CONCACAF BL: Gazdagék kétgólos hátrányban az elődöntőben

M. D.M. D.
2021.08.13. 07:14
Richard Sánchez hatalmas gólt rúgott Gazdagéknak (Fotó: Getty Images)
Gazdag Dániel egyesült államokbeli csapata, a Philadelphia Union 2–0-ra kikapott idegenben a mexikói Club Américától a legrangosabb észak- és közép-amerikai kupasorozat, a CONCACAF-zóna Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén.

Az egyenes kieséses szakasz áprilisban kezdődött el, amikor a magyar válogatott középpályás még nem volt a csapat játékosa. A Philadelphia a nyolcaddöntőben kettős győzelemmel (1–0, 4–0) búcsúztatta a Costa Rica-i Saprissát, majd a negyeddöntőben 4–1-es összesítéssel (3–0, 1–1) múlta felül a hozzá hasonlóan az MLS-ben szereplő Atlanta Unitedet.

Az elődöntőben a sorozatot korábban hétszer megnyerő, ezzel rekordgyőztes Club América várt Gazdagékra. A találkozó a hazaiak 2–0-s sikerét hozta. Az első találat, amelyet a 17. percben Richard Sánchez lőtt, kifejezetten látványosra sikeredett.

A visszavágóra bő egy hónap múlva, szeptember 16-án kerül sor.

A zóna legrangosabb kupasorozatát 2006 óta csak mexikói csapat nyerte meg, egyesült államokbeli együttes legutóbb 2000-ben diadalmaskodott (Los Angeles Galaxy).