Edzősors: Bölöni több mint 30 millió forintnyi kártérítést kap a Panathinaikosztól

CS. M.CS. M.
Vágólapra másolva!
2023.10.04. 20:17
null
Bölöni László jelenleg a Metz edzője (Fotó: Getty Images)
A FIFA határozata szerint további 83 000 euró illeti meg a Metz jelenlegi vezetőedzőjét, Bölöni Lászlót, akit 2021 májusában menesztett a Panathinaikosz – írja a gsp.ro.


Bölöni Lászlót
2020 októberében nevezték ki a Panathinaikosz vezetőedzőjének, a jó kezdés után azonban elmaradt az eredményes folytatás.

A csapat kettős vereséggel búcsúzott el a Görög Kupától a negyeddöntőben, a bajnokságban pedig a rájátszás első nyolc meccséből csak egyet nyert meg, így biztossá vált, hogy nem szerepel a következő idényben a nemzetközi kupaporondon. Bölöni ezt követően árulta el a Nemzeti Sportnak, hogy távozik a klubtól, később a hivatalos bejelentésre is sor került.

Bár addigi fizetését megkapta, valamint a 175 ezer eurós felmondási díjat is, hivatalos, jogos indoklást nem kapott menesztéséről a magyar szakember, ezért a FIFA még 83 ezer eurós kárpótlási díjat ítélt meg neki.

Bölöni azóta a francia Metz edzője, amellyel feljutott a Ligue 1-be, ahol hét forduló után a 14. helyen áll csapatával.

Legfrissebb hírek

A Metz otthonában is győzött, továbbra is hibátlan az ETO a női kézilabda BL-ben

Kézilabda
36 perce

Jön a Metz és a Győr rangadója a női kézilabda BL-ben

Kézilabda
9 órája

Vignjevicstől hat hét után elköszönt a görög Iraklisz

Minden más foci
2026.01.07. 10:15

Női kézilabda: tizenegyedik idényére is aláírt a Metz vezetőedzője

Kézilabda
2026.01.05. 20:24

Marián Sluka: Nagy álmom, hogy Magyarországon dolgozzak

Minden más foci
2025.12.27. 09:43

Ismét Dejan Sztankovics a Crvena zvezda vezetőedzője

Minden más foci
2025.12.22. 18:19

Ellentmondások a Hungária körúton – Bodnár Zalán jegyzete

Labdarúgó NB I
2025.12.16. 23:52

Üzenet Görögországból – Somogyi Zsolt jegyzete

Labdarúgó NB I
2025.12.04. 00:10
Ezek is érdekelhetik