Arany-kupa: Kuba hatot kapott – hol volt a fél csapat és az edző?

2015.07.10. 08:33
Az Egyesült Államokban zajló Arany-kupán a C-csoportban is megkezdődtek a küzdelmek, a mexikói labdarúgó-válogatott hatot vágott Kubának, amelynek hét játékosa és a szövetségi kapitánya sem volt ott a meccsen. A hivatalos jelentések szerint hat játékos és a szakember vízumproblémák miatt, de ez kubai válogatott esetében mindig erősen véleményes.

Felvetődik ugyanis annak a lehetősége, hogy önszántukból hagyták el a keretet, vagyis disszidáltak. Mindenesetre nem lenne példa nélküli a sporttörténelemben. Legalábbis az egyik játékosról bevallottan nem tudják, hol van, ugyanis a csapat szállását elhagyta, és oda nem érkezett vissza. Erről Walter Benítez, a válogatott másodedzője tájékoztatta a sajtót, mintegy indoklásként, hogy miért tizenhat játékossal érkeztek csak a mérkőzésre.

Mexikó viszont élt a lehetőséggel, és a papírformát igazolandó már az első félidőben megszórta a riválist. A közép-amerikaiak 1993 óta a legnagyobb különbségű győzelmüket aratták az Arany-kupán, akkor Kanadát intézték el 8–0-ra.

A csoport másik mérkőzésén Trinidad és Tobago az első félidőben 14 perc alatt hárommal elhúzott a második félidőben csak szépítésig jutó Guatemalától.

MEXIKÓ–KUBA 6–0

ARANY-KUPA 2015, EGYESÜLT ÁLLAMOK
C-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Trinidad és Tobago–Guatemala 3–1
(Bateau 11., Cato 15., J. Jones 25., ill. C. Ruíz 62.)
Mexikó–Kuba 6–0 (Peralta 18., 37., 62., Vela 23., A. Guardado 44., G. dos Santos 75.)