Eurofutball: Huntelaar: 100!, Ajax: 96! És egy elképesztő öngól

2019.04.03. 22:37
Az Ajax átvette a vezetést a csütörtökön játszó PSV-től a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, mivel a 28. fordulóban 5–2-re legyőzte idegenben az Emment.

Az amszterdami együttes negyedik gólját Klaas-Jan Huntelaar szerezte, akinek ez volt a 100. Eredivisie-találata volt a klub színeiben – ehhez a mennyiséghez 143 összecsapásra volt szüksége.

Az Ajax a mai gólgálával már 96 találatnál jár a bajnoki idényben, amivel fölényesen a legjobban áll a kiemelt európai bajnokságokban.

A hazaiak első találata is a vendégekhez fűződik, Nicolás Tagliafico hazaadott labdája került be André Onana kapujába.

Fortuna Sittard–ADO Den Haag 0–0
Fortuna Sittard: Dobos Áron nem került be a keretbe.
Az élmezőny állása: 1. Ajax 68 pont (96–25), 2. PSV 67 (80–19, 27 meccs), 3. AZ Alkmaar 51