CIES: Messi beférkőzött Schmeichel és De Gea közé

M. D.M. D.
2021.04.26. 14:15
Kasper Schmeichel több mint 370 bajnoki meccsen védett 2011 áprilisa óta a Leicester Cityben (Fotó: AFP)
A Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES) 35 ország élvonalbeli futballklubja esetében megvizsgálta, hogy az elmúlt tíz évben melyik labdarúgó játszotta a legtöbb bajnoki meccset ugyanabban a csapatban.

Európai viszonylatban a dán válogatott Kasper Schmeichel nyert, aki 2011. április 19-e óta összesen 372 ligameccsen védett a Leicester Cityben. A második helyen Lionel Messi (340, FC Barcelona), a harmadikon David de Gea (337, Manchester United) zárt, de Koke (330, Atlético Madrid), Ben Mee (325, Burnley) és Samir Handanovic (323, Inter) sem sokkal maradt el tőlük. Ha a lejátszott perceket vesszük alapul, akkor a három kapus, Schmeichel (33 432), De Gea (30 270) és Handanovic (28 941) áll az első három helyen, Messi a negyedik (28 627) és Mee az ötödik (28 527)

A jelenlegi NB I-es klubok játékosai közül az elmúlt tíz esztendőben Kanta József (240, MTK) lépett pályára a legtöbb bajnoki mérkőzésen – ebbe természetesen beletartoznak a másodosztályban megvívott találkozók is. Őt Szabó János (Paks) és Babati Benjamin (ZTE) követi 233-233 meccsel.

A többi kontinenst is megvizsgálva az abszolút rekorder a mögöttünk hagyott évtizedben Sebastián Viera, a kolumbiai Atlético Junior harmincnyolc éves, 15-szörös uruguayi válogatott kapusa 395 bajnoki mérkőzéssel.