Eurofutball: a Zenit nyerte az orosz, a Ludogorec a bolgár Szuperkupát

CS. M.CS. M.
2021.07.17. 21:29
A Zenir bajnokként az Orosz Szuperkupát is megnyerte (Fotó: AFP)
Az orosz élvonalban címvédő szentpétervári Zenit 3–0-ra legyőzte a Lokomotiv Moszkvát szombaton, ezzel megnyerte az Orosz Szuperkupát. A Ludogorec 4–0-ra nyert a szófiai CSZKA ellen a Bolgár Szuperkupában, míg a lengyeleknél a Raków is Szuperkupát nyert, miután tizenegyesekkel legyőzte a Legia Warszawát. A belgáknál ugyanebben a sorozatban az FC Bruges (Club Brugge) lett győztes: 3–1-re múlta felül a Genket.

Az első félidő 27. percében Daler Kuzjajev szerzett vezetést a szentpéterváriaknak, majd Szardar Azmun is betalált az 57. percben. A harmadik gólt Alekszandr Jerohin szerezte (3–0).

A Bolgár Szuperkupát a Ludogorec nyerte meg, miután 4–0-ra legyőzte szombaton a szófiai CSZKA-t. A győztes csapat már a 14. percben vezetést szerzett volna, ám ezt a gólt a VAR segítségével érvénytelenítette a játékvezető. A 29. és a 42. percben aztán szabályosan is betalált a Ludogorec (2–0). A második félidőben szintén két gól esett, s mindkettőt a későbbi győztes szerezte (4–0).

A Raków a Lengyel Szuperkupát nyerte meg, miután tizenegyesekkel győzte le a Legia Warszawát. A későbbi győztes szerezte meg a vezetést már a 10. percben, amire a Legia csak a 93. percben tudott válaszolni. Ezután nem volt kétszer tizenöt perces hosszabbítás, egyből jött a tizenegyespárbaj. A szétlövés öt körig tartott, a Legia kétszer hibázott a Raków csak egyszer, így utóbbi lett a Szuperkupa-győztes.

A belgáknál is szombaton játszották a 2021-es Szuperkupát. A vezetést a Genk szerezte meg a 44. percben, ám az FC Bruges még az első félidő hosszabbításában, a 45+3. percben egyenlített. A második félidő 5. percben már két góllal az utóbbi vezetett (3–1), majd a 94. percben szépített a Genk, de ez már kevés volt – az FC Bruges nyerte a Szuperukpát.

OROSZORSZÁG, SZUPERKUPA
Zenit–Lokomotiv Moszkva 3–0 (Kuzjajev 27., Azmun 57., Jerohin 83.)

BULGÁRIA, SZUPERKUPA
Ludogorec Razgrad
–CSZKA4–0 (Alex Santana 29., Jankov 42., Szotiriu 49., Tchibota 84.)

LENGYELORSZÁG, SZUPERKUPA
Legia Warszawa–Raków Czestochowa 1–1 – 11-esekkel 3–4 (Emreli 90+3., ill. Tudor 10.)

BELGIUM, SZUPERKUPA
FC Bruges
–KRC Genk 3–2 (M. Mitrovic 45+3., N. Lang 48., Clinton 50., ill. Bongonda 44., Uronen 90+4.)