Goran Karanovics elé ütötte a labdát, a hazaiak házi gólkirálya pedig hat méterről nem hibázott. 1–0

A fordulás után a Chindia előbb nem akart, majd nem tudott támadni, a Sepsi pedig kényelmes passzolgatással őrizte előnyét. A legtöbb hazai lövés fölé ment ebben az időszakban, egyedül Achahbar lapos átlövés után találta el a kapufát a labda. A végén aztán Csiszér és Pavol Safranko saját térfélről indulva vitt végig egy ellentámadást, amelynek záróakkordjaként a csereként beálló szlovák csatár egy védő szorításában is betalált a rövid alsó sarokba (2–0) – a három pont mellett néhány nyugodtabb naphoz juttatva a szentgyörgyi együttest.

MÁSODIK FÉLIDŐ

93. perc: Véget ért a mérkőzés, a Sepsi 2–0-ra legyőzte a sereghajtó Chindiát.

93. perc: Dangubic sárgult be a meccs végén.

90. perc: Három perc a ráadás.

87. perc: Cserélt a Sepsi, Vasvari helyére Kovács állt be.

85. perc: GÓÓÓL! OTT A MÁSODIK! Kontrát vezetett a Sepsi, Csiszér indította Pavol Safrankót, aki néhányat tolt a labdán, majd 11 méterről, jobbal kilőtte a bal alsót. 2–0

81. perc: Cserélt a Sepsi, Carnat helyére Csiszér állt be.

79. perc: KAPUFA! Achahbar lőtt 17 méterről, laposan, ballal, a labda azonban a bal oldali kapufáról kifelé pattant.

74. perc: Achahbar löváse után blokkoltak a védők.

70. perc: A vendégek is változtattak Negut elhagyta a pályát, helyére Florea állt be.

70. perc: Carnat bombázta jóval a kapu fölé a labdát 18 méterről.

66. perc: Cseréltek a hazaiak, Karanovicsot Safranko váltotta.

60. perc: Dumitrascu kapott sárga lapot.

57. perc: Kettős csere a vendégeknél, Dangubic és Yameogo váltotta Serbant és Ratát.

52. perc: Lehetőség! Dimitrov jobb oldali lapos beadása után Fülöp nem találta el a kissé a háta mögé érkező labdát.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a vendégek kezdték a második félidőt.

Két sárga laposát cserélte le a Sepsi a második félidőre: Deaconu és Stefanescu helyére Fülöp István és Diaz állt be.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Véget ért az első félidő. a szünetben egy góllal vezet a Sepsi.

45. perc: Egy perc a ráadás.

43. perc: GÓÓÓL! VEZETÉST SZERZETT A SEPSI! Deaconu 18 méterről eleresztett lövése után Aioani középre ütötte a labdát, amelyet Goran Karanovics hét méterről, kapásból, ballal a kapu jobb oldalába küldött. 1–0

41. perc: Egy bal oldali beadás után Aioani fogta meg magabiztosan a labdát.

37. perc: Sárga lapokban nincs hiány, ezúttal Deaconu kapott egyet, miután felborította Negutot.

34. perc: Reklamálásért még Rata is kapott egy sárga lapot.

34. perc: Piros lap, emeberelőnyben a Sepsi!Ivancic ezúttal a felezővonalnál taposta meg Deaconu lábát, ezért pedig megkapta a második sárga lapját.

31. perc: Deaconu bal oldali szabadrúgása után az üresen álló Tincu lőhetett volna, ám nem tudott beleérni a labdába.

31. perc:Ivancic a bal szélen borította fel Deaconut, villant is a sárga lap.

20. perc: Dimitrov jobb oldali beadása után a kapujából kivetődő Aioani fogta meg a labdát.

15. perc: Vasvari 20 méterről lőtt, de a labda jóval elszállt a kapu fölött.

12. perc: Stefanescu sárgult be, Martac ellen szabálytalankodott a támadó.

9. perc: Előbb jobbról, majd balról érkezett egy Chindia-beadás, utóbbi után Niczuly húzta le a labdát.

5. perc: A vendégek kapusa maradt rövid ideig a földön egy ütközés után.

4. perc: Egy bal oldali szöglet után Achahbar távoli lövését blokkolták a vendégek.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

A Sepsi kezdőcsapata: Niczuly – Dimitrov, Buhenna, Tincu, Stefan – Achahbar, Vasvari, Deaconu – Carnat, Karanovics, Stefanescu. Vezetőedző: Leo Grozavu
A kispadon: Fejér, Csiszér, Kovács, Diaz, Safranko, Fülöp I., Dragomir, Celea, Gál-Andrezly

A Chindia kezdőcsapata: Aioani – Martac, Benga, Pitian, Corbu – Serban, Dumitrascu, Bic, Rata, Negut – Ivancic. Vezetőedző: Emil Sandoi
A kispadon: Moldovan, Yameogo, Mihai, Dinu, Barbu, Florea, Berisha, Ionita, Dangubic

A mérkőzés játékvezetője Sebastian Coltescu lesz.

A legutóbbi négy mérkőzésén sem pontot, sem gólt nem szerző Chindia (17) az utolsó szalmaszálba kapaszkodva érkezik Sepsiszentgyörgyre. Az újoncnak egyelőre az edzőváltás sem jött be. A Viorel Moldovan helyére a hónap elején lépő Emil Sandoi vezetésével sem tudott nyerni, és egy újabb vereség minimálisra csökkentené bennmaradási esélyeit. A Sepsi keretében a nyári mérkőzések során először kap helyet a sérüléséből felépült szlovák szélső, Peter Gál-Andrezly is, és ezúttal eltiltott játékosa sincs a háromszéki együttesnek.

Mivel a Sepsi csak egyet tudott megnyerni az alsóházi rájátszás eddigi nyolc mérkőzéséből, az elmúlt hetekben három időközben megtáltosodó csapat, a Voluntari (28 pont), a Hermannstadt (27) és az Academica Clinceni (26) is a szentgyörgyiek elé került a tabellán. Egy hétfői sikerrel viszont utóbbi kettőt máris viszszaelőzheti a 24 pontos Sepsi, amely mögött jelenleg csupán az osztályozós és kieső helyeken álló csapatok (a Poli Iasi, a Dinamo, valamint a Chindia) állnak.

„Együtt a végsőkig!” Ezzel a jelszóval vág neki a romániai futballidény utolsó három hetének a Sepsi OSK. Ez idő alatt a július 22-i kupadöntő mellett hat bajnoki vár még a székelyföldi csapatra, köztük az első hétfő délután hazai pályán a Chindia Targoviste ellen. A játékosait bántalmazó Leo Grozavu edző pénzbüntetéséről szóló közlemény mellett a klub közösségi oldalai is ezt hangsúlyozzák – a feltöltött videón a játékosok közös csatakiáltással hangoltak a folytatásra.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Sepsi OSK–Chindia Targoviste mérkőzés a román Liga 1 alsóházi rájátszásának 9. fordulójában. Tartsanak velünk!