Felkészülés: csodagól és spanyol siker Anglia ellen

2015.11.13. 22:45
Mario Gaspar akrobatikus góljával törték fel a spanyolok az angol reteszt (Fotó: Action Images)
A spanyol labdarúgó-válogatott nemzetközi felkészülési mérkőzésen Mario Gaspar parádés és Santi Cazorla okos találatával 2–0-ra legyőzte Angliát.

A spanyol válogatottban Iker Casillas a 165. alkalommal lépett pályára, ezzel az amerikai Cobi Jonest leszorítva egyedüli hetedik az örökranglistán, a második félidőben az angoloknál beálló Wayne Rooney pedig a 108. meccsét játszotta, így beérte Bobby Moore-t a „háromoroszlánosok” ranglistájának negyedik helyén.

Az első játékrészben Anglia hat kapura lövésig jutott annak ellenére, hogy óriási volt a spanyolok fölénye labdabirtoklásban (68–32), gólt ettől függetlenül egyik csapat sem tudott szerezni.

A 72. percben aztán megtört a jég: Fabregas belöbbölt labdájánál Mario Gaspar gondolt egy merészet, és a levegőben úszva, akrobatikus mozdulattal az angolok kapujának jobb oldalába (1–0).

Érdekesség, hogy a Villarreal jobbhátvédje a második alkalommal lépett pályára a spanyol válogatottnak, és az ukránok elleni meccs után az angolok ellen is betalált!

A 84. percben eldőlt a meccs, Nolito játszott Santi Cazorlához, aki 19 méterről parádésan tekert a jobb alsó sarokba, Hart mozdulni sem tudott a labdára (2–0).

Nolito a legutóbbi négy meccsén három gólpasszt adott a válogatottban.

A vendégek a 92. percben közel álltak a szépítéshez, de Rooney lövése utána a labda a földről a lécre pattant, így maradt a 2–0, az As statisztikája szerint így Iker Casillas a 100. alkalommal őrizte meg a spanyolok kapuját a góltól.

Érdekesség, hogy a 79. percig pályán lévő Sergio Busquets mind az 54 passzkísérletéből társat talált.

FELKÉSZÜLÉS
SPANYOLORSZÁG–ANGLIA 2–0 (0–0)
Alicante,
Estadio José Rico Pérez. V: Mazzoleni (olasz)
Spanyolország: Casillas – Mario Gaspar, Piqué, Bartra (Azpilicueta, 82.), Alba – Busquets (Koke, 79.), Alcántara (Cazorla, 27.), Iniesta (Nolito, a szünetben), Fabregas – D. Costa (Mata, 63.), Paco Alcácer (Pedro, 74.). Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque
Anglia: Hart – Walker, P. Jones, Smalling (G. Cahill, 84.), Bertrand, – Carrick (Shelvey, 91.), Delph (Alli, 63.), Lallana (Dier, 63.), Barkley (Rooney, 73.), Sterling – H. Kane. Szövetségi kapitány: Roy Hodgson
Gólszerző: Gaspar (72.), Cazorla (84.)