A DAC elleni 0–0-val szlovák bajnok a Slovan Bratislava

2024.04.13. 17:27
A 0–0 tökéletes eredmény volt a Slovannak
A szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Niké Liga) felsőházi rájátszásának 5. fordulóban a DAC gól nélküli döntetlent játszott a Slovan Bratislavával, és ez azt jelenti, hogy a pozsonyiak matematikailag is bebiztosították a bajnoki címüket.

SZLOVÁK NIKÉ LIGA
RÁJÁTSZÁS, 5. FORDULÓ
FELSŐHÁZ
Slovan Bratislava–DAC 0–0
Pozsony, Nemzeti Stadion, 9160 néző. Vezette: Marhefka
SLOVAN: Borjan – Blackman (Pauschek, 81.), Bajric, Kashia, Wimmer (Tolic, 58.), Vojtko (Zmrhal, 76.) – Barszegjan, Szavvidisz, Kucka, Marcelli (Weiss, 76.) – Strelec (Sharani, 81.). Vezetőedző: Vladimír Weiss
DAC: Popovics – Andzouana, Csinger, Kacsaraba, Brunetti, Alex Méndez (Gouré, 71.) – Vitális (Gruszkowski, 89.), Dimun, Herc (Kácer, 71.) – Trusa (Haratin, 89.), Moussa Koné (Redzic, 57.). Vezetőedző: Xisco Munoz

Nagy volt a készültség Pozsonyban, a Slovan sorozatban a hatodik bajnoki címe ünneplésére készült. A Nemzeti Stadion környékén rengeteg rendőr, biztonsági ember volt. A pozsonyiaknak egy pont kellett a bajnoki címhez, és azzal a DAC-cal játszottak, amely már három éve is ünneprontó volt. Akkor a Németh Antal vezette sárga-kék alakulat Marko Divkovics góljával győzött, elhozva a három pontot a Slovan stadionjából.

Nagy hazai helyzettel indult a szombati találkozó, David Strelec lövését azonban védte Alekszandar Popovics. A hazaiak ívelgették a labdákat a vendégek tizenhatosára, de ott a Tarasz Kacsaraba, Mateus Brunetti védőpáros ura volt a légtérnek. Fokozatosan felvette a ritmust a DAC, a 12. percben Matej Trusa lövését védte a hazaiak kapusa, Milan Borjan. Kiegyenlített volt a találkozó, mindkét csapat a biztonságot helyezte előtérbe. Az első félidő második felében inkább a vendégek játékában volt benne a gól, de sokszor hiányzott a határozott befejezés.

Nagyon jól kezdte a második félidőt a DAC, Yhoan Andzoana beadásából Matej Trusa a kapufára fejelte a labdát. Ezután Christian Herc tüzelt, de a labda a hazai kapus kezében landolt. A másik oldalon Matus Vojtko lövését védte a dunaszerdahelyi kapus. Nem játszott jól a Slovan, így a hazai drukkerek inkább rászálltak Alekszandar Popovicsra. Úgy látszik, nem tudták, hogy szerb kapusról van szó – nagy a barátság a Slovan-hívek és a balkáni ország között.

Tíz perccel a vége előtt görögtüzek gyúltak a hazai szektorban, s elkezdődött az ünneplés. Az utolsó perceket már úgy játszották le, hogy az alapvonalak, oldalvonalak mellett a drukkerek álltak, majd amint a játékvezető lefújta a meccset, beözönlöttek a pályára. És milyen rigmussal ünnepeltek a Slovan-drukkerek a pályán? „Üsd fejen a magyart”…

Sorozatban hatodszor lett bajnok a Slovan, a DAC pedig továbbra is a harmadik helyen áll.

Vitális Milán és Csinger Márk végigjátszották a találkozót, Redzic Damir az 57. percben lépett pályára. 0–0