Brazília: több mint egymilliárd forintos büntetést kapott Neymar

D. S. B.D. S. B.
2023.07.04. 13:16
null
Neymar több mint 1 milliárd forintnak megfelelő büntetést kapott brazíliai kastélyában talált környezetvédelmi szabálysértések miatt (Fotó: Getty Images)
A brazil hatóságok 16 millió reálos (kb. 1.1 milliárd forintos) büntetéssel sújtották a francia Paris Saint-Germain brazil támadóját, Neymart, mert annak délkelet-brazíliai kastélya megsértette a környezetvédelmi szabályokat – értesült a Reuters.

 

A közlés szerint a tengerparti kastély építése során a luxusprojekt megsértette az édesvízi források, a sziklák és a homok használatára és mozgatására vonatkozó szabályokat – állították még múlt hónap végén, melyet a brazil hatóságok is megerősítettek.

A Mangaratiba városában található kastély a helyi testület hétfői közleménye szerint egy „mesterséges tó építésével” sértette meg a környezetvédelmi szabályokat.

Az ügyben a helyi ügyészség, a rendőrség, a Környezetvédelmi Hivatal és egyéb környezetvédelmi ellenőrző testületek is nyomoznak.

Neymar szóvivője nem kívánta kommentálni az ügyet.

Legfrissebb hírek

A vb egyik csillagával erősítene a BL-győztes PSG – sajtóhír

Francia labdarúgás
3 órája

Ancelotti ígéri, Neymar az utolsó csoportmeccsen már bevethető lesz

Foci vb 2026
2026.06.20. 15:25

Vb 2026: Neymar nem utazik el a Haiti elleni mérkőzésre

Foci vb 2026
2026.06.18. 17:29

Neymar először edzett társaival azóta, hogy a vb-keretbe került

Foci vb 2026
2026.06.17. 11:38

Jó hír, rossz hír: Neymar ismét apa lesz, de lassan javul a sérülése

Foci vb 2026
2026.06.16. 18:47

Amikor Sócrates doktor térdre kényszerítette a nagy Szovjetuniót – vb-videók

Minden más foci
2026.06.14. 13:30

Ancelotti elárulta: Neymar nem játszik Marokkó ellen

Foci vb 2026
2026.06.13. 01:32

Neymar kihagyja a brazilok első meccsét – hivatalos

Foci vb 2026
2026.06.13. 01:14
Ezek is érdekelhetik