Kevés helyzet, nulla gól – döntetlen a Slovan–DAC

DUDUCZ TIBOR (Pozsony), RÁCZ PÉTER (Budapest)DUDUCZ TIBOR (Pozsony), RÁCZ PÉTER (Budapest)
2021.12.12. 16:47
Schäfer Andrásnak volt egy nagy helyzete az első félidőben (Fotó: Lelkes Ernő)
A szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában a DAC 0–0-s döntetlent játszott a Slovan Bratislava otthonában.

SZLOVÁK FORTUNA LIGA
18. FORDULÓ
Slovan Bratislava–DAC 0–0
Pozsony, Nemzeti Stadion,
zárt kapuk mögött. Vezette: Filip Glova
SLOVAN: Chovan – Medvedev, Kasia, Abena, De Marco (Zmrhal, 76.) – Cavrics (Drazics, 89.), Agbo, Kankava, Weiss (Da Silva, 89.)– Henty, Mráz (Green, 76.). Vezetőedző: Vladimír Weiss
DAC: Jedlicka – Blackman, Davis, Muhadbegovic, Ciganiks, Kruzliak – Sharani (Andzouana, 81.), Schäfer, Dimun, Balic (Nebyla, 73.) – Hahn (Krsztovics, 89.). Vezetőedző: Joao Janeiro

Joao Janeiro, a DAC vezetőedzője a múlt heti meccshez képest három helyen változtatott a kezdőcsapatán, amelyben Schäfer, Sharani és Ciganiks is szerepet kapott. Ez a húzása jól sikerült, az első félidőben jól muzsikált a dunaszerdahelyi zenekar.

A Slovan ugyan nagy fölényben játszott, de nem boldogult a remekül megszervezett vendégvédelemmel. A pozsonyiak az első félidőben nem találták el kaput! A felvidékiek ritkábban tettek látogatást a hazai tizenhatoson, de ha már ott voltak, akkor nagyon veszélyesen tették. Schäfer, majd Balic juttathatta volna vezetéshez a DAC-ot, de a Adrián Chovan, a hazai kapus a helyén volt.

Rögtön a folytatás után nem rajta múlott, hogy nem jutott a labda a hálóba. Egy remek, tanítani való egyérintéses akció után Blackman közelről az égbe lőtt. „Ez már túl sok!” – kiáltott hangosan Janiero mester egy játékvezetői ítélet után. Bizony, többször a mez színe alapján ítélt Glova játékvezető.

Egy óra játék után alakította ki első nagy helyzetét a Slovan, azonban a dunaszerdahelyi kapuban a remek formában védő Martin Jedlicka fantasztikus mozdulattal tolta ki Henty lövését.

Ahogy közeledett a meccs vége, úgy próbálta a hazai csapat felpörgetni a tempót. Főleg Weiss volt aktív, aki többször is óriási párharcot vívott Blackmannal és Schäferrel.

A ráadás perceiben Jedlicka ismét megmutatta, milyen remek formában véd. Agbo távoli lökete a felső pipába tartott, de a dunaszerdahelyi kapus kivédte a lövést.

Így maradt a 0–0. Amióta Joao Janiero a DAC mestere, a csapat még nem kapott gólt. Négy meccse, vagyis 360 perce!

A pontrablással a sárga-kék csapat történelmet írt: a Dunaszerdahelynek először sikerült veretlennek maradnia a Slovan ellen négy egymást követő bajnokin.

94. perc: vége a mérkőzésnek!

91. perc: Agbo lő távolról, Jedlickának résen kellett lennie.

Négy perc a hosszabbítás.

89. perc: Krsztovics váltja Hahnt, míg Weiss helyett Da Silva, Cavrics helyett Drazics a pályán.

87. perc: Hahn kerül a földre, miután a labda helyett Chovant találja el. Fájlalja a térdét, de nincs komolyabb baja.

85. perc: Schäfer beadása után szögletre mentenek a védők.

Bő tíz perce nincs említésre méltó helyzet, eléggé leült a meccs.

81. perc: Sharani helyére Andzouana érkezik.

76. perc: De Marco és Mráz lejön, Zmrhal és Green jön be.

75. perc: most Blackman erélyesebb a kelleténél, sárga neki is.

74. perc: Hahn lő 18 méterről, de nem volt benne elég erő.

73. perc: Balic lejön, Nebyla bemegy.

73. perc: De Marco megdolgozott a sárga lapjáért, a Hahn elleni belépője után megkapta.

Eléggé elült a meccs, nincs nagy iram az utóbbi percekben.

68. perc: Hahn nagyszerűen készíti le Balicnak, aki távolról lő, de nagyon gyengén. Ígéretes helyzet volt.

65. perc: Balic szögletét Dimun próbálja kapura tenni, de nagyon gyenge volt a kísérlet.

63. perc: Sharani rosszul lép, a földre rogy, áponi kell. De tudja folytatni a játékot.

