Afrika-kupa: Bony duplájával elődöntőben Elefántcsontpart

2015.02.01. 22:23
Bony duplázott, Elefántcsontpart elődöntős (Fotó: Reuters)
Elefántcsontpart Wilfried Bony duplájával és Gervinho góljával 3–1-re győzött Algéria ellen a labdarúgó Afrika-kupa negyeddöntőjének utolsó találkozóján. Az „elefántok” a Kongói DK-val csapnak össze a legjobb négy között.

A 26. percben vezetést szerzett Elefántcsontpart: Max-Alain Gradel ívelte a labdát Wilfried Bonynak, aki az algériaiak kapujába bólintott. 1–0

A szünet után nem sokkal aztán egyenlített Algéria az „elefántok" védelmi hibája után. Rijad Mahrez kapott labdát, és a tizenhatos bal oldaláról visszalőtte azt középre, ahol az érkező El-Arbi Hillel Szudani szerezte meg, és lőtte a kapuba. 1–1

A 68. percben Yaya Touré beadásából Bony nagyszerűen fejelt a léc alá. 2–1

A legvégén aztán Gervinho is eredményes volt, miután Algéria kitámadott, így 3–1-re győzött Elefántcsontpart, és készülhet a Kongói Demokratikus Köztársaság ellen.

AFRIKA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Elefántcsontpart–Algéria 3–1 (Bony 26., 68., Gervinho 94., ill. Szudani 51.)
KORÁBBAN
Ghána–Guinea 3–0
(Atsu 4., 61., K. Appiah 44.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Tunézia–Egyenlítői-Guinea 1–2
(Akaisi 70., ill. Balboa 93. – 11-esből, 102.) – hosszabbítás után
Kongó–Kongói DK 2–4 (Doré 55., Bifouma 62., ill. Mbokani 65., 91., Bokila 75., Kimwaki 81.)

NSO-adatbank: Afrika-kupa 2015