Megvan a Topolya első győzelme a szerb bajnokságban

2023.08.03. 17:48
Megvan a Topolya első győzelme a szerb bajnokság új idényében (Fotó: TSC)
A szerb élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Szerb Szuperliga) 2. fordulójának csütörtöki játéknapján a Topolyai SC idegenben 3–0-ra legyőzte a Radnicski Nist.

SZERB SZUPERLIGA
2. FORDULÓ
Radnicski Nis–Topolyai SC 0–3 (0–0)
Nis,
Csair Stadion. Vezette: L. Lukics
Radnicski: Sztevanovics – Bakics, Yamkam, Vojnovics – Sztojanovics (Gakou, 71.), Pejovics, Meszarovics (Petrov, 53.), V. Ilics, Frei (Ivelja, 71.) – Belakovics, Skrbics. Vezetőedző: Nikola Trajkovics
TSC: V. Ilics – Calusic (Csirkovics, a szünetben), Antonics, Sztojics – Petrovics, Djakovac, Radin (Kuveljics, 70.), Sztanics (Rakonjac, 66.; Milovanovics, 87.), Cvetkovics – Jovanovics (Cvetinovics, 70.), Pantovics. Vezetőedző: Zsarko Lazetics
Gólszerző: Csirkovics (64.), Rakonjac (83.), Kuveljics (90.)

Nem sok említésre méltó dolog történt a nisi Radnicski és a Topolyai Sport Club összecsapásának első félidejében: a nagy meleg ellenére az iramra és a harciasságra nem lehetett panaszuk a nézőknek, de mindkét csapat sokat hibázott a másik kapuja előtt, így a kapusoknak nem akadt sok dolguk, amit a mindössze három kaput eltaláló lövés is bizonyít. Az a kevés, ami volt, azt Dimitrije Sztevanovics és Veljko Ilics is kiválóan megoldották, így az első játékrész gól nélküli döntetlennel ért véget.

A második félidőre a vendégek már Alekszandar Csirkoviccsal futottak ki, aki a védő Josip Calusic helyére érkezett, hogy erősítse a támadósort. Ez a húzás remeknek bizonyult Zsarko Lazetics, a TSC vezetőedzőjének részéről, ugyanis a 64. percben Milan Radin passzolt Csirkovics elé, aki nyolc méterről a kapu bal oldalába lőtt. A három pont sorsa a 84. percben dőlt el, amikor a hazaiak kitámadtak, a Marko Rakonjac pedig egy ellentámadás során megszerezte első gólját a TSC mezében. A végeredményt Nikola Kuveljics állította be 25 méteres lövéssel a 90. percben.

A TSC a következő fordulóban a kragujevaci Radnicskit fogadja a TSC Arénában, de előtte kedden a Bajnokok Ligája-selejtezőjének harmadik fordulójának első mérkőzésén a portugál Braga otthonában lép pályára. 0–3

Köszönjük a figyelmet!

Vége is a mérkőzésnek.

Három perc a ráadás.

Nem figyeltek a hazaiak, a TSC gyorsan elvégezték a szabadrúgást, Cvetkovics Kuveljics elé gurított sarokkal, ő pedig 25 méterről kilőtte a bal alsó sarkot.

90. perc: Kuveljics góljával már 0–3!

89. perc: Újabb TSC-ellentámadás, amely végén Yamkam lerántja Djakovacot.

87. perc: Milovanovics be, Rakonjac le a TSC-ben.

Rakonjacra senki nem figyelt a jobb szélen, aki gond nélkül tört be a tizenhatosba, egy testcsellel elfektette a Bakicsot, majd egy laza bokamozdulattal a kapus felett a hálóba pöckölt.

83. perc: Várható volt, 0–2! Marko Rakonjac a gólszerző.

Egyre jobban kitámadnak a hazaiak, és egyre többször akad üres terület a TSC játékosai előtt.

77. perc: Gakou tört be a vendégek tizenhatosába, majd nagyon gyenge színészi alakítással feldobta magát, a műesésért járt neki a sárga lap, nem is reklamált a hazaiak játékosa.

74. perc: Pejovics jobb oldali szögletét a kifutó Ilics nem érte el, de szerencséjére utána elébe pattant a labda, és gyorsan összeszedte.

71. perc: Cserélnek a hazaiak is: Frei le, helyére Ivelja jött be, Sztojanovics is lement, Gakou állt be.

