Afrika-kupa: Tunézia negyeddöntős, Algéria kiesett

2017.01.23. 21:54
Ferdzsani Szasszi (jobbra) nézi irigykedve a labdát az arcával bűvölő zimbabwei Willard Katsandét (Fotó: AFP)
Tunézia labdarúgó-válogatottja 4–2-re legyőzte Zimbabwét a Gabonban zajló Afrika-kupa B-csoportjának utolsó fordulójában, ezzel bejutott a negyeddöntőbe.

Tunéziának már a döntetlen is elég lett volna a továbbjutáshoz, ám biztosra ment. A szünetben 4–1-re vezetett, ezzel az első csapat lett 2012 óta, amely négy gólt szerzett az első félidőben az Afrika-kupán. Öt éve Guinea 6–1-re verte meg Botswanát 4–1-es első játékrész után.

Zimbabwe a második félidőben csak szépíteni tudott, ez pedig azt is jelenti, hogy az ezzel párhuzamosan futó mérkőzésen Algéria hiába verte volna meg Szenegált, akkor sem jutott volna tovább. Egyébként 2–2-re végződött az a meccs.

A negyeddöntőben Szenegál Kamerunnal, míg Tunézia Burkina Fasóval találkozik.

31. AFRIKAI NEMZETEK KUPÁJA, GABON
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ

Szenegál–Algéria 2–2 (Pape Kouli Diop 44., Sow 53., ill. Szlimani 10., 52.)
Zimbabwe–Tunézia 2–4 (Musona 43., Ndoro 58., ill. Szliti 10., Mszakni 22., Henisszi 36., Hazri 45. – 11-esből)