Felkészülés: koronavírusosan játszott Vida a törökök ellen

2020.11.11. 23:19
Saját csapattársai mellett a törökökre is veszélyt jelenthetett a fertőzötten játszó Vida (Fotó: AFP)
A horvát és a török labdarúgó-válogatottat is sokkolta a hír, hogy a világbajnoki ezüstérmes hátvéd, Domagoj Vida egy félidőt koronavírusosan játszott végig a Törökország ellen 3–3-ra végződő felkészülési mérkőzésen – írja a Jutarnji list.

Fordulatos felkészülési mérkőzést játszott egymással Törökország és Horvátország. A magyar válogatott NL-ellenfele kétszer is vezetett. A világbajnoki ezüstérmes ezt követően meg tudta fordítani az állást, végül mégis a hazaiak örülhettek jobban, ugyanis sikerült kiegyenlíteniük.

A meccset követően nem sokkal a horvát sajtóban felröppent a hír, Domagoj Vida utolsó koronavírus-tesztje pozitív lett! A törökök elleni meccset megelőzően még egyik játékosnál sem mutatták ki a fertőzést, de a mérkőzés félidejében megérkezett legújabb eredmények már mást mutattak.

A hátvédet a félidőben, nem sokkal a lecserélését követően értesítették az eredményről, majd rögtön elkülönítették a csapat többi tagjától.

A horvát válogatott teljes keretét soron kívül is letesztelik. Izgalmas kérdés az is, milyen reakciót vált ki ez a helyzet a török csapatnál, amely november 18-án Magyarország ellen lép pályára a Nemzetek Ligájában.

VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Franciaország–Finnország 0
2 (Forss 28., Valakari 31.)
Lengyelország–Ukrajna 2–0 (Piatek 40., Moder 63.)
Portugália–Andorra 7–0 (Neto 8., Paulinho 29., 61., Renato Sanches 56., Garcia 76. – öngól, C. Ronaldo 85., Joao Felix 87.)
Belgium–Svájc 2–1 (Batshuayi 49., 70., ill. Mehmedi 12.)
Olaszország–Észtország 4–0 (Grifo 14., 75. – a másodikat 11-esből, Bernardeschi 27., Orsolini 86. – 11-esből)
Dánia–Svédország 2–0 (Wind 61., Bah 74.)

Hollandia–Spanyolország 1–1(Van de Beek 47., ill. Canales 19.)
Németország–Csehország1–0(Waldschmidt 13.)

Korábban
Törökország–Horvátország 3–3 (Tosun 23. – 11-esből, Turuc 41., Ünder 58., ill. Budimir 32., Pasalic 53., Brekalo 56.)

Albánia–Koszovó2–1(Balaj 31., Uzuni 65., ill. Muriqi 85. – 11-esből)
Görögország–Ciprus 2–1 (Colisz 8., Jakumakisz 18., ill. Elia 58.)
Románia–Fehéroroszország 5–3 (Mitrea 11., Marin 20. – 11-esből, Nedelcearu 31., 55., Puscas 44., ill. Kendis 63., Bahar 80., Klimovics 90+2.)