Afrika-kupa: a tornaújonc kiejtette a korábbi bajnokot

K. Zs.K. Zs.
2022.01.18. 22:10
A Comore-szigetek játékosai háromszor ünnepelhettek gólt kedden (Fotó: AFP)
A korábban már továbbjutó Marokkó óriási csatában, kétszer egyenlítve 2–2-es döntetlent játszott Gabonnal a labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupájának keddi játéknapján, és megőrizte a C-csoport első helyét a szintén nyolcaddöntőbe jutó riválisa előtt. Az este másik mérkőzésén a tornaújonc Comore-szigetek 3–2-re legyőzte és kiejtette a négyszeres kontinensbajnok Ghánát, maga számára megőrizve kevéske reményt a továbbjutásra.

A C-csoport rangadóján Jim Allevinah egy védelmi hibából megszerezte a vezetést Gabonnak, sokáig nem változott az állás, aztán a második játékrészben Szofian Bufal kiharcolt és belőtt egy tizenegyest. Gabon egy öngóllal újra előnybe került, csakhogy Asraf Hakimiremekül végrehajtott szabadrúgással egyenlített – ezzel a góllal Marokkó megőrizte a csoport első helyét. A sérüléséből felépülő Ryan Mmaee játékát nem kockáztatták meg a marokkóiak, nem nevezték, testvére, a szintén ferencvárosi Samy a kispadon ült. HAKIMI GÓLJA ITT!

Ghána szempontjából sokáig katasztrofálisan alakult a Comore-szigetek elleni mérkőzés: a tornaújonc ellenfél egy kontra végén Mohamed El Fardou Ben lövésével korán előnyt szerzett, az ellenfél kapusát letalpaló Andrew Ayew piros lapja miatt a 25. percben emberelőnybe is került (a sértett Salim Ben Boinát le kellett cserélni), majd a 61. percben növelte előnyét.

Ghána óriási erőfeszítéssel ledolgozta kétgólos hátrányát, de ahelyett, hogy fordított volna, a végjátékban Ahmed Mogni, a francia harmadosztályú Annecy támadója lőtt gólt, így a Comore-szigetek válogatottja nemcsak az első góljait, hanem az első győzelmét is elkönyvelhette az Afrika-kupán. A GYŐZTES GÓL ITT!

AFRIKAI NEMZETEK KUPÁJA, KAMERUN
3. FORDULÓ
C-CSOPORT
Gabon–Marokkó 2–2
(Allevinah 21., Agerd 81. – öngól, ill. Bufal 73. – 11-esből, Hakimi 84.)
Ghána–Comore-szigetek 2–3 (Boakye 63., Djiku 74., ill. El Fardou Ben 4., Mogni 62., 86.)