Safranko fejes gólja döntött, bravúros Sepsi-siker Kolozsváron

BOROS MIKLÓSBOROS MIKLÓS
2021.05.10. 17:50
A szentgyörgyiek a FCSB és a Craiova után a listavezető CFR-t is legyőzték (Fotó: Manases Sándor)
A román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Liga 1) felsőházi rájátszásának 7. fordulójában a Sepsi OSK 1–0-ra legyőzte az élen álló CFR-t Kolozsváron.

ROMÁN LIGA 1
RÁJÁTSZÁS, 7. FORDULÓ
CFR Cluj–Sepsi OSK 0–1 (Safranko 41.)

A felsőház állása: 1. CFR 45 pont (7 mérk.), 2. FCSB 43 (6 m.), 3. Craiova 37 (7 m.), 4. Sepsi 36 (7 m.), 5. Botosani 31 (7 m.), 6. Academica Clinceni 25 (6 m.)

Két hét alatt a román élvonal mindhárom topcsapatát végigverte a Sepsi OSK, amely a FCSB és az Universitatea Craiova után hétfőn Kolozsváron is nyerni tudott, történelme első sikerét aratva a CFR ellen.

A fellegvári stadionban gyönyörű napsütéses délutánban kezdődött mérkőzésen nyoma sem volt a foci szépségeinek, a Liga 1 két legerőszakosabban letámadó csapata ugyanis végig egymás játékának teljes „kinyírására” törekedett. És mivel egyéni hibák egyik oldalon sem csúsztak be, 35 percig egyetlen lövés sem jött össze egyik oldalon sem. Ekkor a Sepsi próbálkozott távolról Gabriel Vasvari révén, de ekkor még védett Grzegorz Sandomierski. Hat perc múlva, Ioan Dumiter centerezésénél viszont már a lengyel kapus is tehetetlen volt Pavol Safranko fejesével szemben. 0–1

Edward Iordanescu, a CFR edzője hármat is cserélt a szünetben, de csapata játéka ezzel sem lett sokkal veszélyesebb, bár néhány beadás már megtalálta Gabriel Debeljuhot. A horvát csatár viszont nem találta el a kaput, a nagyobb veszély továbbra is a Sepsi kontráiban volt, főleg Safrankóval gyűlt meg a baja a kolozsvári védelemnek. A legveszélyesebb lövés Dumitertől jött, de Sandomierski kitolta a bal alsó sarokra küldött labdát. Valós egyenlítési lehetősége csak Billel Omraninak volt a hosszabbítás perceiben, de előbb Branislav Ninaj becsúszva szerelte, majd Niczuly Roland védte a kapujára tartó egyetlen lövést. Sikerével a Sepsi egy pontra megközelítette a dobogó harmadik fokán álló Craiovát, három fordulóval a szezon vége előtt.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+6. perc: Véget ért a mérkőzés, a Sepsi 1–0-ra legyőzte a CFR-t.

90+4. perc: Safranko helyére Dumitrescu állt be a szentgyörgyieknél.

90+4. perc: Omrani lőtt, de Niczuly védett.

90+1. perc: Omrani lépett ki nagy helyzetben, de Ninaj utolérte és szerelte.

90. perc: Öt perc a ráadás.

80. perc: Hármas csere a szentgyörgyieknél: Dumiter, Vasvari és Fofana le, Kovács Lóránt,Tincu és Achahbar be.

77. perc: Ötödik cserelehetőségét is kihasználta a CFR, Manea le, Rondon be.

75. perc: Mitrea balról, éles szögből tüzelt, de nem találta el a kolozsvári együttes kapuját.

74. perc: Védés! Dumiter 24 méterről vette célba a bal alsó sarkot, Sandomierski azonban szögletre nyomta a labdát.

70. perc: Dumiter fordult kapura, majd 15 méterről estében lőtt, de a labda elszállt a jobb oldali kapufa mellett.

67. perc: Safranko 16 méterről lőtt, de nem találta el a kaput.

67. perc: Leo Grozavu, a Sepsi vezetőedzője is sárga lapot kapott reklamálásért.

63. perc: Villant a sárga lap, Aganovic kapta. Előbb leütközte az ellenfelét, majd reklamált egy sort.

60. perc: Eder helyére Fülöp Lóránd állt be a vendégeknél.

54. perc: Egy jobb oldali beadás után Debeljuh elől sikerült szögletre mentenie Aganovicnak.

53. perc: Vasvari egy tamponnal az orrában visszatért.

52. perc: Omranival ütközött, majd a földön maradt Vasvari, ápolni is kell. Lehet hogy csere lesz.

50. perc: Egy jobb oldali beadás után Debeljuhnak kicsit magasan érkezett a labda, így nem tudta a kapuba fejelni.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a hazaiak kezdték a második félidőt.

A második félidőre hármat cseréltek a kolozsváriak: Itu, Hoban és Sigurjónsson le, Costache,Omrani és Soares be.

