Arany-kupa: Kanada és az USA is bejutott a negyeddöntőbe

M. D.M. D.
2021.07.16. 07:38
Daryl Dike-ék előtt már a negyeddöntő lebeghet (Fotó: AFP)
Kanada a haiti válogatott felett aratott 4–1-es sikerével, az Egyesült Államok Martinique 6–1-es legyőzésével tette biztossá helyét a legjobb nyolc között a labdarúgó Arany-kupán.

A kanadaiak a Besiktas csatára, Cyle Larin két góljára alapozva győzték le 4–1-re Haitit a B-csoport második fordulójában. Az amerikaiak Martinique-kel csaptak össze, és az Orlando City támadója, Daryl Dike duplájára építve 6–1-es győzelmet arattak.

HAITI–KANADA 1–4

MARTINIQUE–EGYESÜLT ÁLLAMOK 1–6

Kanada és az Egyesült Államok a harmadik fordulóban a csoportelsősért lép pályára egymás ellen. A B jelű kvartett két továbbjutója a C-csoportból – amelyben Costa Rica és Jamaica is szerepel – kap ellenfelet a negyeddöntőben.

ARANY-KUPA, EGYESÜLT ÁLLAMOK
2. FORDULÓ, B-CSOPORT
Haiti–Kanada 1–4
(Lambese 56., ill. Eustáquio 5., Larin 51., 74. – a másodikat 11-esből, Hoilett 79. – 11-esből)
Martinique–Egyesült Államok 1–6 (Riviere 64. – 11-esből, ill. Dike 14., 59., Camille 23. – öngól, M. Robinson 50., Zardes 70., Gioacchini 90.)