Francia Kupa: Mbappé és Icardi is betalált, a PSG nyerte a finálét

CS. M.CS. M.
Vágólapra másolva!
2021.05.19. 23:10
null
Mbappé gólpasszt adott Icardinak, majd maga is betalált (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain 2–0-ra nyert a Monaco ellen a Francia Kupa 2020–2021-es kiírásának döntőjében szerdán, így megszerezte története 14. kupagyőzelmét.

A párizsiak az első perctől kezdve mezőnyfölényben játszottak – negyedórát követően több mint 80 százalékban birtokolták a labdát –, de a mérkőzés elején gólhelyzetekig nem jutottak el. A 19. percben aztán Kylian Mbappé szerzett labdát a Monaco tizenhatosánál, majd Mauro Icardinak passzolt, aki nem hibázott az üres kapura (0–1).

A folytatásban sem vette át a kezdeményezést a Monaco, de támadóbban lépett fel, lövésekig is eljutott, a kaput azonban nem tudta eltalálni az első félidőben. A második játékrészben már kiegyenlítettebb volt a játék, sőt, a PSG a vezetés tudatában nem is szorgalmazta a támadásokat, a Monaco azonban nem tudott ziccereket kialakítani.

A hajrában aztán az egész mérkőzésen kiváló teljesítményt nyújtó Mbappé eldöntötte a kupagyőzelem sorsát: egy kiugratás után került ziccerbe, s elpöckölte a labdát a Monaco kapusa, Radoslaw Majecki mellett (0–2). A párizsiak ezzel megszerezték történetük 14. Francia Kupa-győzelmét.

FRANCIA KUPA
DÖNTŐ
Monaco–PSG 0–2
(Icardi 19., Mbappé 81.)

Legfrissebb hírek

Kovács István ismét szerencsét hozott a párizsiaknak: PSG–Atlético Madrid 4–0!

Klub-vb
6 órája

Olyan, mintha egy vihar közepén lennék mostanában – Mbappé alaposan visszaszólt az őt kritizáló újságírónak

Minden más foci
2025.06.08. 11:05

Dupla Tízes: tündérmese vagy révbe ért a pénz? BL-győztes a PSG!

Bajnokok Ligája
2025.06.04. 21:16

Kocsikat gyújtanak fel, emberek halnak meg – mi lesz még itt?!

Bajnokok Ligája
2025.06.04. 07:52

A BL-döntő után megpróbálták kirabolni a PSG játékosát

Bajnokok Ligája
2025.06.03. 07:33

Több száz embert állítottak elő a PSG BL-győzelmének ünneplései során

Bajnokok Ligája
2025.06.02. 14:49

Mbappé nyerte meg az Aranycipőt – hivatalos

Minden más foci
2025.06.02. 10:01

Hatadou Sako: Én is olyan aranyérmet akartam nyerni, amilyet a PSG futballistái

Kézilabda
2025.06.02. 07:00
Ezek is érdekelhetik