60. perc: Kruzliak hibája után Henty megy el a bal oldalon, majd a kapu felé tör, és lő, de Jedlicka bravúrral szögletre ment.

60. perc: Medvedev tör be a jobb oldalon,de nem tudja középre játszani a labdát.

55. perc: Hahn ugrana ki a labdával, de Abena határozottan közbelép. Hahn elesik, de a játékvezető nem látja szabálytalannak.

Joao Janeiro irányítása alatt a DAC nem kapott gólt, három meccsen volt érintetlen a kapu. És még a mostanin is.

49. perc: De Marco keményen játszik, de még mindig nincs sárgája, pedig volt már egy-két „gyanús” szabálytalansága. Most éppen Blackman volt a szenvedő alany.

49. perc: Blackman ígéretes helyzetben fölé lő, pedig passzolhatott is volna Ciganikshoz.

48. perc: Weiss és Mráz játszik össze utóbbi menne a kapu felé, de lefülelik az átadást.

46. perc: elkezdődött a második félidő!

45. perc: nincs hosszabbítás, vége a félidőnek!

42. perc: De Marco újabb beadása után Henty és Kasia egymást zavarja, így nem lesz belőle helyzet.

41. perc: De Marco megy el szépen a bal oldalon, az alapvonalnál beadna, de a védők szögletre blokkolják.

40. perc: Chovan kijön a kapuból, de nagyon rosszul játssza meg a labdát, viszont nem lesz belőle helyzet, mert a védők segítenek.

37. perc: Schäfer eladja a labdát, Henty tör kapura, de lövését blokkolják a védők.

Kétharmad részt a Slovan birtokolja a labdát, de nem tudnak kialakítani igazán veszélyes helyzeteket.

32. perc: De Marco fejel kapura a szöglet után, de nincs benne elég erő.

31. perc: Henty lő éles szögből, de ott van mellette a védő, aki szögletre blokkol.

30. perc: lendületes DAC-támadás végén Sharani kiugratná Hahnt, de a védők lefülelik az átadást.

27. perc: De Marco rúgja fel Blackmant, de nincs sárga.

26. perc: Cavrics cselezné magát zicceréig, de Dimun az utolsó pillanatban szereli.

22. perc: Medvedev indítja a tizenhatoson belül Hentyt, de jön Davis, és szereli.

19. perc: Davis jobboldali szabadrúgása után némi bizonytalankodás a pozsonyiak védelmében, de végül kiteszik a labdát.

17. perc: Cavrics cselez a vendégek tizenhatosa előtt, a védők nagy nehezen szerelik.

15. perc: Blackman lendületesen elfut a jobb oldalon, némi szerencsével megtartja a labdát, majd középre lőne, de a labda az alapvonalon túl volt már.

13. perc: a DAC most feltolta a védekezését, már a Slovan térfelén letámadja az ellenfelet.

Az utolsó percben a Dunaszerdahely jobban játszik.

10. perc: Sharani indul meg a bal oldalon, de Agbo az útját állja a tizenhatos szélénél, és szereli.

7. perc: Schäfer szépen megy végig a Slovan térfelén, majd az alapvonal közeléből befelé fut, majd lő, de Chovan védi. A kipattanó után Balic ismétel, de ezt is hárítja a kapus.

Az első percek a Slované, agilisebben játszik. A DAC átadja a területet, és inkább kontrára rendezkedik be.

3. perc: De Marco íveli középre a labdát, de ez is Jedlickáé.

2. perc: jónak tűnő indítás, de Jedlicka is jól jön ki, és megszerzi a labdát Mráz elől.

Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

Rangadót játszik a DAC vasárnap a szlovák élvonalban, a Fortuna Ligában: a negyedik helyen álló együttes a nagy rivális, címvédő és jelenleg is listavezető Slovan Bratislava vendége lesz Pozsonyban. Noha a két gárda között jelenleg 14 pont a különbség a tabellán, ez a csata mindig csúcstalálkozó.

„Tudjuk és érezzük, mennyit jelent ez az összecsapás szurkolóinknak, a felvidéki magyaroknak – mondta lapunk megkeresésére Hahn János, a dunaszerdahelyiek csatára. A 26 esztendős játékos az ősszel a Pakstól érkezett a DAC-hoz, eddig három gólt szerzett a sárga-kékeknél, mind a hármat hazai pályán. – Nagyszerű lenne, ha éppen a Slovan otthonában lőném az első idegenbeli gólomat, s azzal pontot vagy pontokat szereznénk.”

A Dunaszerdahely mind a három bajnoki mérkőzését megnyerte a Kisvárdáról érkező Joao Janeiro vezetőedző irányításával, sőt gólt sem kapott.

„Bár erős csapattal csapunk össze, jó lenne folytatni a sorozatunkat. Megfelelően feltérképeztük a pozsonyiakat, remélem, az edzésen begyakorolt elemeket hasznosítva eredményesek leszünk ellenük” – tette hozzá Hahn János.