Vereséggel zárt a Sepsi, és ötödik lett a román Superligában

2024.05.18. 21:55
A Craiova fordított a Sepsi ellen (Fotó: Universitatea Craiova/Facebook)
Vereséggel és a román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Superliga) 5. helyén zárta a 2023–2024-es idényt a Sepsi OSK. A székelyföldi csapat az ezüstéremért harcoló Universitatea Craiova otthonában maradt alul szombat este.

Hogy a Sepsi-letámadás, vagy a Craiova számára nagyon gyorsan kedvezőtlenül alakuló kolozsvári eredmény vette el hamarabb a hazaiak kedvét, az örök kérdés marad, de az első félidőt végig a szentgyörgyi csapat uralta. Alimi és Varga Roland lövései is megdolgoztatták Popescu kapust, mielőtt Marius Stefanescu egy elegáns emeléssel megszerezte a vezetést a vendégeknek – a Sepsi házi gólkirályát Stefan szolgálta ki egy 50 méteres indítással. 

Mivel a hazaiaknál mindent Alexandru Mitrita akart magára vállalni, a székelyföldiek védelmének nem volt túl nehéz dolga, Niczuly Roland kapujára egyetlen lövés sem ment az első félidőben. 

Szünetben Galca, a Craiova edzője remek érzékkel cserélt be friss támadókat. Stefan Bana alig 25 másodpercen belül, első labdaérintéséből egyenlített egy lapos átlövéssel, hat perccel később pedig Elvir Koljic vágta az ötösről a léc alá a labdát egy hosszú hazai támadás végén. A Sepsi részéről Bernd Storck is jól cserélt, a Varga Rolandot váltó Dumitrescu pontos centerezéssel szolgálta ki Gabriel Debeljuhot, aki a bal alsó sarokba fejelte a labdát. A Sepsinek az egy pont kevés volt a 4. helyhez, de az újabb gólt a Craiova lőtte, Andrei Ivan gurított a bal alsó sarokba. A legvégén Kallaku kapáslövése a felsőlécen csattant, így a Sepsi maradt az 5. helyen – de a kolozsvári CFR 5–1-es sikere miatt a Craiova is csak harmadik lett.

ROMÁN SUPERLIGA
RÁJÁTSZÁS, 10. FORDULÓ
Universitatea Craiova–Sepsi OSK 3–2 (0–1)
Craiova, Ion Oblemenco Stadion, 9011 néző. Vezette: Catalin Popa
Universitatea Craiova: Popescu – Vladoiu (Soiri, 29.), Zajkov, Raul Silva, Bancu (Ndong, 84.) – Cretu (Mateiu, 74.), Mekvabisvili – Ivan, Danciu (Bana, a szünetben), Mitrita – Markovic (Koljic, a szünetben). Vezetőedző: Constantin Galca
Sepsi OSK: Niczuly – Oroian (Renta, 69.), Ciobotariu, Ninaj, Stefan (Varga K., 70.) – Alimi – Stefanescu, Aganovic (Kallaku, 59.), Matei, Varga R. (Dumitrescu, 59.) – Debeljuh. Vezetőedző: Bernd Storck
Gólszerző: Bana (46.), Koljic (52.), Ivan (80.), ill. Stefanescu (21.), Debeljuh (66.)

 

Legfrissebb hírek

Luis Díaz vezérletével nyert Kolumbia, az üzbégek történelmi gólt szereztek

Foci vb 2026
13 órája

Messi mesterhármassal írt vb-történelmet, a címvédő Argentína magabiztos győzelemmel kezdte a csoportkört

Foci vb 2026
Tegnap, 4:59

Kimagasló színvonalat nem, de négy gólt és izgalmakat is hozott az Irán–Új-Zéland a világbajnokságon

Foci vb 2026
2026.06.16. 05:02

Közel járt hozzá Szaúd-Arábia, hogy egy újabb vb-t kezdjen világbajnok-veréssel, de így is elégedett lehet

Foci vb 2026
2026.06.16. 01:56

Yasin Ayari bombagóljaival keretbe foglalta Tunézia kiütését Svédország

Foci vb 2026
2026.06.15. 06:00

Az MU szélsője a hajrában döntött a kapufák meccsén, Elefántcsontpart legyőzte Ecuadort

Foci vb 2026
2026.06.15. 03:05

Nem borult a papírforma, hetes lett belőle: Németország kiütötte Curacaót

Foci vb 2026
2026.06.14. 21:00

McGinn gólja döntött Bostonban, 36 év után nyert világbajnoki meccset Skócia

Foci vb 2026
2026.06.14. 05:04
Ezek is érdekelhetik