Nagy volt a csata a labdáért (Fotó: Manases Sándor)

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben 1–0-ra vezet a Sepsi.

45. perc: Egy perc a ráadás.

41. perc: GÓL! VEZTÉST SZERZETT A SEPSI! Dumiter jobbról, az alapvonal közeléből tette középre a labdát, amelyet a második hullámban lendületből érkező Pavol Safranko hat méterről a kapu közepébe fejelt. 0–1

38. perc: Niczuly öklözte el a labdát egy szabadrúgás után, majd a földön maradt. Rövid ideig ápolni is kellett a szentgyörgyi csapat kapusát.

35. perc: Védés! Vasvari távolról, nagyjából 28 mtéerről tüzelt, de a lövése után védett a hazaiak kapusa.

30. perc: Mind a két oldalon sok a szabálytalanság, így nehezen alakul ki folyamatos játék.

25. perc: A mezőnyben gyűrik egyműst a felek, a kapuk előtt nem nagyon alakul ki veszély.

24. perc: Paun egy átvétel után 20 méterről lőtt, de Hoban önfeláldozóan blokkolt.

14. perc: Stefanescu bal oldali beadása veszélyesen érkezett középre a labda, de végül nem alakult ki helyzet.

13. perc: Safranko passza után Eder cselezgetett a tizenhatoson belül, de végül szabályosan elválasztották a labdától.

5. perc: Cseréltek a hazaiak, Gidea helyére Paun-Alexandru állt be.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A Sepsi kezdőcsapata: Niczuly – Aganovic, Ninaj, Mitrea, Stefanescu – Fofana, Vasvari, Eder, Paun – Safranko, Dumiter. Vezetőedző: Leo Grozavu. A kispadon: Jesús, Csiszér, Tincu, Achahbar, Purece, Tamás, Kovács, Fülöp L., Dumitrescu.

A CFR kezdőcsapata: Sandomierski – Manea, Vinicius, Burca, Camora – Hoban – Deac, Itu, Sigurjónsson, Gidea – Debeljuh. Vezetőedző: Edward Iordanescu. A kispadon: Balgradean, Szusics, Ben Jusszef, Soares, Chipciu, Paun-Alexandru, Costache, Rondon, Omrani.

Bordóban lép pályára a CFR, zöldben a Sepsi.

A találkozó játékvezetője Andrei Florin Chivulete lesz.

A mérkőzést a kolozsvári Dr. Constantin Radulescu Stadionban rendezik meg zárt kapuk mögött.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a CFR Cluj–Sepsi OSK mérkőzés a román élvonal felsőházi rájátszásának 7. fordulójában. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A Sepsi a bajnokesélyesek közül az FCSB-t és a Craiovát is megverte már, most az éllovas CFR-t győzné le a román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Liga 1) felsőházi rájátszásának 7. fordulójában.

Már a rájátszás első hat fordulójában teljesítette Diószegi László klubelnök minimális elvárását, a tíz pont megszerzését a Sepsi OSK, ám a háromszéki vállalkozó másik nagy vágya, a címvédő CFR legyőzése még nem sikerült. Hétfő kora este Kolozsváron próbálkozhat újra a székelyföldi csapat, a Liga 1 idei utolsó erdélyi rangadóján.

A CFR immár listavezetőként várja a találkozót, az évad nagy részében harmadik, majd második helyen álló címvédő tíz napja előzte meg a FCSB-t. A hatszoros bajnok kolozsváriak szerezték eddig a legtöbb pontot (13) a playoffban, a Sepsi és a FCSB egyaránt tíznél tart.

A Sepsi a rájátszásban már legyőzte a másik két bajnokesélyest, az FCSB-t és az Universitatea Craiovát, de a CFR ellen eddig 11 bajnoki mérkőzésen csak két pontot szerzett. Ebből az egyiket augusztusban, éppen Kolozsváron (0–0), 2021-ben viszont mindkét szentgyörgyi meccsén 1–0-ra győzött a bajnok.

Leo Grozavu, a negyedik helyen álló Sepsi edzője elsősorban hiúsági kérdésként tekint a mérkőzésre, nem tartja túl valószínűnek, hogy a harmadik Craiova hibázzon annyit az utolsó négy fordulóban, hogy csapata ledolgozhassa 4 pontos hátrányát.

„Mindig megpróbáljuk legyőzni a CFR-t, aztán várjuk a következő mérkőzést, hogy legyen esélyünk újra próbálkozni – nyilatkozta online sajtótájékoztatóján a szakember. – De mi csak négy éve vagyunk az élvonalban, ezalatt a CFR végig bajnok volt. Tapasztalt, pragmatikus, európai kupákban megedződött csapat ellen játszunk, amelyet nagyon nehéz megverni. Ahhoz is mindent bele kell adnunk, hogy egyáltalán legyen esélyünk ellene, s még akkor sem biztos a siker.”