Jovetics 96. perces góljával Montenegró legyőzte Bulgáriát

2023.09.10. 17:51
Jovetics gólja eldöntötte a meccset a 96. percben (Fotó: Reuters)
Montenegró a 96. percben szerzett góllal múlta felül 2–1-re Bulgáriát az Eb-selejtező G-csoportjának 6. fordulójában. Magyarország ebből a körből kimaradt, de továbbra is vezeti a csoportot.

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐK
6. FORDULÓ

G-CSOPORT
Montenegró–Bulgária 2–1(Szavics 45+1., Jovetics 90+6., ill. Borukov 79.)
Kiállítva: Vujacsics (58.)

ONLIVE ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A bolgárok pihenőről, a montenegróiak egy litvánok elleni 2–2-es döntetlenből érkeztek erre a meccsre a Magyarország által vezetett G-csoport 6. fordulójában. Nos, túlzás lenne azt állítani, hogy a selejtezősorozat legszínvonalasabb meccsét játszották volna egymással a felek, sőt, az első félidő a 44. percig egy igazi bolgár ziccert leszámítva szinte teljesen eseménytelenül telt.

De aztán: Montenegró előbb közelről hagyott ki hatalmas helyzetet, majd rövid ideig úgy tűnt, tizenegyeshez jut, végül azonban a 46. percben szerzett vezetést, amikor Sztefan Szavics, az Atlético Madrid sztárja egy szögletet követő fejes után lábbal a hálóba kotorta a labdát. 1–0

A második félidőt a bolgárok kezdték jobban, az 58. percben ráadásul emberelőnybe kerültek, s kaptak egy tizenegyest, de azt Kiril Deszpodov kihagyta. Innentől a bolgárok nyomtak, a 79. percben pedig ki is egyenlítettek: egy kapufa után Preszlav Borukov lőtte be a kipattanót. 1–1

Ezután is inkább a bolgárok előtt adódtak helyzetek, ám volt még a meccsben egy slusszpoén: a 96. percben a csereként beálló Sztefan Jovetics remek ütemben fejelt bele a rövid oldalon a bal oldalról érkező beadásba, a labda pedig a hálóban kötött ki. 2–1

Montenegró így 8 pontos, s – átmenetileg biztosan – megelőzte a szerbeket, tehát második a csoportban. Magyarország egy meccsel kevesebbet játszva továbbra is első, 10 pontos.