Ibra nyakában Beckham, a PSG legyőzte a Marseille-t

2013.02.24. 23:12
David Beckham és Zlatan Ibrahimovic gólöröme (Fotó: Reuters)
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Olympique Marseille-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 26. fordulójának vasárnap késő esti rangadóján.

David Beckham gondos bemelegítése és hivatalos bemutatása, majd a világbajnok brazil támadó, Ronaldo ünnepélyes kezdőrúgása vezette fel a francia klasszikust – Zlatan Ibrahimovic egy neki feliratozott PSG-mezzel is meglepte a brazilt –, és nem sokáig kellett várni az első „igazi" eseményre sem. A 2. percben nagyszerű Ibrahimovic, Lavezzi összjáték után Ezequiel Lavezzi telibe találta a kapufát.

Beckham meccs előtti bemutatása (Fotó: Action Images)

Nem késett sokáig az első gól sem. Egy nem túl lendületes párizsi akció végén Lucas Moura lövése nyomán a labda megpattant előbb Joey Bartonon, majd Nicolas Nkoulou-n, és ez éppen elég volt ahhoz, hogy Steve Mandanda kapujába kerüljön. 1–0

A PSG a legutóbbi 23 bajnokinán csupán egyszer maradt szerzett gól nélkül, ám az igazán biztató az volt a fővárosi szurkolók számára, hogy ebben a bajnoki szezonban minden olyan mérkőzést megnyert a Parc des Princes-ben, amelyen az első gólt az ő játékosai szerezték.

Az első játékrész közepére a Marseille átvette az irányítást, játékosai valamivel többet birtokolták a labdát, mint a párizsiak, túlságosan sok veszély azonban nem volt a támadásaikban. A 31. percben Fued Kadir lövése, tíz perccel később Mathieu Valbuena szabadrúgása dolgoztatta meg Salvatore Sirigu kapust.

Bár egyelőre a párizsi játékosok egyetlen lövése sem találta el a kaput (segítség nélkül, lásd öngól), az előny a szünetben náluk volt. Az OM a harmadik öngólja miatt bosszankodhatott ebben a bajnoki idényben, a liga össztermése 26 – ez már több, mint amennyi a teljes legutóbbi szezonban jegyzőkönyvbe került.

A második játékrész első fontosabb eseményét egy eredménytelen marseille-i szöglet jelentette, a másodikat pedig az, hogy az 51. percben David Beckham elment melegíteni.

Az 54. percben kis híján egyenlített a Marseille: Valbuena remek passzát követően André-Pierre Gignac a levegőben úszva lőtt, Sirigu a léc fölé tolta a földről felpattanó labdát.

Beckham 12 passza: kékkel a jók, pirossal a rosszak
(Forrás: OptaJean)
Beckham 12 passza: kékkel a jók, pirossal a rosszak (Forrás: OptaJean)

Ibrahimovic középre tartó szabadrúgásával válaszolt a PSG, Mandanda könnyedén védett – Beckham már újra a kispadon ülve nézte a párizsiak első kaput eltaláló lövését.

Továbbra is a Marseille támadott többet, és a 75. percben André Ayew ívelt fejesénél megint Sirigun múlt, hogy nem egyenlített a vendégcsapat.

Ekkor Carlo Ancelotti, a PSG vezetőedzője hangulatjavítónak is beillő intézkedést hozott: a kitartó hóesésben beküldte a pályára David Beckhamet Javier Pastore helyére. A játék képe ettől nem sokat változott, Valbuena félmagas távoli lövésénél csupán húsz centi hiányzott az 1–1-hez, majd Fanni lába is lövésre lendült, Sirigu védett – s közben megállapíthattuk azt is, hogy Becks fizikailag még messze van attól, hogy igazán hasznára legyen új csapatának.

E tényen az este slusszpoénja sem változtat. Mert volt slusszpoén: a visszafogottan játszó, előnyét addig szerencsével megőrző PSG a 91. percben szerzett még egy gólt – Beckham közreműködésével. Az angol középpályás emelte ki balra a labdát a kiugró Jérémy Meneznek, aki az alapvonal közeléből begyötörte, a rövid oldalon érkező Zlatan Ibrahimovic pedig a térdével a hálóba segítette. 2–0

Ez volt tétmérkőzésen a PSG 100. gólja a Marseille ellen, míg Zlatan a 22. bajnoki gólját szerezte a szezonban – elsőként ki más ugorhatott volna a svéd nyakába, mint Beckham, a helyszínen dolgozó fotósok legnagyobb örömére.