M. D. 2021.07.16 07:38 Frissítve: 2021.07.16 09:51

Arany-kupa: Kanada és az USA is bejutott a negyeddöntőbe

Kanada a haiti válogatott felett aratott 4–1-es sikerével, az Egyesült Államok Martinique 6–1-es legyőzésével tette biztossá helyét a legjobb nyolc között a labdarúgó Arany-kupán.

Daryl Dike-ék előtt már a negyeddöntő lebeghet (Fotó: AFP)

A kanadaiak a Besiktas csatára, Cyle Larin két góljára alapozva győzték le 4–1-re Haitit a B-csoport második fordulójában. Az amerikaiak Martinique-kel csaptak össze, és az Orlando City támadója, Daryl Dike duplájára építve 6–1-es győzelmet arattak.

HAITI–KANADA 1–4

MARTINIQUE–EGYESÜLT ÁLLAMOK 1–6

Kanada és az Egyesült Államok a harmadik fordulóban a csoportelsősért lép pályára egymás ellen. A B jelű kvartett két továbbjutója a C-csoportból – amelyben Costa Rica és Jamaica is szerepel – kap ellenfelet a negyeddöntőben.

ARANY-KUPA, EGYESÜLT ÁLLAMOK
2. FORDULÓ, B-CSOPORT
Haiti–Kanada 1–4
(Lambese 56., ill. Eustáquio 5., Larin 51., 74. – a másodikat 11-esből, Hoilett 79. – 11-esből)
Martinique–Egyesült Államok 1–6 (Riviere 64. – 11-esből, ill. Dike 14., 59., Camille 23. – öngól, M. Robinson 50., Zardes 70., Gioacchini 90.)

Minden más foci MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Arra képes, hogy tisztában legyen vele, minek hol a helye és az ideje.

2021.09.23 23:49:30

Minden más foci MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Frank Lampard: »Mindig képes voltam reagálni az általa támasztott kihívásokra, még ha nem is feltétlenül úgy, ahogyan ő szerette volna. Azt viszont nagyon tudta, hogyan hozza ki belőlem a legjobbat. Sohasem lettem volna labdarúgó, ha nincs apám ambíciója, kemény munkája és elképzelése.«

2021.09.22 13:04:39

Minden más foci CSILLAG PÉTER

A Tokaj-Certa Kupán olyan majdani klasszisok játszottak, mint Zvonimir Boban vagy Robert Jarni.

2021.09.19 14:42:04

Minden más foci BOROS MIKLÓS (összefoglaló), K. T. I. (percről percre)

Az első félidőben a Sepsi jelentős mezőnyfölényben játszott, ám így sem tudta legyűrni a bajnokság 6. helyén álló Aradot.

2021.09.18 17:47:26

Minden más foci DUDUCZ TIBOR

Schäfer, Szendrei Ákos és Hahn is pályára lépett a dunaszerdahelyieknél, 2–1-re győztek a Ruzomberok ellen.