Copa América: Higuaín-dupla, Messi-gól, Argentína döntős

2016.06.22. 06:49
A három gólszerző egy képen (Fotó: Reuters)
Az Egyesült Államokban zajló labdarúgó Copa América elődöntőjében Argentína 4–0-ra legyőzte a házigazdát, így könnyedén jutott be a fináléba.

Nem hagyta sokáig kétségek között szurkolóit Argentína, Lionel Messi ívelése után Ezequiel Lavezzi fejelt a hazaiak kapujába (0–1). Bő fél óra elteltével megduplázta előnyét Argentína, Messi tekert szabadrúgásból varázslatos gólt a bal felsőbe (0–2).

A Barcelona klasszisa ezzel megelőzte Gabriel Batistutát az örökranglistán, és 55 góllal Argentína történelmének legeredményesebb gólszerzője lett.

A második félidőben Gonzalo Higuaín volt a főszereplő, aki az 50. percben szemfüles gólt szerzett (0–3), a 86. percben pedig Messi önzetlen passza után talált be (0–4).

Argentína bejutott a döntőbe, csütörtök hajnalban kiderül, hogy a fináléban Kolumbia vagy Chile lesz-e az ellenfele.