CS. M. 2021.07.17 21:29 Frissítve: 2021.07.18 00:24

Eurofutball: a Zenit nyerte az orosz, a Ludogorec a bolgár Szuperkupát

Az orosz élvonalban címvédő szentpétervári Zenit 3–0-ra legyőzte a Lokomotiv Moszkvát szombaton, ezzel megnyerte az Orosz Szuperkupát. A Ludogorec 4–0-ra nyert a szófiai CSZKA ellen a Bolgár Szuperkupában, míg a lengyeleknél a Raków is Szuperkupát nyert, miután tizenegyesekkel legyőzte a Legia Warszawát. A belgáknál ugyanebben a sorozatban az FC Bruges (Club Brugge) lett győztes: 3–1-re múlta felül a Genket.

A Zenir bajnokként az Orosz Szuperkupát is megnyerte (Fotó: AFP)

Az első félidő 27. percében Daler Kuzjajev szerzett vezetést a szentpéterváriaknak, majd Szardar Azmun is betalált az 57. percben. A harmadik gólt Alekszandr Jerohin szerezte (3–0).

A Bolgár Szuperkupát a Ludogorec nyerte meg, miután 4–0-ra legyőzte szombaton a szófiai CSZKA-t. A győztes csapat már a 14. percben vezetést szerzett volna, ám ezt a gólt a VAR segítségével érvénytelenítette a játékvezető. A 29. és a 42. percben aztán szabályosan is betalált a Ludogorec (2–0). A második félidőben szintén két gól esett, s mindkettőt a későbbi győztes szerezte (4–0).

A Raków a Lengyel Szuperkupát nyerte meg, miután tizenegyesekkel győzte le a Legia Warszawát. A későbbi győztes szerezte meg a vezetést már a 10. percben, amire a Legia csak a 93. percben tudott válaszolni. Ezután nem volt kétszer tizenöt perces hosszabbítás, egyből jött a tizenegyespárbaj. A szétlövés öt körig tartott, a Legia kétszer hibázott a Raków csak egyszer, így utóbbi lett a Szuperkupa-győztes.

A belgáknál is szombaton játszották a 2021-es Szuperkupát. A vezetést a Genk szerezte meg a 44. percben, ám az FC Bruges még az első félidő hosszabbításában, a 45+3. percben egyenlített. A második félidő 5. percben már két góllal az utóbbi vezetett (3–1), majd a 94. percben szépített a Genk, de ez már kevés volt – az FC Bruges nyerte a Szuperukpát.

OROSZORSZÁG, SZUPERKUPA
Zenit–Lokomotiv Moszkva 3–0 (Kuzjajev 27., Azmun 57., Jerohin 83.)

BULGÁRIA, SZUPERKUPA
Ludogorec Razgrad
–CSZKA 4–0 (Alex Santana 29., Jankov 42., Szotiriu 49., Tchibota 84.)

LENGYELORSZÁG, SZUPERKUPA
Legia Warszawa–Raków Czestochowa 1–1 – 11-esekkel 3–4 (Emreli 90+3., ill. Tudor 10.)

BELGIUM, SZUPERKUPA
FC Bruges
–KRC Genk 3–2 (M. Mitrovic 45+3., N. Lang 48., Clinton 50., ill. Bongonda 44., Uronen 90+4.)

2021.09.19 14:42:04

Minden más foci BOROS MIKLÓS (összefoglaló), K. T. I. (percről percre)

Az első félidőben a Sepsi jelentős mezőnyfölényben játszott, ám így sem tudta legyűrni a bajnokság 6. helyén álló Aradot.

2021.09.18 17:47:26

Minden más foci DUDUCZ TIBOR

Schäfer, Szendrei Ákos és Hahn is pályára lépett a dunaszerdahelyieknél, 2–1-re győztek a Ruzomberok ellen.

2021.09.16 16:09:12

Minden más foci TŐKE JÁNOS

Nem tudta megverni a topolyai csapat a Napredakot, pedig a 93. percben nagyon közel állt az egyenlítéshez.