70. perc: Nikola Kuveljics és Dusan Cvetinovics jött be a TSC-be, Milan Radin és Szasa Jovanovics le.

69. perc: Ivószünet a második félidőben, még mindig 35 Celsius-fok van.

66. perc: Marko Rakonjac jött be Petar Sztanics helyére.

Radin remek passzával Csirkovics fordult kapura, és nyolc méterről a kapu bal oldalába csavart.

64. perc: Vezet a TSC! Csirkovics a gólszerző. 0–1

61. perc: Pantovics viharzott el a bal oldalon, de beadása pontatlan volt.

Meszarovics reklamálásért még begyűjtött egy sárga lapot, amikor elhagyta a pályát.

53. perc: Cserélnek a hazaiak is: Meszarovics jön le, Szava Petrov jön a helyére.

52. perc: Radin nézte ki a jobb alsót huszonöt méterről, de lövése nem sokkal mellément.

47. perc: Radin lépett oda a kelleténél erélyesebben, övé lett a mérkőzés ötödik sárga lapja.

46. perc: Kezdődött a második félidő.

Csirkovics állt be a TSC-be a szünetben, Josip Calusic helyére. A csere azt jelenti, hogy a TSC átállt a 4–3–3-as felállásra.

Vége az első félidőnek.

45. perc: Letelt az első félidő rendes játékideje, három perc a ráadás.

43. perc: A sértett lövése 30 centiméterrel ment fölé.

42. perc: Sztanicsot állította meg Bakics szabálytalanul 20 méterre a hazai kaputól.

40. perc: Frei került a semmiből helyzetbe, de tíz méterről leadott lövését Ilics kapusnak sikerült kiütnie.

38. perc: Egy gyors ellentámadás végén Sztanics lő 16 méterről, de nagyon gyenge lövését a hazai kapus gond nélkül fogta.

36. perc: Egy korábbi szabálytalanságért Cvetkovics is megkapja a sárga lapját.

35. perc: Petrovics szépen gurít középre az érkező Radin elé, aki azonban külsővel rosszul találja el a labdát.

31. perc: Pantovics lő a kapuba, de amikor ezt megtette, a partjelző emelte a zászlaját, hogy a csatár lesen volt, így marad a 0-0.

26. perc: Antonicsnak is kioszt egy sárga lapot a játékvezető – a TSC csapatkapitány elrúgta a labdát, de utána rálépett az ellenfél lábára.

23. perc: Belakovics 14 méterről nem tudta eldönteni, hogy lő vagy bead, a labda két méterrel ment el a bal kapufa mellett, s mindjárt ivószünet következett a nagy meleg miatt.

22. perc: Sztanics a félpályánál, a labda helyett Yamkam lábát találta el, sárga lapot kapott.

18. perc: Pantovicsot meglepte a labda, így nem tudta kapura lőni.

17. perc volt: Jovanovics fut be egy hosszú labdát, és szögletet harcol ki a TSC-nek.

16. perc: Sztanics lő 18 méterről, Sztevanovics megfogta a bal alsóba tartó lövést.

14. perc: Sztojics indult meg a kapu felé, Pejovics két lábbal csúszott be, ő kapja a mérkőzés első sárga lapját.

13. perc: Az első veszélyesebb helyzet a hazaiak előtt adódott, Ilics és Antonics nem értették meg egymást, s Belakovics elvitte előttük a labdát, de mivel kisodródott, lőni már nem tudott.

8. perc: Meszarovics elég gyorsan felépült, és már vissza is tért a pályára.

7. perc: Petrovics rúgja fel Meszarovicsot, aki azonnal orvosért kiáltott, és egyelőre nem is tud felkelni.

5. perc: Pejovics csúszik rá Sztanics lábára, nem kap sárgát a hazai csapatkapitány, de a szóbeli figyelmeztetés jár érte.

Fehérben a TSC, kékben a hazaiak.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

A mérkőzést szombaton rendezték volna, de mivel a Topolya jövő kedden a portugál Braga otthonában megkezdi szereplését a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörében, így a még több pihenőidő érdekében előrehozták a Radnicski Nis elleni bajnokit.

A topolyai klub az első fordulóban odahaza 3–3-as döntetlent játszott a Partizannal, míg a Radnicski Nis idegenben 2–0-ra kikapott a Csukaricski vendégeként.