Varga Kevin pazar gólt lőtt, a Sepsi gálázott a Voluntari ellen

2024.03.04. 15:46
Varga Kevin pazar gólt lőtt, a Sepsi simán nyert (Fotó: Tókos Csaba)
A román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának hétfői játéknapján a Sepsi OSK odahaza 4–0-ra legyőzte az FK Voluntari-t, így a következő fordulóban dől el, hogy a felsőházban folytatja-e vagy sem.

ROMÁN SUPERLIGA
29. FORDULÓ
Sepsi OSK–Voluntari 4–0 (1–0)
Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, 2480 néző. Vezette: Birsan
Sepsi OSK: Moldovan – Otelita (Oroian, 72.), Ciobotariu, Kecskés, Stefan – Paun – Stefanescu, Kallaku (Popsa, 82.), Matei (Aganovic, 72.), Varga K. (Varga R., 72.) – Safranko (Rondón, 82.). Vezetőedző: Bernd Storck
Voluntari: Jesús Fernández – Ricardinho, Turda, Matricardi – Boboc, Droppa (Cascini, 66.), Crepulja (Radut, a szünetben), R. Popescu (Andrei, a szünetben), Carnat – Dumiter (Ciobanu, a szünetben), Nemec (Florea, 72.). Vezetőedző: Nicolae Dica
Gólszerző: Stefanescu (10., 61. – az elsőt 11-esből), Varga K. (52.), Matei (58.)

A vártnál könnyebb győzelemmel tartotta életben playoffreményeit a Sepsi OSK a román bajnokság alapszakaszának utolsó előtti fordulójában, a bennmaradásért küzdő FC Voluntari ugyanis csak az első félidőben fejtett ki érdemi ellenállást a Székelyföldön. Varga Kevin első szentgyörgyi gólja után viszont már gálázott a Sepsi, a négygólos különbséggel még olcsón megúszták a vendégek.

A Sepsi ugyan egyből beköltözött a vendégek térfelére, de első lehetőségéhez – és egyben góljához – kellett egykori játékosa, Nicolae Carnat hibája is, aki hátulról megkoccantotta a kiugró Cosmin Matei bokáját. Marius Stefanescu a bal alsó sarokba lőtte a büntetőt, és innen kezdve kényelmesre vette a tempót a szentgyörgyi csapat. A vendégek hiába próbáltak gyorsítani, veterán centerük, Adam Nemec jó helyzetből fölé lőtt, ezt követően pedig csak az első félidő végén jöttek újabb helyzetek. Ekkor a Sepsi valóságos tűzijátékot rendezett Jesús Fernández kapuja előtt, de sem Varga Kevin átlövéseiből, sem a kapu elé lőtt labdákból nem lett gól – Stefanescu a kapufától egy lépésre találta el rosszul a labdát. Akárcsak a túloldalon Nemec, akit Denis Ciobotariu blokkolt az ötösön.

A második félidőben Varga Kevin kezdte meg a gólgyártást (Fotó: Tókos Csaba)

A szünet után viszont már csak egy csapat volt a pályán: a kilenc perc leforgása alatt újabb három gólt vágó Sepsi. Előbb Varga Kevin lódult meg és lőtte ki 20 méterről a bal alsó sarkot, majd Cosmin Matei másolta le az akciót, csak ő a tizenhatos vonaláról bombázott a jobb felsőbe. A meccset Stefanescu közeli gólja foglalta keretbe, az utolsó fél órában ugyanis már kimaradtak a szentgyörgyi helyzetek. A Varga-dupla is elmaradt, mert a 72. percben Kevin helyére beálló Roland távoli bombáját védte a vendégkapus, második helyzetét pedig fölé lőtte a sérülése után először pályára lépő szélső.

A hetedik helyre előrelépő Sepsi (40 pont) az utolsó fordulóban a Petrolul Ploiesti vendége lesz, és a felsőházba jutáshoz nemcsak nyernie kell, hanem az ötödik Farul (42) vereségére vagy az éppen Voluntari-ban játszó kolozsvári Universitatea (41) pontvesztésére is szüksége lesz. 4–0